Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


​Uşak'ta Esnaf Festivali Görkemli Bir Açılışla Başladı
Belediye Başkanı Nurullah Cahan esnaf ve Uşak halkının bütünleşmesi ve buluşması adına düzenledikleri Esnaf Festivalin etkili olacağını söylerken, “Festivalimizi geleneksel hale getirerek kentimizde esnaflarımıza katkı sunmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

​Uşak'ta Esnaf Festivali Görkemli Bir Açılışla Başladı
+ -

Uşak Belediyesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde düzenlenen Esnaf Festivali başladı. Uşak Belediyesi önünden Atatürk Anıtı önüne kadar yapılan kortejle start alan festival daha sonra Ata Park içindeki esnaf stantlarının açılmasıyla devam etti. 3 gün sürecek festivalin açılışına Mehteran ve halk oyunları gösterisi de yapıldı. Festivalin ilk gün açılışına ise Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz ve Hakan Uludağ, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sadettin Öztürk, 29 esnaf odasının başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Esnafımızın yanındayız

Festivalin açılış konuşmasına Belediye Başkanı Nurullah Cahan yaptı. Kentte yer alan tüm esnafları önemsediklerini kaydeden Cahan, “Uşak Belediyesi olarak tüm esnaflarımızın yanındayız. Esnaf odalarımızla da sürekli istişare içindeyiz. Yaptığımız ortak akıl toplantılarında halkımızın ve esnafımızın buluşmasının gerekliliğini gördük. Bu nedenle festivalimizi düzenledik. Buradaki en büyük paydaş olarak üzerimize düşeni yaptık. Esnafımızın ekonomik şartlarının daha iyi olması en büyük arzumuzdur. Bunun için etkili bir tanıtım gereklidir. Düzenlediğimiz festival bu konuda önemli bir araç olacaktır” dedi.

Başkanımıza minnttarız

Uşak’ta bu tür etkinliklerin önemine değinen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sadettin Öztürk, “29 esnaf odamızın içinde olduğu güzel bir etkinlik yapıyoruz. Ata Park içinde 80 tane standımız var. Burada esnaflarımız kendilerini en güzel şekilde tanıtacak ve ürünlerini göstereceklerdir. Bu tür etkinlikler esnaflarımızın daha çok kalkınmasına vesile olmaktadır. Burada ‘Emeğe Vefa’ ödülü de vererek meslek hayatında 40 yılını tamamlayan emekçi esnafımızı onore ettik. Bize her zaman kapılarını açan ve destek vereN Belediye Başkanımız Sayın Nurllah Cahan’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilirken, Başkan Nurullah Cahan esnaflarla tek tek sohbet ederek beklentilerini de dinledi.HABER VİDEOSUYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI