Reklam
Bugun...
BAŞKAN CAHAN ADAY YAPILMADI..Eee NE OLACAK ŞİMDİ..


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 


BAŞKAN CAHAN ADAY YAPILMADI..
EEEE .NE OLACAK ŞİMDİ..

   Daha önceki tesbitlerimizde de sıkca bahsettigimiz ,aday adaylıgını açıklamamış, ama çok ciddi aday adaylıgı olanlar içinde ,mevcut Ak Parti İl BaşkanıSn. Mehmet Çakın da var demiştik.

Yine egemtvhabermerkezi olarak bir dogru tesbite daha imza attık,evet Uşak Ak Parti İl Başkanı Mehmet Çakın ,Uşak Belediye Başkanı Adayı oldu.

Eeee ne olacak şimdi...diyenlerdenseniz yine vatandaşın nabzını tutarak olasılıkları hep beraber analiz edelim.

Öncelike Uşaklı seçmen şok olmuş durumda,aday adaylarının başvuru dosyasını alan ve kendisi aday adaylıgı için başvuru bile yapmayan İl Başkanı birden aday olarak Uşaklının karşısına çıkıverdi,tabiki bu ani durum çok normal degil ve Uşaklının şaşırması ,şok olmasıda normal.
 Mehmet Çakın ın açıklanması ile,Sokak da, başkaca bir konuşulan konu  { yazının yazıldıgı bu günler için geçerli olmak şartıyla ] ,seçim artık ortaya düştü ,çok çalışan hızlı giden kazanacak diyenler çok fazlalaştı.

Başkan Sn.Nurullah Cahan ın seçimi çok rahat kazanabilecegini herkes gibi Ak Partililer de bilmesine ragmen neden böyle işi zora soktular anlayamadık diyende çok ciddi bir grup var.Elimizdeki Belediyeyi riske atmanın bir anlamı yoktu,madem herşey parti için haa,Nurullah Cahan Başkan olmuş haa,Mehmet Çakın önemli olan şahıslarmı ,partimi diyen bir grupda ses vermeye başladı.


Bir grup da Mehmet Çakın ile seçim kazanılmaz bunu ilerde görecek olan genel merkez son anda yeniden Seçim Kuruluna Nurullah Cahan ın ismini verebilir diyenlerde mevcut.


Mehmet Çakın ile seçim acaba riske girermi ,Sn.Çakın ın Uşak siyasetine adı şanı düşeli daha seneyi devriyesine bile daha varmadı,acaba anlatmakta zorlanırmıyız derken bir grup da teknoloji var 10 dakikada anlatırız diyor,bir başkalarıda anlatmak için 10 dakika yeter ama tanımak için bazen 10 yıl bile az diyerek karşıt bir tez ortaya koyuyor.


Ak Partililerin çogunlugunda bir çekinme var ,acaba Sn.Mehmet Çakın seçilirse nasıl bir başkan olur ,partililere nasıl davranır, vb vb bir çok çekinceyi yaşıyor ve diyorlarki Nurullah Cahan ı biliyoruz tanıyoruz ama Mehmet Çakın seçilirse nasıl bir başkan olacak ,büyük bir süpriz olabilirmi merak ediyoruz diyor.


Bir grup da Başkan Adayları Mehmet Çakınla yeni bir yüz oldugu için çok daha rahat seçimi kazanacaklarını söylüyor.


  Bir grupda,  bunlar Ak Partinin,aydınları denilebilecek bir kesim,bunlarda,Aday Adayı bile olmayan birinin, helede  il Başkanın aday olarak açıklanması, Uşak daki ,11 Aday adayının yok sayılması ,dalga geçer gibi aday adayı olup para yatırıp dosyalarını verdikleri halde , kendilerine tiyatro oynatılır gibi aday adayı bile olmayan birinin aday olarak açıklanmasının  , gururlarının incittigini ve bunun da elbette bir karşılıgı olacaktır diyor.


   Bu grup okumuş yazmış Ak Partinin önde gelenlerinden oluşuyor,ve basında toplantıarda vb yerlerde sessiz kalacagız,  ama oy verirken bile bu durum gözlerimizin önüne gelecektir diyor.


 Bu grupdan bazılarıda ,yıllarca Uşak da Ak Partiye hizmet edip aday adayı olanlarda, büyük bir hayal kırıklıgı yaşatan bu açıklamanın,yan tesirlerinin mutlaka zamanla ortaya çıkacagını söylesede,bir grup da Ak Parti iktidar kimse bunu göze alamaz, zaten yakında Ak Parti İl Başkanı ve adayı Sn Mehmet Çakın onları bir yemekde toplatyıp gönüllerini  alır diyor.

Bir kesimde Başkan Nurullah Cahan çok iyi çalıştıgı Uşak a  unutulmaz ,büyük eserler verdigini söyleyerek ,bu çalışmalar Mehmet Çakın ın çok işine yarayacak,Nurullah Cahan ın Mehmet Çakın a destek vermesi veya vermemesi seçimin sonucunda etkili olur diye söylüyor.


 Herkes bir şey diyor ,zaten herkesin bu zamanda bir şey demesi kadarda normal bir şey yok.
  Muhalefetde ise heyacan son noktada,onlarda özellikle seçime ortak olan İyi Parti ve Chp de bayram havası var.
Aslında Ak Parti Adayını en son açıklayan parti oldu,CHP adayı Asım Kalelioglunu CHP açıkladı,İyi Parti de aslında adayını çokdan belirlemiş beklemekteydi,İyi Partinin Adayıda İnş .Müh.Mütahit Muhammet Gür olarak çok yakında malumun ilanı olarak açıklanır.


 Yani seçime ortak adayların hepsi artık meydanda ve hazır.


Bazı kesimlerde Ak Partililer Başkan olarak İl Başkanını istediler onun için açıklandı deselerde ,bazılarıda daha bir sene bile olmadan delegenin İl Başkanına bu kadar talep etmesinin mümkün olmadıgını,parti genel merkezinin bu konuda kendi karar verdigini söylüyorlar.

Aslında anket yapacagız denilmesine ragmen Uşak da ne Ak Partinin nede CHP nin nede İyi Partinin bir anketine rastlamadık bu nedenle başarı ve başarısızlık adayın bizzat kendi ve genel merkezin uhdesindedir diyor.


 Seçim Uşak da fiilen başlamasına ragmen açıklanan adaylarda fecebook dışında bir aksiyon görülmemesi ,diger adayları bekliyor onun içindir diyenlere,bir çok kişide adayın kim oldugu kadar partininde kim oldugu önemlidir,açıklanan adayların seçime başlamamaları kendi etraflarında sosyal medyada adaycılık oynamaları normal  degil,tam tersi adayın tembelliginin ve az zaman ,az para , az çalışma isteginin bir göstergesidir diyor.


 Uşak da fiili olarak seçim başlamıştır bir tek eksik Ak Partinin yeni İl Başkanıdır.

Ak Parti İl Başkanlıgı içinde ,mevcut Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar ın adı konuşuluyor.

Genç çalışkan güleryüzlü ve mütevazi tavırları ile tanıyan herkesin teveccühünü kazanan Mehmet Bayar ın İl Başkanı Olması İle birlikte boşalacak Merkez İlçe Başkanlıgınada ,

yardımcılıgını yapan ,yine Ak Partinin gülen yüzü çalışkan ve başarılı ,genç,dinamik,dürüst ismi Altan Tufan ın getirilmesi bekleniyor.


 Mehmet Bayar ın İl Başkanı, Altan Tufan ın Merkez ilçe Başkanlıgının seçimlerde büyük bir pozitif etkisinin olacagına hem fikir olan bir çok kişi bu degerlendirme ,Ak Partiye heyacan ve gençlik katar,ayrıca

Sn.Bayar ve Sn. Tufan ın Babaları ve aileleride Uşakda sevilen ve takdir edilen kişilerdir,Ak Parti bu durumu degerlendirmelidir diyor.


Bu yazı bir analiz yazısıdır, bir yorum yazısıdır,bizim görüşlerimiz degildir, vatandaşlarla görüşmelerle hazırlanarak yazılmıştır, eksigi fazlası olabilir ,çünkü bu yazı yazıldıgında Sn Mehmet Çakın daha yeni açıklanmıştı.

Bu yazıda belirtilen bir çok hususu bekleyip görecegiz.


Biz egemtvhabermerkezi olarak ÖZELLİKLE BU YAZI YAZILDIGI TARİH İTABARI İLE GÜNCELDİR diyerek, Sn Mehmet Çakın Beye tüm adaylara oldugu gibi başarılar diliyoruz.Adaylıgının kendisine ailesine ,partisine Uşak a ve Ülkemize hayırlı olmasını temeni, ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI