Reklam
Bugun...
CHP LİDERİ UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIGINI ALACAGIZ DEDİ.PEKİ SEÇMEN NEDİYOR. BU ADAY ADAYLARI İLE BU MÜMKÜNMÜ


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

CHP LİDERİ UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIGINI ALACAGIZ DEDİ.

PEKİ SEÇMEN NEDİYOR. BU ADAY ADAYLARI İLE BU MÜMKÜNMÜ...

    CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; “Hande Fırat’la Gece Görüşü” programının konuğu olarak, Gazeteci Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Murat Çelik’in sorularını yanıtladıgı program bir çok açıdan çok önemli konular içersede ,bizim için en önemli konuların başında,Sayın Kılıçdaroğlu nun, UŞAK belediye başkanlıgını kazanacaklarını söyleyerek,bunu bir kenara yazın demesiydi.
     Siyasetde Uşak Genel Merkezler düzeyinde çok etkin,gençlik,kadın kolları,il ilçe teşkilatları ile Ankaraya yapılan sistemli ve düzenli ziyaretlerde ,Ankara hep yönlendirilmek istenir.

   Bu durum sadece CHP ye ait degildir,bir çok parti için bu durum geçerlidir.Parti Genel Merkezlerinin bu nedenle çok ciddi iddialı lafları olur ,sonrada bu laflar seçimde seçmene takılır kalır.Daha öncede bir çok parti Uşak dan Milletvekili,Belediye Başkanı, çıkaracagını  iddia ederek seçimlerde bol bol konuşmuş,sonrası ise sus pus olmuştu.

   Aynı genel merkezler ,hattta aynı başkanlar bir önceki iddialı tabanı olmayan konuşmaları bir sonraki seçimde unutup yeniden iddialarını konuşmaya devam etmeleri ise anlaşılır gibi degil.
    Ben veya benim adamım aday olursa kesin seçiliriz diye genel merkeze baskı kuranlar ,belirli dönemde bir birinden bağımsızmış gibi Ankaraya teşkilat içinden ,dışından insanlar göndererek ,kendilerini destekler sözlerle ikna çalışmaları genel merkezlerde hep karşılık bulmuştur.

    Bu birbirinden bagımsızmış gibi gidilip gelinen, Ankara yollarının , yol ücretini bile filimin esas oglanlarının  karşıladıgına bir çok defa şahit olduk.AYNI KİŞİYİ PAZILGİBİ İŞLEYEREK ÇOK FARKLI KİŞİLERDEN DUYAN GENEL MERKEZ ,EVET BU ADAYLA KESİN KAZANIRIZ DİYEREK BU OYUNUN BİR PARÇASINDA MAGDURU OYNADILAR HEP.Bu kesin denilen adayların hepsi Uşaklı seçmenden karşılık alamadıgı için kösülüp kaldı sandıklarda.
      Genel Merkezlerin magdur olmasına yol açan bu ikna turları hep karşılık bulmuştur.Birde bu ikna turlarında biri övülürken birilerininde tabiri caiz ise siyasi olarak kelleleri alınıyor.Asıl seçimi zorlayacak aday kötülenip sadece kendi adayları aday olsun belki kazanabilir diye bir vilayetin göz göre seçimlerde feda edildiginde bir çok defa gördük.
    Gelelim Uşak a Sayn CHP Genel Başkanı önemli ve etkin bir lider nede olsa ana muhalefetin başı,sözüne itibar ediyoruz.Zaten bu yazdıda o itibar etme ve dikkate alma nedeni ile yazıldı.CNN Tv deki konuşmasında CHP Lideri,Ankara,Antalya,İstanbul,Denizli Balıkesir gibi büyük şehirlerin belediye başkanlıklarını kazanacaklarını söyleyip iddiasını ortaya koyarken siyasi nufus olara bu Büyükşehirlerin yarısı hatta bazılarının onda biri bile olmamasına ragmen vurgulu bir şekilde Uşak ilininde geçmesi çok dikkatimizi çekti.
    Bu büyükşehirlerle Yaygın medyada İlimizin adının geçmesi iyidir,çünkü tanıtımın iyisi kötüsü olmaz derler,fakat bu işin nasıl olacagı ile ilgilide epey bir düşündürdü.
     Uşak da seçimi CHP nin alacagını yaygın bir medyada ana muhalefet liderinin ciddi ciddi söylemesi çok dikkat çekici.Çünkü Uşak CHP Rahmetli Ali Künek den sonra Uşak merkezde hiç seçim alamamış,hatta bu bizim bir yazımıza konu olmuştu.CHP Uşak ın seçim kaybetme konusunda uzmanlaştıgını bile bu yazıda esprili bir şekilde yazmıştık.
    Uşak CHP de merkez ilçede başkan adaylıgı için,memur olmayan adayların başvuru süresi bitti,İki başvuru oldu, biri Asım Kalelioglu,digeri Beyhan Demirel isimli iki işadamı aday adayı oldu.

  Bunun yakında basına net bir açıklama olmadan duyumlara göre Belediye Meclis Üyesi Mehmet Karakoç da başvurmuş.Tabi CHP Uşak İl Başkanlıgı kesin bir açıklama yapmadıgı için basına açıklama veren Sn.Kalelioğlu,ve Sn.Demirel i biliyoruz.
  Cep telefonundan bile kolay kolay ulaşılamayan ,ulaşılınca ben size hemen dönüyorum deyip haftalarca geri dönmeyen,cep telefonuna bile daha aday olmadan asistan atayıp çogunlukla kendi bile çıkmayan Sn. Asım Kalelioğlu ile seçim alacagını düşünen bir Genel Başkan sadece Uşak gerçeklerini sadece kendisine anlatılanlarla sınırlandırmış ve anlatanlara çok güvenmiş demektir diiyen seçmen Genel Merkezin Uşakda bagımsız bir araştırma yapmasınıda söylüyor.
    Sn Demirel İl Başkanlıgı bile yapmasına karşı Uşak da bilinirligini sokakda önüne gelene sorsa görülebilecegini,Sn.Demirelden Uşak spor vasıtasıyla biraz daha bilinirligi yüksek olan Sn Kalelioglunun da tanınırlıgını yine sokakda test eden kimse bu adaylarla bırakın Uşak Belediye Başkanlıgını Uşak ın en küçük mahallesinin bile muhtarlık seçimini kazanamayacagını görecektir diye tabanın sesini daha önceki yazılarımızda duyrmuştuk.
    Yani bilinirligi çok az olan adaylarla yola çıkıp zafer beklemek biraz sıkıntılı. Hatta bilinirlik deyince tabandan insanların birde dedigi ''Asım Kalelioğlu ,Beyhan Demirel den daha çok bilinir,Ama olumlumu olumsuzmu birde ona baksınlar,Hiç olmazsa Sn.Demirelin geçmişinde başarısızlıklar yok'' lafı çok sık Uşak siyasi kulislerinde konuşuluyor.

   Sayın CHP Liderinin Uşak iddiası,İstanbul ve Ankara iddiasından bile küçük bir ihtimal diyen CHP tabanından kişiler bu adayla seçimi kazanamayacagımızın noter tastikli beyanını bile veririz diyorken, Uşak ı masaya koymak ve iddialı konuşmak cesaret işidir diyor.
      Uşak da bu isimleri AKP Adayı ile yarıştırmanın 10 bin motor güçlü bir araç ile bin motor güçlü bir aracın yarıştırması gibi gördüklerini söyleyen ,CHP tabanı Genel Başkanımız dogru söyleyen etkili çalışkan bir lider ,ama Uşak için özel bir çalışma yapması mutlak gerekli diyor.

    Bu adaylar dışında süpriz bir aday da olabilecegini tüm umutlarını bu olasılıgın gerçekleşmesine bagladıklarını söyleyen CHP seçmenide çok fazla.Sn.Kalelelioğlu na tavşan aday yani hedef şaşırma aday diyenlerde mevcut.Asıl büyük adayın seçime dogru yıpratılmadan çıkacagı umuduyla bekleyen CHP uşak seçmeninden bu grup bakalım ne kadar haklı çıkacak.CHP de önceki,yazımızda yazdıgımız bir çok ,herkesimden oy alabilecek aday lar başvuru bile yapmazken bunun nedeninin Asım Kalelioğlunun kesin adaymış gibi bir izlenim vererek bunuda bazı partililerin oluşturdugu algıdan oldugu söyleniyor,diyen tabanın sesini duyurmuştuk.
 
CHP LİDERİ UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIGINI ALACAGIZ DEDİ.PEKİ SEÇMEN NEDİYOR. BU ADAY ADAYLARI İLE BU MÜMKÜNMÜ.
Bir kaç Türkiyenin büyük ve önemli illerinin yanında Büyükşehir bile olmadan
CHP Liderinin adını zikrettigi ve belediye başkanlıgını alacagız bunu kenara yazın diye konuştugu tek il olan Uşak da bu heyacan hiç yok.

     Basına bile çıkmayan fecebook ve sosyal medyada kendi çalıp kendi söyleyen bir kaç adayla bu seçim imkansız diyen ,CHP tabanından bir çok kişi Genel Merkez bizi duymalı diyor.

Asım Kalelioğlu gibi ithal olarak degerlendirilen adaylarla seçim zor diyen CHP tabanı turbun büyügü heybede bu adaylarla bir şey olmaz bu adayların kendileri bile iddialı degilki diyerek Uşak ı sarsacak heyacanlandıracak bir aday bekliyor.
 Tabi Uşaklı CHP Liderinden sadece Uşak için degil Sıvaslı ilçesi içinde bir karar bekliyor.Görev yaptıgı sürece en büyük muhalefeti CHP yani kendi partisinin milletvekiline yapan,Sıvaslı Belediye Başkanını aday olarak açıklayıp mevcut CHP Uşak milletvekili dikkate almayacakmı,yada CHP de böyle şeyler olmaz,deyip mevcut belediye başkanına yol gösterecekmi Uşak bunuda merakla bekliyor.

ÖNEMLİ NOT..CHP Uşak Belediye Meclisi Üyesi Av. Mehmet Karakoç haber merkezimize ulaşarak,Belediye Başkanlıgı adaylıgı için her hangi bir başvurum yok.Bu dönem için ,Meclis Üyeligi ile ilgili devam yönünde bir kararımız mevcuttur.dedi. Sn Karakoç Meclisin en verimi ve duyarlı üyelerinden biridir. Kendisine başarılar dileriz.Vermiş oldugu kararı burdan ekleyerek sizlere duyurduk.
 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI