Reklam
Bugun...
İSRAF,FESTİVAL VE UŞAK'DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI..


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

İSRAF,FESTİVAL VE UŞAK'DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARI..

Uşak’ta 31 Mart yerel seçimlerinin galibi AK Parti oldu. 5 ilçe ve merkez ilçesi olan Uşak ilinin beldeleri dâhil bir ilçesi hariç tamamını kazandı.

  Tabi bu durum bir şeyi de beraberinde getirdi. Başkanların çoğunun bağlı olduğu yer yani parti olarak Uşak AK Parti İl Başkanlığı oldu.

 Seçimlerde İl Başkanı Av. Fahrettin Tuğrul ile özellikle Merkez İlçe Başkanı Makine Mühendisi İşadamı Mehmet Bayar’ın, Milletvekilleri Av. Mehmet Altay ve Dr. İsmail Güneş’in il ve ilçe yönetimi ile uyumlu ve çok yoğun, özverili çalışması bu azımsanması mümkün olmayan yüzde doksanlık bir başarıyı da beraberinde getirdi.

Tabii ki buna İYİ Parti adayının ve İl Başkanın, yerel seçimlerde,AK Parti yerine rakip olarak kendine CHP’yi seçmesi ;
ve 10–15 bin oy desteği ile Uşak Merkezde, Belediye Başkanlığı yarışına çok ciddi girecek olan Uşak CHP’yi hedef alarak yarıştan koparması ;
ve İyi Parti olarak  kendisi de en son girdiği 31 mart  yerel seçimlerinden önceki aldığı oydan ;30 bin oy fazla aldığı halde yarışı kaybeden  Parti durumuna düşmesi de bu duruma  çok ciddi bir etken oldu.
Yani kısacası İyi Parti il başkanı ve belediye başkanı adayının seçim dönemi yapmış olduğu ciddi stratejik hatalar, AK PARTİ'NİN UŞAK'TA   ZAFER KAZANMASINA KATKI SAĞLADI.. 

Sonuç AK Parti Uşak’ta ; İl ,ilçe teşkilatları ve adayları ile yapmış olduğu başarılı çalışmaları da eklenince  yıllarca anlatılacak bir başarı hikâyesi yazdı.

 Sonuç ta artık Uşak’ta başkanları kıyaslarken aynı parti ama  başkanlar ayrı olarak bir garip kıstas gelişti.

  Yani aynı AK Partiye bağlı Banaz Belediyesi Büyük çalışmalar yaparken Aynı partide olan diğer Başkan Ulubey Belediye Başkanı çok ciddi bir şekilde sınıfta kalabiliyor.

 Bu yazımızda genelde son dönemin popüler konusu olan tasarruf ve başkanların festival eğlence vb. ile imtihanını analiz edeceğiz.

 Öncelikle en büyük ilçe olan merkez ilçe Belediye Başkanı Mehmet Çakın için söylenecek önemli bir kelime var. Çünkü Uşak Belediyesi diğer belde ve ilçe belediyelerinin ağabeyi konumunda...
     Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı Uşak'lı daha çok yakından tanıdıkça sevmeye başladı.

Uşak'lının büyük desteği ile çalışmalarına devam eden Başkan Çakın’ı eleştiremeyen Muhalefet bile Başkan Çakın’dan öncesini eleştirerek, bir şekilde Uşak’ta Mehmet Çakın Başkan’ın hizmetlerini onaylıyor diyen vatandaşlar, aynı zaman da çok dikkat çekici birkaç  notu bize  göndererek ; bunları sizler le paylaşmamızı talep ettiler. 


şimdi vatandaşlarımızın bize gönderdiği notların kısaca analizlerini yapalım....


   Her sene çok büyük paralarla yapılan,Uşak ve ilçelerinin kurtuluş veya çilek, kanyon, kilim vb. adlarla yapılan festivalleri bu senede vatandaşların dikkatinden kaçmamış.

   Birkaç saatlik konser için yüz binlerce liralık, Uşak'lının parasını Sanatçılara veren Belediyeler, vatandaştan sürekli tepki almasına rağmen, Başkanlar da tam tersi bir söylemle halk istiyor onun için yapıyoruz diyerek bu alışkanlık ve vatandaş tabiriyle israftan vazgeçemiyor diyen vatandaşları daha dikkatli dinlemeye başlıyoruz..
         Menajer vb. organizasyon adı altında bu işe katkı veren birçok kişiyi birden zengin eden bu konserlerin birkaç saatliğine vatandaşa verdiği katkıda her zaman tartışılır olmuştu.

 Vatandaş ise konsere gitme nedenlerini daha iyi organizasyonlar ve çalışmalar yaptılar da gitmedik mi, konser mecburi bir dayatma ve israf olmasına rağmen alternatif olmadığı için gidiyoruz, 
"vatandaş istiyor" diyen, Ulubey Belediye Başkanı veya Sivaslı Belediye Başkanına, Eşme Belediye Başkanına sormak lazım, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Bey gibi devlet sanatçılarını, devlet dans müzik, gruplarını getirdi diye, 
Uşaklılar belediye binası önünde toparlanıp protestomu yaptılar, yoksa belediye binasını mı taşladılar? 
bunların hiç biri  Uşak'ta olmadı tam tersi vatandaş"
bravo başkana hem günü kutluyor hem de birkaç saatliğine Uşaklının emanet parasını koruyup kolluyor. Hem de adam gibi sanatçıları ve sanatları Uşaklılarla buluşturuyor "diyor. 

 Yine bazı vatandaşlar ise farklı bir bakış açısı ile   bizlere not yazmış.;
 Eşme, Ulubey, Sivaslı gibi yerlerin Belediye Başkanlarına vatandaş toplanarak," ille de sanatçı istiyoruz yoksa belediyeyi başına mı yıkarız demişler, yoksa ille de başkan bizim vergilerimizden bize yol su vb. hizmet yapma hatta git bankalara borçlan hatta ve hatta personelinin parasını ödeme BİZE SANATÇI GETİR İLLE DE SANATÇI İSTERİZ DİYE KAZAN MI KALDIRMIŞLAR da bizim haberimiz olmamış" diyor.

     Başkanlar arası farkı yazan vatandaşlarımız, Bir yanda bu özel günleri   unutmayarak, Bir Eylül ve 30 Ağustos bayramlarını, İZMİR DEVLET TÜRK DÜNYASI DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU ve CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI’nı getirerek;
 Uşak'lıya gerçek bir sanat ve sanatçı sunan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı görürken, diğer yanda borç içinde yüzen belediyesinin vatandaşlardan aldığı vergilerle, vatandaşın hizmetini yapma yerine, birkaç saatlik konser adı altında adı sanatçı olan veya herkesin bir şekilde tartışmalı sanatçılığı ile ilgili yorum yaptığı kişilere on binlerce veya yüz binlerce lira vatandaşın parasını vererek yaptığı kutlamalara şenliklere dikkat çekiyor.

Vatandaş aynı zamanda ,EY BAŞKAN KİMİN PARASINI KİME VERİYORSUN VE KİMDEN İZİN ALDIN, BİZ SENİ YOL ,SU VB HİZMET YAPSIN DİYE SEÇTİK ,SANATÇI GETİRİP EGLENCE YAPTIR DİYE DEGİL,diyerek tepki vermesine ragmen sessiz kalan Başkanlar ,kendi bölgesindeki yerel sanatcılara hiç bir destek vermiyor ,ACABA NEDEN DİYEDE SORUYORLAR.

      Şimdi soralım Basında Mustafa Ceceli’nin Eşi ile ilgili çok ciddi  tartışılan İntizar Hanım mı, yoksa Devlet Dans ve Müzik Topluluğu ya da Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası mı.?

Herkes diledigine gidebilir ,özgürlük var , ama her belediye Başkanı emanet parayla yani vergilerle yönettigi belediyenin parasını diledigi gibi harcayamaz,hukuki sıkıntısı bile olmasa yinede  etik degildir.

Başkan ve ekibinin canı İntizar,Tolga Çandar  veya Tarkan dinlemek isterse verirler maaşlarından parayı alırlar biletlerini diledigi yerde dinlerler, kimse bir şey diyemez.

Ama bu isteklerini emanet vergilerle oluşan belediye parasıyla yaparlarsa tabiki eleştirilmeleri dogaldır.
 Amacımız İntizar veya Tolga Candar ,isimli sanatçıyı eleştirmek değil, Uşaklının parasını bu kişilere dağıtanlardan başta Ulubey,Sıvaslı, Karahallı ve Eşme Beledye Başkanlarına vatandaşın sesini duyurmak.

  İntizar isimli sanatçı ile ilgili Sanatçı Mustafa Ceceli’nin eski eşinin Ulusal basında birçok konusu gündeme geldi doğru yanlış bunları bizim muhakeme etmeye vaktimizde yok amacımızda değil, ama muhafazakârım diyen Ulubey Belediye Başkanı AK Partili Veli Koçlu’nun bu tercihi neden yaptığını da soranlar çok fazla…
 Yine vatandaşlar; borçlu bir belediye olan Ulubey Belediyesinin on binlerce tl vererek İNTİZAR hanımı getirmesinin ve Ulubeylilerle buluşturmasının Ulubey ilçesine ve Ulubeylilere ne tür bir katkısı olduğunu da soruyorlar.
 Personeline zor para ödeyen borçlu bir belediyenin hizmet üretmek yerine asli hizmeti olmayan konser organizasyonları yapması ne derece etik diyenlerde var.

  AK Parti Ulubey İlçe teşkilatının ve özelliklede Uşak İl Başkanlığının bu olayla ilgili ne düşündüğünü neden müdahale etmediğini soran da var.
 Birçok vatandaş da Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu’nun, yerli sanatçıları yok sayan onlara destek verip Ulubey’li ile buluşturup hem sanatçıya hem de sanata katkı sunmayan desteklemeyen bir davranış gerçekleştirdiğini söyleyerek İntizar hanıma gösterdiği ilgiyi kendi sanatçısına göstermeyen bir belediye başkanı gibi bir algı oluşturdu diyor.
    Borçlu bir belediyenin vergilerle oluşan parasını hiç tereddütsüz birkaç sanatçıya vererek birkaç saatlik eğlence ile başkanlık yaptığını düşünenler, yerli sanat ve sanatçıyı görmezden gelenler yerel yönetimlerde başarı ile anılması çok zor diyen bir grup, Ulubey Belediyesi Başkanı Veli Koçlu’nun başına buyruk yönetim tarzının giderek artacağını da söylüyorlar. Tabi ki bunlar vatandaşın söylemi doğru eksik fazla biz bize ulaştırılanları sizlere sunduk.

 YAKLAŞIK 5 AYLIK BİR SÜRE ÇOK CİDDİ BİR İCRAATINI DUYMADIGIMIZ EN BÜYÜK İCRAATI İNTİZAR İSİMLİ SANATCIYI GETİRMESİ OLAN AK PARTİLİ ULUBEY BELEDİYE BAŞKANI VELİ KOÇ’LUYU artık daha yakından yaptığı hizmetler ile de bizzat Ulubey ilçesinde takip edeceğiz.

       Tasarruf diyen bir belediye başkanın ve partinin on binlerce liraya  bir sanatçıyı birkaç saatlik konser için getirmesine anlam veremedik diyen bir grupta bu notlarının yazılmasını istediği için onu da belirtiyoruz.

   Koskoca bir vilayet olan Uşak merkezi yöneten Mehmet Çakın’ın bu durumda önemini daha iyi anladık diyenler, Çakın Başkanı tanıdıkça severken, Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu Beyi de tanıdıkça üzülmeye başlıyoruz; Ulubey tam bir hüsran oldu diyorlar.

AK Partili bir Belediyeden umulmayan bir performans gösteren ,Ulubey Belediye Başkanı bakalım daha neler ile hem AK Partinin hem de Uşaklının gündemine gelecek. 
   Ama garip olan bir şeyde bir dönem önceki Sivaslı Belediye Başkanı CHP’li Nihat Sazlıgöl’ün de Çilek Festivalinde gözde sanatçısı İntizar Hanımdı. O da, festivalde İntizar isimli sanatçıyı tercih etmişti. AK Partili Ulubey Belediye Başkanı da intizarı tercih etti, diyen vatandaşlarında dikkati takdire şayan .

Devlet Dans ve Müzik Gruplarını ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını getirerek Uşak’a gerçek bir müzik ve sanat sunan Uşak Belediye Başkanı, bunların yanında aynı zamanda tasarrufta ederek birkaç saatliğine, Uşak’ın çok ciddi bir parasının sanatçılar aracılığı ile Uşak dışına gitmesine de mani oldu. 
Yani tasarruf ve sanat ancak böyle güzel yan yana gelir diyenler iki başkanında AK Partili olmasına da dikkat çekiyor.

   Festival denilince Uşaklının parasını birkaç saatlik konserlere veren sadece Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu değil, Muhalefetin tek belediyesi olan CHP’li Sivaslı Belediyesi Başkanı Hürriyet Şafak’ta bu kategoride bayağı önemli bir yerde.

   CHP’li Başkan Hürriyet Şafak Belediye borçlarından bahsedip tasarruf derken birde baktıkki yüz binlerce lirayı Çilek Festivalinde Sanatçılara verdi gitti, diyen vatandaşların yogun tepkisini almış.

Arkasında birkaç saat sonra herhangi bir eser bırakmayan konserlerde CHP’lilerde, CHP kökenli sanatçıları tercih ederek onlara para verdi. Fakat Ulubey Belediyesinin CHP’li mi AK Partili bilinmeyen sanatcıları tercih etmesi de akıllarda kaldı, diyen vatandaşlarda var.

 CHP’nin tek belediyesi AK Partili ilçelerden geri kalmamalıyız festival vb. durumlarda vergilerden oluşan paralarımızı yol su vb. hizmetler yerine hemen sanatçılara vermeliyiz zihniyetinde mi olduğu, yoksa başka bir amaç mı taşıdığı tam bilinmiyor diyen Sivaslılar, onlar yaparda bizim başkan yapmaz mı diye esprili bir şekilde de siyasete not düşerken, bazı vatandaşlarda AK Parti iktidarda, borç içindeki belediyelere farklı alanlarda destek verir ama yine borç içinde olan Sivaslı Belediye Başkanı CHP’li Hürriyet Şafak acaba kime güveniyor da yüz binlerce lirayı yandaş sanatçılara veriyor diyorlar.

Konser parasını vatandaşdan ,esnafdan ,dernekden ,vakıfdan ,vb vb yerden aldık, belediyeye yük olmadık diyenlere vatandaş bu çok etik olmayan bir durum neyin karşılıgı yardım destek alıyorsunuz ,birde belediyeler yardım ve destegi ancak komisyonlar ile alabilir ,bunların faturası belgesi varmı , olsa bile neden esnaf veya kişiler ne karşılıgı belediyeye para veriyor,bazı şeyleri görmeyin diyemi diyerek çok büyük tepki veriyor.Ayrıca aynı kişiler veya esnaflar neden yol ,su vb vb belediye hizmetleri için bagış yapmıyor ve beledyede bu hizmetler için degilde konser için esnaf ve kişilerden yardım istiyor diyede üstüne basarak soruyor.

  Tabi bu Uşak’taki Festivalde sanatçılara para verme, yerel sanatçıları görmeme desteklememe sadece AK Parti’nin değil gördüğünüz gibi CHP’ninde bir sorunu ,borç içindeki belediyelerin böyle konserlere binlerce lira harcamasına AK Parti kadar CHP Uşak örgütü de sessiz kalıyor diyenleri de buradan duyuruyoruz.

 Uşak’ta bu festival ,şenlik adı altındaki, müsriflik  ,Eşme Belediyesinde de çok fazla, Zaten Hacı Mustafa Çetin bu işlerde bayağı mesafe aldı diyen vatandaşları duyunca,Yazacak bir şey bulamıyoruz,çünkü Eşme Belediye Başkanı, Ulubey ve Sivaslı gibi daha yeni değil ,eski bir festivalci, görev yaptıgı 5 yılda sanatçılara ve organizasyonlara verdiği parayı tam olarak açıklarsa küçük dilinizi yutarsınız.Bu paralar vatandaşın vergileridir ve vatandaş bu harcamaları bilmek istiyor,diyenler cevap bekliyor.
 Özellikle de Uşak sanatçısı kadar,Uşak Yerel basınına da destek vermeyen ,Eşme Belediye Başkanı komşu vilayet basınlarına aynı sanatçılar gibi çok ciddi desteklerde verdi diyenlerede bir cevabı olmalı Başkan Çetin'in diyenlerde var.

     Eşme artık geri dönülmez bir yerde,dünya kadar borcu olan bir belediye mi, yoksa dünya kadar kara geçmiş parası olan bir belediye mi kimseden bir ses gelmiyor. 
2 saatlik konserlere Eşme’linin parası veriliyor, partisi dahil kimseden ses çıkmıyor.

       Gelelim Banaz’a… AK Partili ilçeler arasında en çok dikkat çeken yer Banaz… Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı böyle konser vb. israflara şimdiye kadar hiç bulaşmayan, Başkan Mehmet Çakın gibi bölgesini destekleyen projelere sıcak bakan biri ve eski Belediye başkanı olmasına rağmen sicilinde israf ve müsriflik, konserlere çuvalla para verme olayı yok. 

 Başkan Arpacı ,borç ile devr aldıgı belediyeyi kara geçirdiginide söyleyen bir başkan, konser yapsa bile en azından diger belediyeler gibi,borçlu bir belediyenin hizmete ayıracagı parayı sanatcılara vermiyecektir, diyenlerde çok fazla.
Bu nedenle İlçeler arasında çok mümtaz bir yerde olan Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı son dönemde Banaz Hamamboğazını da faaliyete koyarak, diğer ilçeler vur patlasın çal oynasın da festival ,şenliklerle ugraşırken iken ,büyük bir iş başardı. 
Banazlı zaten Başkan Arpacıya yeniden çok büyük bir destekle görev verdi. Zafer Arpacı Uşak Belediye Başkanı gibi halkın yanında durmaya ve olumlu tepkiler almaya devam edecek gibi duruyor.
Ama Başkan Arpacının 5 yıldır bu festival vb işlere bulaşmaması ,son dönem moda olan bu duruma bulaşmayacagı anlamınada gelmez ,bakalım daha net görecegiz,çünkü 5 ilçemizin arasında festival vb şeylerle müsriflik ve israf yapmayan tek ilçe durumuna ne kadar dayanacak.

Bir de AK Partinin elinde beldeler var, Selçikler, Tatar ,pınarbaşı,gibi beldeler her daim partilerine hep artı yazarak gündeme gelmelerine rağmen ,iyi bir çıkış yapıp sonra birden kaybolan Kızılcasöğüt Belediye Başkanını hatırlamamak mümkün değil. 
    Selçikler ve Tatar Belde Başkanları hem beldelerinde hem de partilerinde karşılığı olan insanlar. 
Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar zaten seçilme sayısında Türkiye rekoru olan bir yönetici… Tatar Belediye Başkanı Zafer Gün de beldesinde aynı rekora koşuyor.

 Bir de AK Partinin, yitik şehrin yakışıklısı diye vatandaştarafından  tabir edilen Karahallı ilçesi var. Bu ilçemiz geçen dönemde de AK Partide ve aynı Başkan, Ali Topçu ile yönetildi. Uşak’ta hiç sesi sedası duyulmadı, varlığı yokluğu belli bile değil… 
     Usul usul işini götürerek bu dönem yine seçildi ,ama anlı şanlı Karahallı artık Uşak’ta duyulmaz oldu. 
     Uşak’tan tamamen kopmuş izlenimi veren Karahallı Belediyesinin son 5 yıllık Uşak’ta haber olma sayısına bakarsanız neden yitik şehrin yakışıklısı denildiği de görürsünüz. AK Partinin neden bu sessizliğe, sessizlik ile karşılık verdiğini bilmiyoruz ama ,Karahallı denilebilince sadece 5 yıldan öncesi ve yıllar öncesi akla geliyor.

   Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tasarruf politikası dedi ve bunu 5 ayda düzene koydu en büyük örneğide, en büyük sınavı da her yıl yüz binlerce lira verilerek yapılan konserler yerine Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Dans ve Müzik Topluluğunu Uşaklılarla buluşturması oldu.

 Vatandaştan büyük destek alan bu çalışması örnek teşkil etti.

Belediyecilik hizmetlerini aksatmadan çalışmalarına devam eden Başkan Çakın vatandaşla da diyalogda sorun yaşamıyor, tevazulu yaklaşımı ile vatandaş başkana ulaşmakta sorun yaşamıyor.

Belediyede ise personel vatandaşa hizmette çok hassa ve dikkatli bu durumda Uşaklının hoşuna gidiyor.

Yakında vaad ettigi projelerine de başlayacak olan Başkan Çakın’ın artık Belediyeyi anlama ve tanıma dönemi çoktan bitti hizmetlerdeki serilik de bunun en büyük göstergesi.

Belediyedeki bir çok çalışma, vatandaşa kolaylıklar getiriyor. Örneğin Zabıta Müdürünün takip ettiği, Merkezi Sicil Kayıt Sistemini (MERSİS) ile Uşak Yeni Hal Binası’na giren tüm sebze ve meyveler dijital ortamda kayıt altına alınıyor. Bu sistem sayesinde şehre giren tüm ürünlerin tüm detayları yetkilerce anlık olarak görülebiliyor. Böylece kaçak ve vergisiz satışın önüne geçilmiş oluyor diyenler de Uşak’ı ve belediyeyi yakından takip ediyor.

Başkan Çakın’ın şehrin gizli kahramanları dediği temizlik personeline ayrı bir ilgisinin ve desteğinin olduğu da biliniyor, personelde bu ilgiye daha temiz bir Uşak yaparak karşılık veriyor, diyenler aslında bu durum personeli ile barışık bir yöneticinin başarıdır, diyenleri de haklı çıkartıyor diyen vatandaşlarında dikkatinden kaçmıyor. 
     Sorunsuz bir kurban bayramı geçiren Uşak, Başkan Çakın’ın örgütlenme ve seri çözüm üretmedeki yeteneğini de görmüş oldu diyenlerde haksız sayılmaz. Gerçekten Kurban Bayramı sıkıntısız geçti diyenlerde var.

Başkan Çakın: “Daha Güzel Bir Uşak İçin Çalışmalarımıza Hız Kesmeden Devam Edeceğiz.” diye konuşup bizzat yapılan birçok çalışmayı yerinde denetleyerek denetim mekanizmasını da boş bırakmıyor diyenler,Başkanın anlık denetimlerle belediye çalışmalarını bizzat takip ettiğine de şahit ediyorlar.

    Birçok davete de icabet eden Başkan Çakın, Uşak Kahveciler Esnaf Odası’nın organize ettiği buluşmaya da, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Uşak AK Parti Milletvekili İsmail Güneş ve Mehmet Altay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar’la birlikte giderek de çok uyumlu bir siyasi yönetimin mesajlarını veriyor diyenlerde var. Özellikle de Merkez İlçe Başkanı, il Başkanı ve teşkilatı ile uyumlu olan Başkan Çakın Milletvekilleriyle de çok uyumlu ve seri bir çalışma içinde diyenlerde örneklerle bu konuyu konuşuyor.

 İlimizde birçok Bakanı misafir eden Başkan Çakın Bakanlara Uşak’ın ihtiyaçlarını listeler halinde verip konun Milletvekilleri ve İl Başkanı ile de takipçisi olduğunu söyleyenler çok yakında bu çalışmaların meyveleri Uşak’a gelmeye başlar diyor.

 Yerel ve ulusal basınla daha doğrusu Uşak’ta görev yapan basın mensupları ve kurumlarla da çok ciddi katılımlı toplantılar yapıp basını ve kamuoyunu bilgilendiren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın en çok ihtiyacı olan vatandaş sempati ve desteğini yanına almışa benziyor.

 En son çalışması ve en çok ses getirenlerden biri olan, Bir Eylül ve 30 Ağustos bayramı için israf ve müsriflikten kaçarak Uşak’ı gerçek devlet sanatçıları ve senfonilerle tanıştıran ve buluşturan, Mehmet Çakın’ın çalışmalarını takip etmeye devam edeceğiz

 AK Partinin Merkez ilçe ve Beldeler, ilçelerle birlikte vermiş olduğu ilk sınav kamuoyuna böyle yansımış olacak ki bizde bu yansımaları analiz olarak sizlere sunduk. Tek CHP’li Belediye Sivaslı’nın da gündeme geldiği yazımızda mutlaka eksik fazlalar olacaktır çünkü bu bir analiz yazısıdır.Yerel sanatcı, yerel basın,yerel projeler, yerel müzik,yerel sanat,yerel kitap vb vb yerel olan her projeye tasarruf yapıyoruz ,personele bile parayı zor veriyoruz diyen belediye başkanları ,olay festival sanatcı olunca ,birden para buluyor birden harcamalar başlıyor ,bunu anlamak çok zor diyenlere diger vatandaşlar , biz bu durumu çok iyi anlıyoruz diyor.

   Yerele yok genele çok dedikleri bu dur diyen vatandaşlarda,Seçtigimiz Belediyeyi yönetsin dediklerimiz ,belediyecilik haricinde konsercilik yapıyor diyerek tepkisini kimin parasını kimden esirgeyip sakınıp,,kimlere sınırsızca dagıtıyorlar , sahnede sanatcı, başkan beylere  bir kaç övgü dolu söz söylesin diyemi bunca parayı israf derecesinde dagıtıyorlar,bunlara dur diyecek hiç bir yetkili kurum yada siyasi yokmu diyede feryat ediyorlar.

 

 Kamuoyunun bilgilendirilmesi adına, Yazılarımız bundan sonrada devam edecektir.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI