Reklam
Bugun...
KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI VE KÜTAHYA 'DAN NE İSTİYORLAR.??


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI ALİM IŞIK'IN YAŞADIKLARI TAM ANLAMIYLA MEYVA VEREN AĞAÇ TAŞLANIR ÖYKÜSÜDÜR !

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da vatandaşların takdir ile takip ettikleri Kütahya belediye başkanı Prof.dr. Alim IŞIK'a yapılan son dönemlerde ki yıpratma kampanyaları ile ilgili bizler de milletvekilliğinden   ve belediye başkanlığı seçildiği günden bu yana takip ettiğimiz Alim IŞIK ile ilgili haberleri ele almak istedik..

       Kütahya 'da  sağdan sola Akparti'lisinden ,Mhp'lisine ,Chp'lisin den diğer bir çok partililere kadar  halkın büyük bir kısmının teveccühünü kazanarak belediye başkanı seçilen prof.dr Alim IŞIK  göreve geldiği günden bu güne kadar; Kütahya için gecesini gündüzüne katarak  öylesine güzel işlere imza attı ki bu çalışmaları hem Kütahya hem de Türkiye genelinde  aldığı

"YILIN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI " ödülü ile taçlandırıldı..

Milletvekilliliği döneminde mecliste bir çok başarılı çalışmalara imza atan bir isim Alim IŞIK ...

Mütevazi kişiliği ,çalışkanlığı,insani ilişkilerdeki duyarlılığı ve dürüstlüğü ile Türkiye genelinde ismi marka olmuş bir milletvekili iken şimdide Kütahya belediye başkanı olarak bu vasıfları ile Kütahya sevdası adına  gece gündüz çalışıyor..

Uşak ,Afyon ,Manisa,Eskişehir  gibi komşu  illerde yaşayan vatandaşlar bile   Alim IŞIK 'ı takdir ile   takip  ediyorlar..

işte bu yüzden bu köşe yazısının konusu Kütahya belediye başkanı Alim IŞIK ve ona yapılmaya çalışılan yıpratma çabaları..

bir kaç gün önce sol görüşe yakın olduğu iddia edilen  başta Cumhuriyet gazetesi ve birkaç gazetenin internet sayfalarında yer alan yazılarda ,MHP’li Prof. Dr. Alim Işık’ın yönettiği Kütahya Belediyesi’ne ilişkin mülkiye müfettişlerinin hazırladığı raporda, Işık’ın kızı avukat İmran Işık’ın belediyede başdanışman olduğu ve belediyenin stratejik plan hazırlama kurulunda yer aldığı saptandı.. başlıklı yazılar yer aldı..

yazıda bilgilerin  bir belediye çalışanının ifadelerine dayandığı da iddia edildi..

adrese teslim ve tamamiyle siyasi bir hesaplaşma üzerinden hareketle şekillenmiş bu yazılarda, Kütahya halkının adeta bağrına bastığı ,yaptığı çalışmalar ile tüm Türkiye'nin takdirini toplayan onlarca ödüle layık görülen başkan IŞIK ne ile suçlanıyor?

kızı İmran IŞIK'ın kendisinin  hukuk danışmanlığını  yapması ile .. şimdi size soruyorum bu bir suç mu?

bir siyasetçinin en büyük gücü düzgün bir aile yaşantısı ve ailesidir..

prof.dr Alim IŞIK bu özelliklerini her ortamda ispatlamış ailesine ,dostlarına,ekip arkadaşlarına ,partililerine ve seçmenlerine onların fikirlerine değer veren bir siyasetçidir.düzgün bir siyasetçide olması gereken erdemler değilmi dir bunlar.. hiç şüphesiz ki öyledir..

Alim IŞIK'ı da siyaset sahnesine çıkartan ve her geçen gün Kütahya'lıların ona olan sevgisinin katlanarak artmasına sebeb olan özellikleridir.

Kütahya belediye başkanı Alim IŞIK'ın kızı başarılı bir avukat bir hukukçu olarak herkes tarafından bilinen bir isimdir..

İmran IŞIK'ın tamamiyle Kütahya'ya duyduğu  sevda için Kütahya belediyesinde hiç bir ücret almadan gece gündüz çalışması ,Kütahya belediyesine ve babası belediye başkanı Prof.dr Alim IŞIK'a hukuki konularda destek vermesi kendi işlerinden ve hayatından taviz vererek ,Kütahya için bedelsiz çalışması bir suç mu yoksa alkışlanacak takdire değer bir çabamıdır..

 günümüzde menfaatsiz iş yapmayan insanlara toplum olarak o kadar alıştık ki ;yoğun işlerinin arasında Kütahya belediyesine tek bir kuruş almadan hukuk danışmanlığı yapan İmran IŞIK'ın bu çabalarını alkışlıyoruz kendisini   takdir ediyoruz..

ANADOLU 'DA ÇALIŞMALARI VE BAŞARILARI İLE  EN ÇOK KONUŞULAN BELEDİYE BAŞKANI OLAN KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI ALİM IŞIK NEDEN YIPRATMA KAMPANYALARININ HEDEFİNDE YER ALIYOR?

Aslında bazı  basın kuruluşlarına  hazır paket olarak servis edilen  ve direkt Kütahya belediye başkanı prof.dr.Alim IŞIK'ı hedef alan bu yazıların  perde arkasında kimlerin olduğuna bakmak lazım..

Atalarımızın dediği gibi " meyva veren ağaç taşlanır "..  bu saldırılar  çoktan bekleniyor du.... 

Başarıları Kütahya sınırlarından çıkıp Türkiye genelinde konuşulan bir yerel yöneticinin birilerine    siyasi anlamda bir hazımsızlık yaşatacağını herkes gibi biz de biliyorduk..

Çünkü siyasette bu saldırılar sadece Alim IŞIK'a yapılmıyor .. Alim ışık bu anlamda ne ilk  ne de son olacak.. 

Maalesef siyaset tarihimiz bu tarz örnekler ile dolu.. her başarılı idealist yönetici çekemeyen rakiplerinin iftira ve saldırılarına maruz kalıyor..

İşte Kütahya belediye başkanı prof.dr. Alim IŞIK'ın başına gelenlerde tam anlamıyla bu dur..

ÇOK UZUN SÜREDİR AKPARTİ'NİN ELİNDE  OLAN KÜTAHYA BELEDİYESİNİ ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI İLE MHP 'YE KAZANDIRAN ALİM IŞIK'I ASILSIZ İDDİALAR İLE YIPRATMAYA ÇALIŞANLAR VE BUNDAN  MEDET UMANLAR  ......

Kütahya belediye başkanı prof.dr. Alim IŞIK  göreve geldiğinde bir imkansızı başardı yıllardır Ak partinin elinde olan Kütahya belediyesini ciddi bir oy farkı ile MHP ye kazandırdı..

 Belediyeye girdiğinde borç içinde yüzen bir belediye gereksiz  ve siyaseten yapılmış bir sürü atama ,binaları ,yeşil alanları,sosyal tesisleri bakımsız bir belediye ile karşılaştı..

Çok kısa bir sürede kolları sıvadı ve öncelikle belediyenin borçlarını bitirme noktasına getirdi..

Ardından bankamatik memurluğu yapan siyasilere ya çalışın ya  da tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmem  dedi ve belediye kadrolarına gerçekten çalışan yöneticiler yerleştirdi..

Bakımsız ve atıl vaziyette bırakılmış belediyeye ait binaları,sosyal tesisleri ve parkları en ekonomik bir şekilde vatandaşın hizmetine kazandırdı..

Özgüvenini  yitirmiş kendi değerlerini unutmuş kütahya'ya  kütahya sporun başarıları  ile o ruhu yeniden yaşattı..

Türkiye genelin de en başarılı belediye başkanı seçildi..

Tabii bunlar yaşanırken bir yandan da bu durumdan rahatsız olanlar  da oldu.

Şimdi tüm bu iddialar belediyeden servis edilirken insanın aklına ister istemez bir sürü soru geliyor : bu yıpratma çalışmalarının ardında kimler var?

Hiç ihtimal vermek istemesek te bazı duyumlar bizi ak partililere yönlendiriyor ..sandıkta kaybettikleri belediyeyi meclisteki sandalye çoğunlukları ile Alim IŞIK'ı zorlayarak siyasi oyunlar ile geri almak mı istiyorlar?

Bunlar hep Kütahya sokaklarında konuşuluyor..

Belediye kasasından beş kuruş almadan işinden ve hayatından zaman ayırarak Kütahya belediyesine hukuk desteği veren aslında bu davranışı ile tam tersi takdir toplayan kızı İmran hanım ile belediye başkanı prof.dr. Alim IŞIK 'ı siyasi olarak yıpratmaya çalışan hatta bu durumu bir şaibe yada bir kamu zararı olarak göstermek isteyenler öncelikle genel siyasi gerçeklere bakmalıdırlar..

Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı Sayın Berat Albayrak beyefendi enerji ve maliye bakanlığı yaptı..Sayın ALBAYRAK'ın bakanlık görevine getirilmesi kamuya zarar mıdır?

Yine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çocuklarına ve ailesine ne kadar düşkün olduğu bilinir sayın cumhurbaşkanımızın kızı Sayın Sümeyye ERDOĞAN  BAYRAKTAR hanımefendi almış olduğu eğitim kariyerini babasına ve memleketine hizmet etmek için  cumhurbaşkanı danışmanlığı  yaptı ..sayın Sümeyye ERDOĞAN 'ın  Cumhurbaşkanımıza bedel almadan danışmanlık yapması kamuya zarar mı dır?

Ortada böyle gerçekler varken  Kütahya'da AK Partinin yönetimindeki bazı isimlerin AK partinin   ittifak ortağı  olan Milliyetçi Hareket Partili bir belediye başkanına yönelik kumpaslar içinde oldukları söylentilerine ve iddialarına ihtimal vererek  inanmak istemiyoruz..

Ama maalesef bunlar hep Kütahya sokaklarında konuşuluyor..

Milliyetçiliği,vatanseverliği,Atatürkçülüğü herkes tarafından iyi bilinen Kütahya belediye başkanı Alim IŞIK'ı fetö örgütü ile ilişkilendirmek isteyen bu adrese teslim siyasi hesaplarla yapılan haber ve yazılara Kütahya'da herkes gülüyor..

 Göreve geldiğinde ilk icraatı ,DEPOLARA KALDIRILAN ATATÜRK HEYKELİNİ BELEDİYE MEYDANINA DİKME, olan birini böyle olağan dışı zorlamalar ile suçlamak her şeyden önce vicdani bir karanlılıktır.

 Bırakın birkaç sene evveli ,daha geçen gün 10 Kasım Atatürk’ün vefat yıldönmünde ,bir çok Belediye Başkanı kuru birkaç formalite mesaj ile anma yaparken , Başkan Işık ,kendi  sesinden şiirlerle söylemlerle bizzat meydana çıkarak çok özel klip ve söylemlerle Ulu önderi andı,bunca alameti tefrikaya rağmen Alım Işık’ın ailesi üzerinden siyasi hesaplar yapmak veya yapanlara hizmet etmek hiç kimseye bir şey kazandırmaz, bilmedikleri bir şey daha olan bu gruplara, sadece Milletvekilliği döneminde bile çalışkanlığı ve azmi ,kararlılığı ile ATOM KARINCA denilmiştir.

Kütahyadan başka derdi olmayan Başkan Işık’ mutlaka bu eleştiriyi çokdan aşmış ancak söylemlere üzülmüştür, özelliklede ailesi üzerinden yapılan bu baskılama tabiî ki üzmüştür,fakat Prof.Dr.Alim Işık’da iyi bilmektedir,

Kütahyalıda iyi bilmektedirki,iyi hizmet edenlerin bu çalışmaları ve hizmetleri karşılıksız kalmaz, birileri bu çalışmaları gönüllerine kazırken birileride baltalarının ucunda şer ile bulaştıracak zehirleyecek gönüller arar.

Son dönemde MHP ,CHP ve Ak Partili İl belediyeleri içinde en çok konuşulan ,en çok takip edilen ilgi ile takdirle bakılan bir belediye Başkanı olan Alim Işık’a temelinde hiçbir kamu zararı olmayan bir olayla leke sürmeye kalkışmak ,sadece bu kadar araştırmaya ragmen başkaca bir şey bulamayanların ,çamur at izi kalsın taktiğimidir bilinmez ,ama zaman tüm bunların ilacı olacak.

Kütahya'da zaten çok iddiası olmayan ve yaşımızın hatırlamadıgı dönemler kadar öncesinde bile CHP li bir merkez ilçe Başkanı seçemeyen CHP liler kadar, elindeki Belediyeyi halkı memnun edemeyerek  MHP li birine kaptıranlarda bu olayın neresinde bunuda zaman gösterecek.

Kütahya Belediye Başkanı Prof.Dr. Alim Işık gibi yaşama neredeyse sıfırdan küçücük bir beldeden başlayarak ,bir çok makama çalışa çalışa ,emek vere vere gelmiş kişilerin bu kadar çabuk bıktırılıp ,öteleneceğini düşünenler, büyük bir yanılgıda olduklarını anladıklarında kaybeden sadece KÜTAHYA olacak.

 Bir yaşlılar şehrine dönen vilayeti gençleştirerek ,çok farklı belediyecilik hizmetleri sunarak geliştiren Başkan Işık,ı tanımak isteyenler sadece geçen sene yaptıklarını kitaplaştırdığı bir insanın taşıması bile zor olacak kadar kalın bir faaliyet raporuna baksınlar, yıllardır her türlü iktidar nimetine ve desteğine rağmen hala hak ettigi değeri alamamış, ve çok ciddi borçla bırakılmış bir belediye sunanlar , çok ciddi borç ödeyip iyi belediyecilik yapanlara sadece saygı duymalıdırlar. Her türlü saldırı ve yıpratmaya rağmen çalışmalarını sekteye uğratmadan hizmet etmeye devam edenlere Anadolu yerel basını her zaman olduğu gibi yine tam destek verecek.

Küçük şeyleri bile büyük milli beka sorunu ,yolsuzluk ,usulsuzluk sorunu gibi anlatmaya kalkan hikayecileri ve bunlara malzeme verip ,tüm bunları keyifle seyredenleride biliyoruz.

HİZMET ETMEDİGİNİZ KÜTAHYA’YA HİZMET EDENLERİ RAHAT BIRAKINIZ,İnanki bu yaftalamalar sadece Alim Işık’ı daha da güçlü kılıyor.

Biz Anadolu basını olarak hep doğrunun çalışanın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI