Reklam
Bugun...
SOFAŞ 5 TL LİK NE İDİGİ BELİRSİZ YAGI 25 TL LİK PEYNİR DİYE VATANDAŞA YEDİRMİŞ ..SUÇ ÜSTÜ OLDULAR..


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

Uşak da çiftlik banka rahmet okuttular.

SOFAŞ İSİMLİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ FABRİKASI

5 TL LİK NE İDİGİ BELİRSİZ YAGI 25 TL LİK PEYNİR DİYE YEDİRDİLER.

Türkiye de hemen hemen her gün bir gıda sahtekarlığı yakalanıyor.

   Tarım Bakanlığı Kamu menfaati gereği yakaladığı bu sahtecilikleri yayınlıyor kamu oyuna duruyor.

Bundan amacı hem kamuyu bilgilendirmek uyarmak hem de tüketicinin dikkatli olmasını sağlamak hem de üreticilere dikkatli olun üç kuruş için halkın sağlığıyla oynamayın teşhir olursunuz vatandaş da sizden alışveriş yapmaz üç kuruş kar için çok büyük zararlar yapmayın demektir.

  Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ,  asli görevi olan gıda denetimini yaparak bu sahtekarlıkları önlemeye çalışıyor.Türkiye de süt ve peynir bunun yanında bal ve et de büyük sahtekarlıklar oluyor.

  Bunun en büyük nedenlerinden biri gözünü kolay ve haram para kazanma hırsı bürümüş kişiler,aslında Bakanlık bu sahtekarlara ceza yazıyor fakat bu sahtekarları ticaretten de men etmesi gerekmiyordu.

 Çünkü haram ve kolay para kazanma hırsındaki insanlar bu sahtekarlığı buldukları ilk fırsat da yeniden yapma ihtimallerinin de değerlendirilmesi gerekmez mi.Hatta Bakanlığın arşivinde bu sahtekarların büyük bir çoğunluğunun bu işleri alışkanlık haline getirdiği de mevcuttur.

 Şimdi gelelim ilimize,yani Uşak ve bölgesine,,,,

İlimizde de SOFAŞ isimli bir süt ve süt ürünleri firması devlet den ciddi teşvik ve destekler alarak kurduğu fabrikasında peynir diye ,Uşaklılara margarin yağı yedirmiş, ne kadar zaman bu işi yapmış bunu bilen yok.

Yakalanıncaya kadar olma ihtimali yüksek,peki peynirde yakalandı süt de ve diğer Ürettiği ürünlerde bu işi yapıyor mu . Bakanlık bu diğer ürünleri de düzenli denetledi mi bunu da bilen yok.

   Aslında bu tür sahtekarlık yapanların sürekli denetlemek gerekmez mi.Her sahtecilik de yakalanan firma ben insanların sağlığı ile oynadım onları kandırdım ,para hırsı gözümü bürüdü ,sahtekarlık yaptım, haram yedim vatandaşı kazıkladım ,özür dilerim diyeceğine, mutlaka başka bir suçlu bulur ve sütten çıkmış ak kaşık gibi birde üste çıkmaya çalışır.

   Birde bu sahtecilerin meşhur bir huyu da kendilerinden başka herkesi suçlamalarıdır.

    Bu sahtekarlıgı ,Yazan gazeteciyi denetleyen Bakanlığı, Memuru, tahlil yapan laboratuarı ve hatta çok uyanıkları hammadde aldıkları yerleri veya işçilerini bile suçlarlar ve kandırıldık haberimiz yoktu mesajı vererek bu sahteciliği örtbas etmeye kalkarlar.

    Peki işçin senden habersiz peynire margarin yağını nasıl koyar,tonlarca margarini nasıl asgari ücretiyle alır ve senin depona koyar makine na koyar ve ambalaj yapıp içine biraz peynir geri kalanı margarin yağı koyarak ,peynir diye olarak satar,parasını kim cukka eder bu işin o belli degil,mi yoksa o paraları da işçi alıyor, orası da belli değil .

Yani insanın beynini yakan bahaneler ve suçlamalarla işin içine bir de sahtecilik yapıp peynir diye bitkisel yağ yedirdiklerini enayi yerine koyma faslı başlar.

     Peki, 2016 yılında olan bir  olay için bunca sahtekarlığı yaptığını iddia ettiğin işçin ile  ilgili idari ve adli bir işlem yaptın mı yooo. çünkü o tarih de daha sonuçlar belli değil, tahliller bitmemiş hattta tahlil için marketlerden numune alındığı bile belki bilinmiyor.o zaman işçiyi suçlamak sahtekarlığı daha da büyüterek birde yanına iftira eklemek degilmidir.

    Yine birde en akıllı sahteciler yakalandıklarında ham maddecileri suçlarlar aldığımız hammaddeci bizi kandırmış,peynir yerine margarin yağı vermiş derler,çünkü bu savuşturma yöntemi çok etkilidir hammaddeci para kazanmak için sahtekarlık yapmıştır ,ve margarin yağını peynir diye vermiştir.

  yahu el insaf peynirin hammadesi süt degilmi süt diye size köylü süt diye margarin yagımı verdi birde köylüyü çiftciyi mi bu işe sokacaksınız.onlarımı suçlayacaksınız ,sakın bu inekler süt yerine sizi kandırıp margarin yagı vermesinler süt yerine sagılan margarin yagı olmasın,tam anlamıyla güldürüklü bir tameşa hali oluyor bu işler.mademhammadeci sahtelkarıkyaptı savcısı var polisi var devlet var neden zamanında şikayetci olmadın.şimdi syuçlamak kolay,dedikya yazan bizlerde suçluyuz sanki biz sahtekarlık yapıp yazı yerine vatandaşa margarin yagı verdik.haram ve gözünü olay para hırsı bürümüş bu kişiler peynirin ham maddesine neler koyuyorlarki hammadeci bize margarin yagı vermiş diyorlar yoksa gres yagımı koyuyorlardıda böyle şaşkınları oynuyorlarpeynirin hammadesi süttür ve tarım gıda hayvancılık bakanlgının gıda ködeksinde yazılıdır bu.ama peynirdiye margarin yagını yedirenler bunuda yedirirler yersen..

neden margarin yagı biliyormusunuz biraz özel ilem yapınca azıcıkda peynir yanına koyunca al sana tost peyniri kaşar vb vbhemenyenince anlaşılmaz hele tost için sıcak tost maknasında eritirsen hiç anlaılmaz birde neden margarin yagı en pahalı yerde toptanın kilosu 7 tl ,4 veya 5 tl ye kadar çok adi olan margarinlerde bulunyor,buyuk ihtimal margarininde en kalitesizi çünkü çok para kazanmak için hile yapacan birde pahalı margarinmi kullanacan tabiki tasarruf edeceksin vereceksin adi margariniki paracıklar daha çok gelsin.

 

25 tl civarında kg satılan tost veya kaşar peynirinde 5 tl alınan margarinyagı kullanılırsa kar tam 20 tl olur ama haram ve haksız bir kazanç karı,yani margarinin 5 katı diger deyimle yüzde beş yüz kar.peki sütten peynir olursa enfazla kazan. yüzde yirmi olur oda tost veya kaşar peynirinde 25 tl kg da 5 tl kar yapar oda hellal bir kardır,helal 5 tl yerine kg da haram 20 tl yi tercih edenleri devlete ve Allaha havale etmekden başka çaraei varmı.toost veya kaşar peynirinde olması özel bir seç,imdir üçkagıtcılık sahtekarlık kendini göstermez,tost makşnasına koydunmu erir,kaşar gibi olur buzlukda sertleşi kaşar gibi durur,neden beyaz peynire margarin koymamışlarda kaşara tost peynirine koymuşlar anladınızmı,beyaz peynirede ülkemde bin bir türlü oyun yapılıyor onları ayrı yazalım ama margarin koymuyorlar.

peki herkesi suçlsyan bu sahtekar üreticilere ne yapalım ,önce meslek birlikleri devreye girmeli meala bakkallar ve bayiler odası var bu oda karar alıp böyle tüketiciyi kandıran sahte ve hukuk dışı ürünler üretip satanların bu ürünlerini satmasınlar,zaten bu firmalar bakkalara bin bir nazla ve nereeyse vadesiz verdikleri ürünl

eri süpermarket ve avm lere aylarca vadeli veriyorlar birde üstüne raf parası vb vb bir sürü para ödüyorlar birde avm ve süpermarketlere daha ucuza verip bakkalı yüksek fiyatda bırakarak müştersinin gözünde yüksek fiyata ürün satan konumana koyuyorlar

belki tüm bunlar göz önüne alınınca ikler şehri uşakda bakkallar marketler oda önderliginde sahtekarlara geçit vermeyecek kararlar alırlar sahte ürünlerin vatandaşa ulaşmasına enfgel olurlar. bakalım onlar ne düşünüyor ne yapacaklar bu konuyu inceleyeip degerlendireceklermi yoksa ben sahte mahte anlamam satar komisyonumu alırımmı diyercekler görecegiz.büyük avm ler ve süpermarketler zaten tüketici bu ürünlere rgbet etmeyince bu ürünleri alamzlr

tüketici yani vatandaşda parasının hakını almalı tost peyniri istyiyorsa tost peyniri almalı margarin yagı degil,margarin yagı istityorsa margarin yagını kg na 25 tl vererek peynir diye almamalı.

birde saglık sorunu var hemde çok ciddi ,tirigisileti kollestrolu yüksek şeker ve kalp hastaları peynir yerine bol bol zararlı yag oranı yüksek ne idigi belirsiz margarin yagını tüketince Allah bilir ölümlere varan sıkıntılar olur belkide olmuştur,,peynir yiyirum diye boö ol margaein yago yiyenler kolletrol ve trigisilet çok yükselmesi ile organları hasar almış veya ölüme b,ile gitmiş olabilir,peynirden başka bir şey yemedim bu kollestrol tirigiseley nerden geliyuor diyenler aslında bol bol adi bir margarin yagoı tükettiginin farkında bile degildir,insanları ölüme kadar her türlühastalıga götürecek bu sahtekarlıgın tek nedenşi para jırsı degilmdir,çok para kazanmak için böyle hakdsız hukusuz haram dolu işekre girmiyorlarmı,bu sahtekarlıkda yani peynir diye adi margarin yagına 25 tl ye yakın verenlerin kul hakkı alınış olmuyormu,inançlı insanlar hukuk kadar dini duygularlada ticaret yapmak zorunda degilmi hani bu işler Allah rızası için bu işler yapılıyordu Allah peynir yerine 5 tl lik adi margarini 25 tl ye satanlardan razı olurmu.

 

Tüketici olarak tüketmeme hakkınızı kullanın,almayın böyle sahteci ürünleri,bakın devlet uyarmış peynir yerine bu sofaş adi margarin yagı satıyor demiş sizde uyanın ve almayın bu adi ve sahte ürünleri,haa ille alacam 5 tl lik margarini 25 tl ye tost peyniri niyetine yiyecem diyorsan buyur kardeşim ye yiyebildin kadar.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI