Reklam
Bugun...
UŞAK CHP'DE YARDIM VE REKLAM SKANDALI.!!!


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

UŞAK CHP'DE YARDIM VE REKLAM SKANDALI.!!! 

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve Uşakdaki CHP lilerin ,Korona virüsün ülkemizi ,ilimizi hatta tüm dünyayı etkisine aldığı  bu zor günlerde ihtiyaç sahibi  insanlara yardım yapmak amacıyla partili ve hayır sever insanlardan topladıkları ciddi miktardaki bağışları duyunca oldukça sevinmiştik.

Çünkü bunlar ihtiyaç sahiplerine gidecekti ve bu zor ve mübarek günlerde insanlar bu yardım ve desteklerden fayda görecekti.

 Bu güzel durumlarla ,herkesin gücü ve kararınca dayanışma sergilediği bu günlerde,     özellikle yardım paketlerindeki reklamları veya yardım edilen insanları teşhirler gibi   olaylara büyük tepkiler vermiş ve halen vermekte olan CHP nin bu durumda en ileri   safhada yer alacağını düşünmüyorduk bile.

  Fakat bir çok olumlu şeyde ilkler şehri olan ,Uşak’ta garip şeylerde olmaya devam   ediyor,hatta bu garip şeyleri kendiside çok garip bir şekilde dünyaya yayılan  ve   dünyanın gelmiş geçmiş en  çok konuşulan konularının başında olan korona virüs bile   durduramıyor.
   UŞAK'BİR İLKİDE CHP İL BAŞKANI YAŞATIYOR.

  Garip diyoruz çünkü   ilkler diyarı Uşak’ta  bir ilk daha yaşandı. Daha önce hiç   görmediğimiz ve Uşak’da   yaşanlar  olarak görmeye alışık olmadığımız türden bir olay   haber ekiplerimize iletilince   inanmakta çok zorlandık. Fakat konu CHP İl Başkanı Dr Ali Karaoba olunca ,bir önceki siyasi hamleleri ve Önceki il Başkanlıgını bildiğimiz için araştırma gereği hissettik.Haber ekiplerimize duyarlı ve ve bu durumdan çok incinmiş,CHP lilerin gönderdiği belgelerde şoküstüne şok yaşadık.

CHP'DE BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI..

İyi niyetli ve samimi CHP lilerin vatandaşa ve partililerine ,Yardım etme amacını, İl Başkanı Ali Karaoba fakir fukaraya yardım etmek için mi ,yoksa kendisinin ve işletmesinin reklamını mı yapmak  için mi kullanmış pek anlayamadık birde siz bakın diyenlerin büyük bir hayal kırıklığı ile hüznünü gördük.

CHP'LİLER BİLDİRDİ FAKAT ÇOK ÜZGÜNLER..

Haber ekiplerimiz bu samimi ve hüzünlü CHP lilerin ihbar ve belgelerini göndermesi sonucu , CHP İl Başkanı Ali Karaoba’nın bu samimi ve yardım amaçlı CHP lilerin toparladığı yardımları dağıtırken kendi siyasi ve ticari menfaati için kullanmıştır  iddialarını araştırmaya başladık.Bir İl Başkanı özelliklede CHP gibi her zaman yardımlarda yapılan reklamlara büyük tepkiler veren  bir partinin ,en üst düzeyindeki bir kişi kendi vilayetinde bunu yapabilirmiydi, bizde çok merak ettik ve konuyu inceledik araştırdık ve yazdık.

CHP İL BAŞKANI YARDIM PAKETLERİNDEKİ ZARFLARA KENDİ İŞYERİNİN REKLAMINI KOYMUŞ.

Muhtaç insanlara dağıtılan alış veriş çeklerinin yanında zarfın içine kendisininde ortağı olduğu kliniğinin isminin ve Ali Karaoba’nın kendi adı yazılı olduğu kartvizitini koyarak siyasi ve ticari çıkar sağlamayamı çalışmıştı, yoksa neden bu kartvizitler hangi amaçla bu CHP lilerin topladığı yardım kampanyası zarflarının içine girmişti.Bunu anlamak için son yıllarda ilimizde siyasi bir figür olarak ön plana çıkan bir dönem CHP il Başkanlığı ve Milletvekilliği adaylığı yapan Op.Dr.Ali Karaobayı biraz inceleyelim.Aslında İl Başkanlığına gelişi bile farklı yorumlara yol açan, CHP yeni il başkanı Op.Dr Ali Karaoba’dan bahsediyoruz.

Burada adını  sıfatını ve işyerini açıkça vereceğiz ki   ihtiyacı olan reklam tamamlana bilsin.CHP İl Başkanının ve işyerinin ,Reklamamı ihtiyacımı varki diyen bir gruba ,diğer bir grup madem reklama ihtiyacı yok ihtiyacı olan insanlara diğer CHP lilerin verdiği yardımların içine işyerinin reklam kartlarını niye atıyor diyerek tepki veriyor .Biz tüm tarafların söylemlerini dinleyerek bu olayı yazmaya devam edeceğiz.

Biraz Ali Karaoba'nın işyerini detaylı yazalımki arayanlar çabuk bulsun reklamınıda katkı olsun zaten belgelerdeki zarfların içinden çıkan kartvizitlerde açıkça yazıyor ama biz yinede yazalım.

VEKİLLİK SEÇİMLERİNDE HEMEN ÖNCE ,VEKİL ADAYI OLMAK İÇİN

İL BAŞKANLIGINDAN İSTİFA ETMİŞTİ

Evet İlimizde ,yine ilimizin en mümtaz ve seçkin lezzeti mega müjde restoranın ,arka tarafında faaliyet gösteren bilim tıp merkezinin ortağı ve kadın doğum uzmanı olan Dr.Ali  karaoba, bir dönem CHP il başkanlığı yaptığı ilimizde ,milletvekilliği seçimleri açıklanınca milletvekilliği için hemen istifa etmiş ,aday olmuş ,fakat CHP genel merkezinin kendisini seçilecek sıraya koymaması ile tüm hayalleri yıkılmıştı diyen bir grup CHP li devam ederek,

Mutlaka Uşak ilinden bir CHP makamı kapmak isteyen Ali karaoba belediye başkanlığı adaylığı için çok uğraşmıştı, ama fakat bu hayalleri de suya gömülmüştü diye olayı özetlediler.

ÖNCE SÖZ VERİP SONRA CAYDIMI..

 CHP il başkanlığından sonra  milletvekilli adayı olan Ali Karaoba beklediği sırayı alamamış ve CHP den milletvekilli seçilme hayaliyle yanıp tutuşurken, bir grup CHP linin söylemlerine göre, il kongresi öncesinde il başkanı adayı olmayacağına dair arkadaşlarına verdiği sözleri unutup il başkanı adayı olmuş,Tabiki bu bir grubun söylem ve iddiası dogrulugunu bunu duyan ve söyledigi iddia edilenler tarafından teyit edilmedikce sadece bir siyasi kulis söylemi.

CHP İL BAŞKANLIGINA MİLLETVEKİLLİGİ HAYALİ İÇİNMİ GELDİ.

Diğer bir gruba göre Ali Karaoba ,söz verdiği halde neden il başkanı oldu, çünkü olası bir erken genel seçimde, CHP de adaylar atama ile belirleneceği için suyun başında bulunmak istedi.

Bir diger grup ise, CHP genel merkezine yakın Kahramanmaraşlı hemşerilerinin gücü kendini milletvekili yapmaya geçen dönemki gibi yetmezse ,bari bizim tanıdık arkadaşlardan eş den,dost dan birini Uşak’dan milletvekili yapalım bu durumu da seçim döneminde, en iyi İl Başkanı yönetir denildiği için il başkanlığını yeniden almıştır diyor.

CHP BAŞKANI REKLAM İÇİN CHP LİLERİN VERDİGİ

FİTRE VE ZEKATDAN YARDIMDAN MEDETMİ UMDU.??

   Bir önemli grup ise bu dönem hatta şuanda haberimize konu olan olayı örnek vererek,Ali Karaoba’nın Milletvekili seçilme hırsı gözünü öyle bürümüş ki milletin fitre ve zekatından dahi medet umar hale gelmiş ,yardım sever Chp’lilerin fakir ve fukaraya dağıtılmasını istedikleri yardımını kendisi ve sahibi olduğu şirket yapmış gibi bir algı oluşturmuş ve yardım çeklerinin yanına, kendi şirket kartvizitini koymayı ihmal etmemiştir, bu hem yardımda bulunan insanlara hemde, Bilim Tıp Merkezinin diğer ortaklarına büyük saygısızlık ve yanlıştır diyerek olayı yorumlamaktadır.

ALİ KARAOBANIN HEDEFİ MİLLETVEKİLİ OLMAK VEYA BİRİNİ MİLLETVEKİLİ YAPMAKMI.?

Bazı CHP’liler ise, aslında bizim güzel dinimiz ,sağ elin verdiğini ,sol el görmesin der ,ama bu amaçla CHP lilerin yaptığı yardımların içinden Ali Karaobanın şirket kartvizitlerinin çıkması, ne din değerlerine, ne etik değerlere,nede toplum vicdanına, çok uygun değildir diyerek tepkilerini koyuyor ve bu durumun bizzat İl Başkanı tarafından yapılması CHP nin samimi olarak yardım yapan üyeleri için  çok üzücüdür diyorlar.

 Ali Karaoba için milletvekili olabilmenin yolunun il başkanlığından geçtiğini düşünen ,diğer bir grupda,Ali Karaoba tekrar il başkanı olmuş ve bu makamı da milletvekili seçilmek veya ticari olarak işyerine müşteri çogaltmak içinmi kullanmaya başlamıştır, eger durum böyle ise en büyük örneği de budur,çünkü il başkanlıgı kartvizitini bile koymayıp, partili kimligini degil  direk şirket kartını koyması bunu gösteriyor diyor.

MİLLETVEKİLİ ADAYLIGI HARİÇ,ESKİ İL BAŞKANLIGINDAN NE GÖRDÜK Kİ ,BUNDAN NE GÖRECEGİZ DİYEN CHP LİLER UŞAK'DA SİYASİ TARİHİ YENİDEN

ALİ KARAOBA İLE TEKERÜRMÜ EDECEGİZ KADERİMİZ BU MU DİYOR.

CHP’lilerin büyük tepki verdiği bu olaydan sonra, bir çok CHP li , Ali Karaobanın, eski başkanlığından ne gördükkİ ,yeniden başkan oldu ,bunun başkanlıkdan amacı ,yeniden milletvekili adaylığı diyerek demeye yeniden başladı bile diyenler bunuda yazmamızı istedi.

CHP ALİ KARAOBAYA BİR VEKİLLİK VERSEDE ,

BİZDE KURTULSAK, KENDİDE ,CHP'DE DİYEN BİR GRUP VARMI.??

Hatta bir çok CHP’li kulislerde,CHP Ali Karaobaya bir makam mevki versede ,hem CHP genel merkezi ,hem Uşak ,hemde Ali Karaobanın kendisi ,kurtulsa diye iç geçiriyor diyen, CHP’lilerde bize çok sık bu düşüncelerini ulaştırır oldu.

ALİ KARAOBA İL BAŞKANLIGI ÖNCESİ YAPILAN MİLLETVEKİLLİGİ İÇİN

İL BAŞKANLIGINDAN AYRILMAYACAGIM SÖZÜNÜ BİLEREKMİ  VERMEDİMİ..??

 İl başkanlığı seçiminden önce bu köşelerden CHP il başkanı adayı olanların milletvekilliği için koltuklarını ve CHP’lileri bırakıp gitmeyeceklerine söz vermelerini isteyen CHP’lilerinde sesi olarak yazıp duyurmuştuk.

Bu çağrıya ses vermeyen Ali Karaoba kongrede rakibi Erdoğan Atasoy’un “il başkanı olursam istifa etmeyeceğim ve milletvekili adayı olmayacağım” diye  söz vermesine karşın kendisi bu sözü verememiştir. Çünkü tek hayali milletvekili seçilmektir gerisi hikaye diyen bir grup CHP li ,bu yardımlardaki Ali Karaobanın işyeri reklamı skandalı da bunun bir göstergesi diye görüyor.

Aslında Uşakda bunun en büyük örneğini yine Ali Karaobanın il başkanı olduğu bir önceki genel seçimlerde gördüğü ,Chp tabanının il Başkanlığı makamının bir sıçrama tahtası olarak kullanılmasına çok sıcak bakmadığı da bir gerçektir diyenlerde var.

VATANDAŞA ASIL YARDIMI YAPAN CHP LİLER,İŞYERLERİNİN VE KENDİLERİNİN REKLAMINI YAPMASINIMI BİLMİYORLARMI ,YOKSA BU HOŞ OLMAZ DİYEMİ YAPMIYORLARKEN, İL BAŞKANI ONLARIN YAPTIGI YARDIMLARA NİÇİN KENDİ İŞYERİNİN REKLAMINI KOYUYOR DİYENLER VAR..

Aslında tüm bunlar yada Ali Karaoba’nın milletvekili adayı olması yada milletvekili seçilmesi ; Chp nin kendi iç meselesidir. Bizi asıl ilgilendiren bu mübarek ve zor günlerde halkın fitre ve zekatı için verdiği paraları kendi siyasi ve ticari reklamı gibi kullanmasıdır diyenler, ayrıca önemli bir konuyuda ekliyorlar, Bu yardımı yapan insanların pek çoğu iş adamı yada esnafdır, iş sahibidir onlar bilmiyorlar mı kendi reklamını yapmasını, ama yapmıyorlar  çünkü bunu günah olarak görüp yapmazlar diyor.

 Aynı grup çok kızıp üzüldükleri bu olaya tepki vermeye devam   ederek,Hem parti olarak Cumhurbaşkanının yapılan yardımlara   kendi isminin yazılmasını ve Cumhurbaşkanlığının amblemini   koymasını parti olarak en üst düzeyden eleştireceksiniz, milletin   parası ile Cumhurbaşkanı kendi reklamını yapıyor diye, sonra Chp   Uşak İl başkanı Ali Karaoba çıkıp milletin yardım parası ile hem   kendisinin hem şirketinin reklamını yapacak,

 CHP, Cumhurbaşkanlığı gibi devletin resmi kurumunun bile   reklamını eleştirirken, aynı partinin il başkanın bırakın Partisinin   reklamını yapmayı , hatta il başkanı olarak kartvizit koymayı bizzat   özel sağlık kuruluşu olan sahibi olduğu Bilim Tıp Mrkezinin kartını   koyup reklam yapması, çok üzücü bir durumdur, Ali bey yapmayın   bu ne perhiz bu ne turşusu diyorlar.

 BAŞKAN ALİ KARAOBA CHP LİLEREİN PARASI İLE

 YAPTIKLARI YARDIMLARA NEDEN KENDİ İŞYERİNİN   KARTLARINI KOYDU..

  Ali karaoba’nın bu yaptığı ise örfe ,adete ,siyasi literatürde tez     olarak okutuculacak cinsden diyenlerde var.

Ali Karaobanın takdir edilecek bir yanıda var diyen, bazı CHP liler kinayeli bir şekilde,Milletin partilinin parası ile özel işyerini ve kendi reklamını yapacak kadar fütursuz ve cesaretli, nasıl olsa genel merkez bir şey demez bana diyemi düşünüyor acaba diyor.

REKLAMI YAPILAN BİLİM TIP MERKEZİ CERRAHİ İŞLEMLER YAPABİLİRMİ.

Bilim tıp merkezinin ,cerrrahi işlem yetkisi yok , yani özelliklede doğum gibi cerrahi işlemleri gerçekleştiremez , sünnet yapabilirmi bilmiyoruz ,çünkü bu tıp merkezinde çocuk doktorlarıda var .

 Bu bilim tıp merkezinde cerrahi işlem yaptıranlar hele de bunlara para ödeyenler varsa bize yada polise yada sağlık müdürlüğüne acil başvursun, aslında çok merak edilen bir konuda, Saglık müdürlüğü veya diğer ilgili kurumların bu tıp merkezinin reklamı olayına nasıl baktığı, yada bu tıp merkezini ve işlemlerini denetleyip denetlemedikleri de merak ediliyor.

Neyse bu durum devletin görevi biz uyarımızı yaptık diyerek , gelelim yine mevzuya.

UŞAK'DA CHP'LİLERİN TAM NOT ALDIGI YARDIM OLAYINI

BAŞKANLARI REKLAM KARTVİZİYLE GÖLGELEDİMİ.??

Chp’lilerin özelliklede sosyal medyada destekleri ile hazırlanan ramazan yardımları, Uşaklı CHP ve Uşaklı ihtiyaç sahiplerinden tam not aldı derken, bu skandal denilebilecek CHP lilerin tepki verdigi olay ,tüm bu güzel olayı sildi götürdü diyenleri de burdan duyuracağız.

Chp’lilerin binbir emekle hazırladığı yardım zarfları içine Ali Karaoba adete [teşbihde yaparak ] birer bomba gibi yerleştirdiği reklam kartları birer birer patladı. Evet yanlış okumadınız CHP lilerin para toplayarak yaptıkları yardım zarfları içine Ali Karaoba,karvizitlerini koydu hemde, CHP il başkanı kart vizitini bile değil,sahibi oldugu saglk merkezi olan  BİLİM TIP MERKEZİ kartvizitini koydu.

 Yani işyerinin açık açık reklamını   yapacak  kadar ileri gitti diyenler bu   durumu belgeleyip bize gönderdi bizde   sizlere bize gelen yorum ve görüşlerle   sunduk.

  Bir il başkanı neden ve niçin partililerinin   yardımları ile hazırlanan yardımdımlara ,hemde ramazan yardımlarına işyerinin   kartını reklamını  koyar, hadi il   başkanı  olarak koysa anlayacağız   hatta o bile etik olmaz diyen CHP liler   bunu sorguluyor.

 ALİ KARAOBANIN İŞYERİNİN   KARTLARINI YARDIM PAKETLERİNE   KOYMASININ NEDENİ ,ACABA BİLİM TIP   MERKEZİ  CHP Lİ HASTALARA   BEDAVAMI BAKACAK..??

 Bazı CHP liler CHP li vatandaşların bilim   tıp merkezine bedava muayene   olabileceğini göstermek için yardım   amaçlı koymuştur deyimlerine, kimse inanmamaktadır çünkü bu kartların üzerinde CHP liler bilim tıp merkezinden bedava muayene olabilir mi yazıyor, kimi kandırıyorsunuz, buz gibi açık açık işyerinin reklamını CHP li yardımların sırtından yapan bir il başkanı görüyoruz, bunu CHP Genel Başkanı Sn.Kılıçdaroğlu’da görmeli derken, bir çok CHP’lide ,Başkanları Ali Karaobanın partilerini düşürdüğü bu duruma çok üzülüyor.

Yine bazı CHP liler yanlış karını koymuştur ,CHP il başkanı kartı yerine bilim tıp merkezinin kartlarını koymuş deselerde ,bir grupsa cebindeki kartı karıştıracak ,üstündeki CHP il başkanı sıfatını unutup sahibi olduğu bilim tıp merkezinin kartını koyacak biri koskoca CHP yi nasıl yönetecek ,güldürmeyin bizi bal gibi açık açık fırsatdan istifade ,yörüğün üzerinden kurban keser gibi ,CHP lilerin yardımlarının üzerinden işyerinin reklamını yapan bir il başkanı gördük, bu durumda hemen istifası gerekir derken, bir grup bu durum, Ak Partide olsaydı kıyameti koparacak CHP liler kendi partilerindeki bu olaya neden susuyor diyorlar.

TÜM YOLLAR MİLLETVEKİLLİGİNE Mİ ÇIKACAK..

BU REKLAM ,YARDIM SKANDALINA,CHP GENEL MERKEZİ NE DİYECEK MERAK EDİLİYOR.

Ali karaoba’nın ne olursa olsun tüm yollar milletvekilliği içindir zihniyetine, CHP lilerin ne kadar tahammül edeceği merak konusu diyen bir grup CHP li ise ,yardımlarının üzerinden bedava işyerinin reklamını yapmasını Chp’lilerden çok Uşak’lılar ne diyecek asıl önemli konu bizce budur.Nereden bakarsanız bakın hiç de doğru olmayan  ve toplum vicdanını kanatan bu olaya Chp genel merkezininde  ne diyeceği merak konusu diyorlar.

Ali Karaobanın seçimlerde milletvekilliği adayı olacağına kesin bakan bir grup CHP li ise bu durumda seçimde adayımızı anlatmak çok zor olacak,eger kendisi olmaz eşden dostdan birini getirse bu dahada zor olur,diyorlar.

31 MART YEREL SEÇİMLERİNDE İL BAŞKANI ALİ KARAOBA

KENDİM ADAY OLAMADIM DİYEMİ SAHADA GÖZÜKMEDİ ,YEREL SEÇİMLERDE PARTİSİNİN YANINDA GÖZÜKMEYEN BİRİ İL BAŞKANIMI OLDU,

ŞİMDİ DE YİNE  VEKİLLİKMİ DÜŞÜNÜYOR DİYENLER VAR.

Ali Karaoba’nın yerel 31 mart seçimlerinde,sahada doğru dürüst partisi ile bile çalışma yapmadığı hatta doğru dürüst gözükmediginide söyleyen bir grup bunun en büyük şahidide adayları takip edip haberini yapan yerel basındır diyerek bizide şahit tutuyorlarki dedikleride doğrudur bizde 31 mart seçimlerinde şu anki mevcut, CHP il başkanı Ali Karaobayı çok fazla görmedik, aynı gruplar,

İl Başkanın bu süreçde çalıştığı hastanede ,hastalık sebebi ile yatan partililerle fotoğraf çektirip sosyal medyada yayınlamakdan başka bir faaliyetini yerel seçimlerde görmedik diyorlar,adaysam varım aday değilsem yokum örneğinin en belirgin özelliği olan bu durumun bile sıkıntılı olduğunu söyleyerek yardımlara işyerinin reklamını koyarak bu durumu daha da kötüleştirmiştir diyorlar.

Biz haberci ekibi olarak, Uşak’daki bu durumdan çok üzülen,yardım yaparak çok güzel bir iş çıkaran Uşak CHP nin reklam yaparak bu durumunu aleyhine çevirmesine tepki veren  samimi ,CHP lilerin duygu düşünce ve önerilerini bize ulaştırdığı kadarıyla kulislerden gelen bilgileri ve fotograflanmış belgeleri sunduk ,haberci olarak görevimizi yaptık ve bu konunun yakından takipçisi olacağız.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI