Reklam
Bugun...
UŞAK'DA ACABA HERŞEY SADECE SEÇİLEBİLMEK İÇİNMİYDİ..?


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

UŞAK ÇOK SERT BİR YEREL SEÇİM GEÇİRDİ,

SEÇİMDEKİ HIZLI MUHALEFETDE SEÇİMDEN SONRA GIK YOK…

ACABA HERŞEY SADECE SEÇİLEBİLMEK İÇİNMİYDİ?

   Uşak çok sert bir yerel seçim geçirdi. Atbaşı, baş başa giden yerel seçimlerde ,İki bine yakın bir oy farkı ile , Ak Parti Adayı Sayın Mehmet Çakın, Uşak ilinde Belediye  Başkanlığı görevini göğüsledi.

      En yakın rakibi ile Yüzde iki bile olmayan aradaki fark ,aslında bir şeyi de gösteriyordu.

O da, Uşak Ak Partiye ve adayı Mehmet Çakın’a bir şans verdi, buyurun bir kez daha sizi deneyeceğiz dedi.

    Ama daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi, İyi Parti adayı ve İl başkanı seçimden sonra, muhalefet saflarında,deyim yerindeyse, bayramdan bayrama gözükmeye başladı,Gıkları bile çıkmıyor sanki  diyenlerde çok fazla…

      İyi Parti adayı ve İl Başkanı, asıl vazifeleri olan muhalefeti artık bir sonraki seçime kadar bırakmış gibi gözüküyor..

Yani her şey ve tüm söylemler sadece seçilebilmek içinmiş, seçilemeyince parti , muhalefet, STK ve çarşı Pazar ,esnaf ziyaretleri,siyasi  eleştiriler birden bire yok oldu diyen ,Uşaklılara katılmamak elde değil diyenlerde çok fazla…

    Yarın seçim var deseler, bu kesim birden bire muhalefetde aslan kesilirler,eleştiride muhalefet de,Esnaf ,Sivil toplum , çarşı Pazar vb vb ziyaretlerde sınır tanımazlar hatta ev ev kapı kapı dolaşışırlar, ama, ufukta yerel ve genel seçim havası olmadığı için ,şimdilik bunlara gerek yok  diyerek, hele bir seçim zamanı gelsin bakalım diye,pusuda beklemek en iyisi mi diyorlar, bunu da bilen yok, diyenler haklı mı haksız mı zaman gösterecek…

CHP’LİLER İL BAŞKANLARI NADİ SANCAR’IN UYARILARINI DİKKATE ALMADIMI..??

   Uşak’ta CHP’ye çok ağır bir darbe vurarak,bazı CHP’lilerin deyimiyle,Uşak CHP ‘yi ,yerle yeksan eden, İyi Parti Uşak adayı ve yönetimi, çoğunluğu CHP li olan oylar ile ,Uşak’ta ikinci parti oldu.

Fakat Belediye Başkanlığı seçimi ikincisi olmayan tek kişilik bir koltuktur. Kendi partisine 10 bin oyu zor veren CHP ,Uşak’ta on binlerce oyunu, İyi Partiye adeta yığdırdı.

Ama bir önceki seçimdeki oyundan 10 Bin - 20 Bin oy fazla alsa Uşak Belediyesini kazanabilecek olan CHP’ye oy vermeyen ,CHP’liler, yaklaşık tahminlere göre,30 Bin civarında oy verdiği, İyi Parti adayını ,İyi Parti adayı ve İl başkanın yaptığı bireysel hatalar nedeniyle seçtiremedi diye çok kızgın.

CHP liler biz Ak Parti gelmesin diye üstümüze düşeni yaptık ama, İyi Parti adayı ve İl Başkanı aynı hassasiyeti göstermedi ,bireysel hata ve kamuoyu önündeki kavgalarla seçimi göz göre, Ak Partiye altın tepside sundu,bunu seçimde bizzat yaşadık çok pişmanız, diyen  çok geniş bir kitlede, Uşak da mevcut diyenlerin görüşlerini de aktarıyoruz.

 Şimdi ne İyi Partiyi,nede CHP yi seçtirememiş, her köşede ağlayan bir CHP’li var diyenler, seçimde CHP il Başkanı Nadi Sancar’ın uyarılarını dikkate almadık bu sonucu kendimiz hak ettik diyen çok CHP’li var diyenleri de görüyoruz.

Çünkü artık İyi Parti adayının da İl Başkanında seçimden  aylar geçmesine rağmen tek ve tık muhalefeti yok. Demek ki tüm söylemler CHP’nin oyları içinmiş diyen gruplar, şimdi çok kızgın ve partilerine karşı vicdan azabı çekiyor diyenlerde mevcut.

Yerel ve genel seçimde bu oylar benim diye ilk seçimde Milletvekili adayı da olmasına kesin gözüyle bakılan, İyi Parti adayı ve İl Başkanı, Uşak’ta CHP’yi yeni bir maceraya sürükleyemez.

O iş bir defa olur diyenlere ,bakalım bekleyelim neler olacak ,İyi Parti adayı ,CHP seçmeninden elini çekmez ,zaten Chp  İl Başkanı Nadi Sancar’ı  da zaten bu yüzden değiştirmek istiyorlar ,Uşak’ta CHP oylarını  komple ele geçirebilmek için Mevcut kendilerine karşı seçmenini seçimde sürekli uyaran başkanlarını değiştirip daha dişlerine  göre, bir İl başkanı getirmek için  çalışıyorlar diyenleri de ,bunun sadece toplumda bir söylem olduğunu dikkate alarak buradan yazıyoruz.

   Chp’liler kadar iyi partili bir grup da ,İyi Parti adayı ve il başkanının altın tepside  ,Uşak belediye başkanlığını bireysel hataları ile Ak partiye sunmasını ve seçimden sonra aylar  geçmesine rağmen iki kelime muhalefet etmediğini söyleyerek ,herşey seçime kadar, her şey seçilinceye kadar anlayışının ,bunların artık siyasi hayatlarını bitirdiği ve genel merkezlerinin de, seçmeninde bunlara artık prim vermeyeceğini söyleyerek, Uşak siyasi tarihinden geldiler ve geçtiler.

    Artık bir daha denenen ,denenmez diyorlarken, bir kısımda,yerel seçimlerdeki adayın ve il başkanın bizzat yada yakınlarından biri ile ,Uşak’da artık İyi Partide sürekli aday adaylığı için uğraşacağını söylüyor,bu nedenle İyi Partinin yeni kitlere yer açması yeni isimler bulması çok zor diyenlerde var.Bizde tüm bunları ve Uşak kamuoyunda söylenenleri,zamana bırakarak ve tarihe not düşerek sizlere iletiyoruz.

   Seçim bitti artık seçilenleri de yazın ,seçilenler içinde söylediklerimizi yazın seçilenleri de takip edin, yorumlayın diyenleri de unutmayarak yazımıza devam ediyoruz.

Son dönemlerde seçilenlerin içinde, çok ciddi bir şekilde çalışmaları ve kişiliği ile Uşak’lının beğenisini kazanlar var, buda çok ilginç bir durumda oluyor diyenleri de dinledik, şimdi birazda bunlardan bahsedelim.

SEÇİMDEN SONRADA ÇALIŞANLAR VAR. HEM DE GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE..

   Çok küçük bir farkla merkez ilçeyi alan Ak Parti, İl Genel Meclisi ve ilçelerde beldelerde tabiri caiz ise ,Sivaslı hariç tulum çıkardı diye seçim sonuçlarını yorumlayanlarda var.

   Böyle bir başarı 2002’den beri Ak Parti Uşak tarihinde görülmedi. Oy oranlarını kast etmeden sadece seçilmişlerin sayısı ile bunu söylüyoruz diyenleri de  yazıyoruz.

    Seçimlerin galibi Ak Parti seçimden ,sonra neredeyse seçimdekinden fazla çalışmaya başladı diyenler örnek veriyor, İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, İlçe Başkanı Mehmet Bayar, Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, ve il genel meclisi, belediye meclisi üyeleri,çok yoğun bir çalışma ile her gün Uşak’ta bir çok mahallede, bir çok köyde, ilçede veya bir kurumda çok yoğun bir çalışma var.

Bunların böyle yoğun çalışmasını görenler sanki yarın seçim var zannedecek diyorlar.

 Bazen İl Başkanı ,bazen İlçe Başkanı veya Gençlik Kolları, Kadın Kolları Başkanları yanlarında bir vekil veya meclis üyeleri,parti yönetimi, ile çarşı pazar dolaşıyor.

   Milletvekilleri dönem dönem ilimize bakanlarda getiriyor diyenler,haklılığını sizde  yaptığınız haber ve gözlemlerle görüyorsunuz diyerek bize teyit ettirmeyede çalışıyor.

İKTİDAR SOKAKDA ,ÇARŞIDA,PAZARDA,MUHALEFET UŞAK’TA NEREDE..

 Yani bir tek Sivaslı hariç tüm Uşak Ak Partili Başkanları seçti.

Uşak’da Seçimin mutlak galibi olan Ak Parti, seçimdeki yoğun çalışmasını seçimden sonrada sürdüren tek parti, çok ilginç değil mi.?

   Kazandık diye zaferin üstüne oturma yerine daha çok çalışan bir parti var Uşak’ta. Seçimi yüzde ikilik bir farkla kaybeden, İyi Parti bile iki laf edip muhalefet bile yapamaz halde halk içine çıkmazken,

    muhalefeti bizzat kendi çabaları ile yürüten CHP İl Başkanı Nadi Sancar haricinde ,CHP’de de tık muhalefet yok. Yani Uşak’ta CHP Milletvekili ve diğer yetkililer sadece düğün, dernek ve cenazelerde iki foto ile sosyal medyada boy gösteriyor, diyenlerin eleştirisini de buradan duyuruyoruz.

    Uşakda muhalefet sadece CHP İl Başkanı Nadi Sancar ilemi yürümeye devam edecek onu da merak ediyoruz diyenler,CHP nin milletvekilleri meclis üyeleri ,neden Uşak içi siyaset ve muhalefet de sessiz merak ediyoruz diyor.

SİVASLI CHP’DE AMA ORDAN DA BAŞARI HABERLERİ GELMİYOR..

     CHP’nin tek Belediyesi olup da, Büyük olmasa bile ufak tefek,ataklar beklenilen Sivaslı ilçesi ise tasarruf tasarruf diye yeri göğü inletirken, yüz binlerce lirayı kurtuluş şenliği, festival vb derken ,Uşak dışına yandaş sanatçılarına verdi gitti bile diyenler eleştirilerine devam ederek,tek başarı haberi hikayesinin gelmediği ,Sivaslı Belediyesinde,Başkan Hürriyet Şafak’ın ne yaptığını duyan bilen yok gibi diyerek, Uşak’ta ki basını şahit tutarak ,yerel basında bile nereyse hiçbir  haberleri duymuyoruz diyerek sitem ediyorlar.

    Uşak CHP ile Sivaslı’da böyle temsil edilirse önümüzdeki seçimlerde ne olur kimse bilmez diyenlere, bir grup kızgın CHP’li neden bilinmiyor, bal gibi belli CHP Uşak’ta mevta edilmeye çalışılıyor diye yarı hicivli söylemlerine ,

    Facebook harici muhalefetin olmadıgı bir parti sadece, İl Başkanın gayretleri ile yerel basında temsil edilip haberlere konu oluyor, oda olmasa CHP’ye Uşak’ta bir bardak su içirin diyenlerde katılıyor,tüm bu eleştiriler  haklımı haksız mı olduğunu zaman gösterecek. Biz de takip edip size duyuracağız.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI MEHMET BAYAR’IN

HEM SEÇİMDE HEMDE SEÇİMDEN SONRA ÇALIŞMASI DİKKAT ÇEKİYOR..

    Seçimlerde çok ciddi bir çalışma ile Ak Partinin başarısına katkı sundu diyenler olduğu kadar, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar mütevazılıği ve çalışkanlığı ile daha çok dikkat çekmeye vatandaşın ilgisini almayı artırarak devam ediyor,diyenlerde var.

Mehmet Bayar’ın Merkez İlçede yönetimi ve Belediye, İl yönetimi,ile uyumlu çalışması ,Uşaklılar tarafından yakinen beğenilerek takip ediliyor diyenler, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri, İl Yönetimi ve diğer İlçe Başkanları ile uyumunu da öne çıkartarak, efendi ve kibirden uzak çalışkan bir başkan diyorlar.

   Seçimlerden büyük başarı ile çıkan Ak Parti İlçe Başkanın bu çalışkanlığını seçimlerden sonra devam ettirmesi de takdir toplarken, birçok grup tarafından çalışkanlığı ve efendiliği ile örnek gösterenler bile var.

AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLLERİ İL ,İLÇE ,KADIN ,GENÇLİK KOLLARI ÇALIŞIYOR, FAKAT BAZI BELEDİYE VE KURUMLAR NEDEN YAVAŞ KALIYOR..

     Ak Partinin bu kadar yoğun çalışmasında Aslan payı İl Başkanı, İlçe Başkanı ,il ve ilçe Yönetim Kurulu üyeleri, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın,Belediye ve İl genel meclisinin bazı üyeleri, arasında paylaşılırken en ciddi eleştiride İl Genel Başkanı Nuri Demir beye geliyor.

    Her parti çalışmasında gece gündüz çalışan Ak Parti,milletvekilleri büyük bir takdir toplayarak halkın içinde ve parti yönetimi ile sürekli çalışmada diyenler, Ak Parti yerel yönetimlerde, Uşak Merkez, Tatar ve Selçikler Beldesi ve Banaz ilçesinde beğenisini artırıyor ama diğer ilçeler ve beldeler için bir şey konuşmak için çok erken değil ,zaten buralarda yani Eşme, Karahallı ve Ulubey’de rakiplerin durumu şu andaki başkanlara seçim kazandırdı diyenlerde var.

  Ulubey,Eşme Belediye başkanlarını,yerele tasarruf diyerek, il dışından gelen sanatçılara yüz binlerce lira vermesi vatandaşta şaşkınlık yarattı diyenlere bir grupta, Eşme, Ulubey Belediye Başkanlarının, bu durumuna ,Uşak İl Başkanı ve yönetiminin neden müdahale etmediğini de merak ediyoruz diyorlar.

 Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu’nun ısrarlıca tüm ülke basınında gündem olan, İNTİZAR isimli sanatçıyı getirmesine vatandaş çok istiyorsa, intizar konserine versin maaşından bilet parasını gitsin bizim vergilerimizle biz bu tür şeyler istemiyoruz dedik ama kimse Başkan Koçlu’ya dur demedi diye sitemde ediyor.

Aynı grup ,Özellikle Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'e sitem ederek artık her yıl kilim festivali adı altında kendini sahnelerde sanatcılara övdürmekden başka bir şeye yaramayıp her yıl yüzbinlerce lirayı Eşme dışına vermesin de diyor.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN NE YAPIYOR..

   Bu kargaşada esas takdir toplayan, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın mütevazı ama sanat ve sanatçıyı ön plana çıkartan,Uşak kurtuluş etkinliği ile 30 Ağustos Zafer Bayramını Uşaklılar ile kutlaması idi.

   Başkan Çakın Devlet sanatçıları ile Uşaklıyı buluşturması çok takdir topladı, hem de yüz binlerce liramızı şehir dışından sanatçılara birkaç saat için vermedi hem de gerçek bir sanat şöleni izledik diyenler ,işte tasarruf böyle olur diye de başkanlarını ,meclisini ,yardımcılarını ve ekibini, gururla savunuyorlar, diyenlerde çok fazla.

Uşaklı, Mehmet Çakın Başkanı tanıdıkça sevmeye devam ediyor diyenleri haklı çıkartırcasına çalışması, Milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatları ile uyumlu olması da Uşak’a katkı sunuyor ve çok dikkat çekip olumlu puanlar aldırıyor diyenlerde mevcut.

 Hatta bir grup Mehmet Çakın Başkanın sadece partisinden değil her kesimden destek aldığını söyleyerek, herkesime kucak açan bir lider olmaya çalışması çok önemli, geçen günlerdeki, Belediye ile Alevi Kültür Derneği ile ortak yaptığı aşure etkinliğindeki davetiyeye ,bizzat Dernek Başkanı ile  birlikte ,adı ile imza atan Mehmet Çakın bu somut imzasıyla, herkesimin ve herkesin Uşak’ta yaşayanların başkanıyım dedi diyenlerde takdirle anıyor Çakın Başkanı, diyenlerin olumlu tepkisini de görüyoruz diyenler var.Ancak Mehmet ÇAKIN ‘dan da Uşak adına kalıcı ve köklü yatırımlar bekliyoruz artık zamanı geldi diyenlerde var….

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI NURİ DEMİR’ NEDEN ELEŞTİRİLİYOR

   Milletvekilleri ile her çalışmaya katılan merkez ilçe başkanı, il başkanı ve belediye başkanı takdir toplarken, son dönemde yapılan, Uşak Röportajlarında ne iş yaptığı, bile Uşaklı tarafından fazla bilinmeyen, bilenler tarafından da çalışmaları yok ki, beğenelim ve beğenmeyelim diyebilelim denilecek kadar ağır eleştirilen ,

   Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir çok dikkat çekiyor diyenleri de ilgi ve alakayla dikkatlice dinledik.

Başkan Nuri Demir  verdiği sözleri , inşallah ,bakarız , bir çaresini düşünelim ,bir değerlendirelim, soralım bir , konuşalım, destekleyelim,vb vb kelimelerle sürdürüyorsa bu işten kolay kolay sonuç çıkmaz test ettik onayladık diyenlerde Nuri Demir’e esprili bir şekilde düzeyli bir eleştiride sunuyor.

      İl Genel Meclisi ile direk ilgili ve önemli bir bakanlık olan Çevre ve Şehircilik Bakanını ziyaret eden Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş yanlarına İl Başkanı ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı hatta Kütahya Milletvekili MYK üyesini bile yanlarına alırken, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir'in olmaması çok dikkat çekti.

     Hatta rektörümüz Sn. Prof Dr. Ekrem Savaş bile bu ziyarette üniversitemiz adına bulundu ,ama İl Genel Meclisi Başkanı bu ziyarete alınmadı ya da gelmedi diyenlerinde haklı olduğunu yapılan ziyareti görünce anladık çünkü Sayın  Bakanı ziyarette Sayın Nuri Demir yoktu ….

    Sadece bununla ilgili olarak değil, birçok ziyarette bulunmayan Nuri Demir, önemli bir isim olan, Strateji ve Bütçe Başkanı, eski Maliye Bakanı Naci Ağbal beyi, Cumhurbaşkanlığındaki Başkanlığında ziyaret eden Milletvekilleri Sayın Güneş ve Sayın Altay, İl Başkanı Sayın Tuğrul, Rektör Sayın Savaş bulunurken, Sayın Nuri Demir’in ziyarette bulunmaması, bu konuşmaları haklı çıkarıyor, çünkü Nuri Demir ziyarette yoktu, ya çağrılmamış ya da çağrılmış ama gelmemişti diyenleri de dinledik.

    Bazı siyaseti yakından takip edenler, İlyaslı köyündeki İl ve İlçe Başkanı Milletvekili’nin katıldığı parti çalışmasında bile olmayan Nuri Demirin, çağrılmadığı ya da çağırılıp da katılmadığı bilinmiyor diyen, dikkatli gözler, sadece Nuri Demir yoktu onu gördük diyor.

     Yine siyasetde dikkatli bir kısım ,köylere asayiş hizmeti de veren İl Jandarma Komutanın İlimize yeni gelmesi ile yapılan hoş geldin ziyaretine, Milletvekili, İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanın olmasına rağmen Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir’in bu ziyaret de olmamasını da hatırlatanlar, Başkan Nuri Demir çağrılmıyor mu, yoksa gelmiyor mu diye soruyorlar.

DAĞ FAREMİ DOĞURDU..

    Eski Uşak Ak Parti, Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir’in , İl Genel Meclisinde Başkan ve üye olmasına rağmen, ele avuca gelen bir çalışmasının olmadığı söyleyerek Ak Parti’de il genel meclisi Başkanı için dağ fare doğurdu demek için artık zaman yaklaşıyor diyor , diğer bir grup ise , il genelinde Ak Parti çalışmalarına yetişemeyen bir İl Genel Meclisi Başkanı profili çizen Nuri Demir’in, il genel meclisine Ak Partide deneyimli Ali Işık, Mehmet Aslan gibi bir çok deneyimli isim  olmasına rağmen onların değil de, İl Genel Meclisi Başkanlığına Nuri Demir’in neden  seçildiğini hala anlamadık diyor.

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANLIĞI DÖNÜŞÜMLÜMÜ YAPILACAK..

   Bir grupta iki sene Nuri Demir, diğer dönemde Ali Işık veya Mehmet Aslan’ın Başkanlığı dönüşümlü yapacağını söylerken buna karşı çıkanlar ,Nuri Demir’le geçen sürenin verimsiz olacağı zaten şimdiden belli ,

    Başkan olduğu,kaç aylık sürede bile ele avuca gelen bir şey yok, muhalefetinde sessizliği bu başarısızlığı gizliyor ama,herkesin gördüğü aşikar bir şekilde, Uşak’ta Ak Partinin hızına yetişemeyen tek üst yönetici Nuri Demir diyorlar.

    Hatta bazıları biraz daha teknik olarak olayı farklı bir yerden yakalayıp, Özel idareye bağlı bir çok  yer atıl durumda ve değerlendirilemiyor , örnek olarak meşhur belkaya içme sularımız vardı o bile kayboldu ,ama kaybolan suyumuz değil ordaki işletmelerdi, neden buna bile  el atmıyor diyerek eleştirilerine devam ediyor.

     Bu arada,Köylerden bolca yol vb şikâyetler geliyor, köylerdeki çocuk oyun alanları paslanmış kırılmış ve atıl durumda bırakın çocukların eğlemesini tehlike bile açabilir diyenlerin ihbarlarını yerinde inceliyoruz, bu çalışmaları ayrı bir yazıda diğer ekibimiz olan şehrin gözcüsü yayınlayacak.

NURİ DEMİR’İN YOKLUĞU AK PARTİYE ETKİ VERMEZ..

     Ak Parti bu çok sık konuşulan bu durumdan rahatsız değil, çünkü her daim vatandaş ve kurumların içinde olan il, ilçe teşkilatları belediye başkanları, meclis üyeleri ve milletvekilleri var.

    Bir kaç dikkatli göz haricinde, il genel meclisi başkanın bu ziyaretlerde olup olmaması bile dikkate gelmiyor.Varlığı ile Ak Parti bir katkı kazanmaz, yokluğunun etkisi olsaydı zaten çağırıp, ısrar edip götürürlerdi,bu nedenle de yokluğu dikkat çekmez diyenlerde var.

    Bazıları ise Nuri Demir in bu ziyaretlerde olup olmaması Ak Parti tarafından önemsenmiyor, Nuri Demir’de vatandaşla ile yan yana gelmek istese zaten kendisi giderdi, kimse durumdan şikayetçi değil diyor.

    Ak Parti Milletvekili ve partililerin ,Pınarbaşı belde belediye başkanını ziyaretinde bile bulunmayan Nuri Demir’in artık iyice dikkat çekmeye başladığını söyleyenler, il genel meclisi, ihalelerinin, doğrudan teminlerin sitede eksiksiz yayınlanmadığını vatandaşa şeffaf bir şekilde duyurulmadıgınıda söyleyerek,Başkan Demir ‘in  şeffaf olması gerekir diye eleştiriyorlar.

ERKEN SEÇİM VAR GİBİ ÇALIŞIYORLAR. YOKSA ERKEN SEÇİM GERÇEKTEN VAR MI..?

   Uşak’ta son dönemle de çalışmalarını artırarak devam eden Ak Parti il ve ilçe başkan ve yönetimini gençlik ve kadın kolları, Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Milletvekilleri sanki ufukta çok kısa süre sonra seçim varmış gibi bir izlenim veriyor diyenlerde bir erken seçim algısı da oluşmuş.

    Gelişen ve büyüyen bir Uşak’ta Milletvekilleri ve siyasi partisinin yönetimi belediye başkanlarının uyumu çok önemli diyenler bunun ,Uşak’ta mevcut olduğunu da söyleyerek , bu çok olumlu bir durum diyerek destek veriyorlar.

   Çok kısa sürede bu birlik ve beraberliğin meyveleri Uşak’ta görülecektir ,bakanlarla yapılan görüşmeler sonuç verecek ,diyenlerin haklı çıkmasını isteyen bir grup ,

    Nuri demir’in bu hıza yetişip yetişmemesinin çok da önemli olmadığını bu boşluğu zaten milletvekilleri ve il ,ilçe,kadın ,gençlik,başkanı ile birlikte diğer meclis üyelerinin çok çalışarak kapattığını da söylüyorlar.

Seçimin galibi olanların, seçimden sonrada çok çalışmasındaki şaşkınlığını gizleyemeyenler,keşke muhalefet de böyle çalışsa bu durumdan, Uşak çok fayda görür diyorlar.

BAKAN VE BAŞKANLAR ANKARA’DA ZİYARET EDİLİYOR..

   Son  ziyaretleri olan Bakan Kurum ve Ankara ziyaretlerine Üniversitemizin Rektörü Ekrem Savaş Hocayı da dahil eden milletvekillerimizin bu tutumu takdirle karşılandı ,bu ziyaretler üniversitemize ciddi katkı verir diyenler çok fazla.

    Yaz dönemi bile Uşak’da çok ciddi çalışmalar yapan Uşak Ak Parti milletvekillerinin en büyük eleştirisi  ise ,özellikle ilimizin başarılı yöneticileri olan Ticaret Odası,Karma Organize Sanayi ve Tekstil Organize Sanayinin başkan ve yönetimini, Ankara’da üst düzey ziyaretlere sıkça dahil etmemeleri.

UTSO, UKOSB ,UOSB BAŞKAN VE YÖNETİMİ ANKARA’DA ZİYARETLERE DAHİL EDİLMELİ.

 Ticaret odası başkanı Suat Selim Kandemir TOBB de yönetimde olduğu için Uşak’ın dertlerini ve beklentilerini en üst düzeyde anlatabiliyor,Karma OSB’nin genç ve dinamik   başkanı İbrahim Karahallı da artık iyice tecrübelendi ve başarılı bir şekilde UKOSB yeni hizmetlerle katkı sunmaya devam ediyor,tekstil OSB’nin başkanı Halil Ağaoğlu ise başarılı bir işadamı ve tüm  oda ve bölgenin  yönetim ve meclisleri de çok birikimli insanlardan oluşuyor , siyasilerin bunlara yönelik Ankara buluşmalarını sıkça yapmaları koordine etmeleri ilimize çok ciddi katkılar sunacağına eminiz,

Uşak belediye başkanına verdikleri destek ve aldıkları olumlu karşılık ile Uşak’a çok pozitif yansıma sağlayan milletvekilleri sayın Mehmet Altay ve sayın  İsmail Güneş in ,sayın Suat Selim Kandemir,sayın İbrahim Karahallı ve sayın Halil Ağaoğlu ve yönetimlerine de şimdiye kadarki verdikleri destek ve ilgiyi artırmaları Uşak’a çok pozitif değerler katacaktır.

     İktidar milletvekillerimizin il ve ilçe başkanları ile  en çok eleştirilen konularından biride ,Uşak belediye başkanımız Mehmet Çakın’ın yaptığı gibi bir kaç ayda da olsa, Uşak’da görev yapan basınla bir araya gelip yerel ve genel olarak yaptıklarını çalışmalarını yapmak istediklerini Uşak’lıya duyurmamaları,bunu başarılı bir milletvekilliği dönemi geçiren,eski milletvekili Dr. Alim Tunç zaman zaman bireysel olarak yapıyordu, fakat şu anda Alim beyinde milletvekilliği bittiği için bu eksiklik daha çok dikkat çekiyor.

   Uşaklı seçtiklerinden bilgi almak istiyor , sadece fecabook gibi sosyal medyada  yapılan çalışmalar çok da yeterli olmuyor ki zaten vatandaşın yarısı sosyal medya bile kullanmıyor diyerek  bu durum çokça dile getiriliyor.

 

GÜNEY ÇEVRE YOLUNDA NELER OLUYOR..

Güney çevre yolunda uzun kırmızı ışık bekleme sıkıntıları var ,özelliklede yeni hastaneye giden güney çevre yolundaki ışıklardan seri bir şekilde geçmek mümkün değil,hastaneye hızlı gitmesi gerekenlerinde çok büyük tepki verdiği bu uzun kırmızı ışık beklemeleri ,lambalardaki saniyeleri ayarlayarak bir yeşil dalga oluşturarak çabucak ve sıkıntısız çözülebilir,

   belediyede bu iş den sorumluların bir gün gidip bu yoldan geçerek incelemeleri gerekir diyenlerin şikayetini de iletmiş olalım, çünkü biz denedik şikayetler doğrudur.

Ayrıca güney çevre yolu denilince bu yol üzerindeki hız ölçümü yapan radarların olması , hızla hastasını hastaneye götürmeye çalışanlarada çok ciddi bir tuzaklama yapıyor buda hiç hoş degil ,yavaş gitse hasta için sıkıntı ,hızlı gitse çok ciddi trafik cezası vatandaş arada sıkıştırılmış durumda diyenler,

    ayrıca burada hız şehir içi gibi degerlendiriliyor çift yönlü bir yol ama hız şehir içi standartlarında oldugu için bol bol ceza yiyiyoruz , Yetkililer ya limiti artırsın yada radarı okullar bölgesi gibi çok daha önemli yerlere koysun ,DEVLETİN AMACI KESA YAZMAK OLMAMALI,diyerek şikayetlerini ,taleplerini dile getiriyorlar.

  Hastaneye gidenlere sakın güney çevre yolunu kullanmayın diyenlerde var ,ama bu durum çevre yolunun amaçlarından biri olan şehir içi trafigi rahatlatmaz ,tam tersi sıkıştırır. Söz yetkililerde ,biz vatandaşın söylemini dile getirdik.Yani güney çevre yolu ilgi istiyor.

UŞAK TEMİZ BİR ŞEHİR.

Uşak gerçekten temiz bir şehir üç-beş ay olmasına rağmen şehrin temizliği konusunda titiz davranan Başkan Çakın’a ve çalışanlarına,Uşaklıda bu konuda çokça teşekkür var.Onu da iletmek lazım diyerek yazıyoruz.

TÜM YÖNETENLERİN  UYUM İÇİNDE OLDUĞU  BİR ŞEHİR ÇOK ŞEY KAZANIR..

Milletvekili,il başkanı,ilçe başkanı belediye başkanı sivil toplum hatta muhalefetin bile uyumlu olduğu bir şehirde herkes ve kent çok şeyler kazanır.

Uşak’da bu uyumun artarak devamını diliyoruz.

   Seviyeli eleştirileri ,her ne kadar ağırda olsa ,kabul etmeyip ne kendine nede mensubu olduğu grup ,parti,meclis vb vb yerlere özeleştiri vermeyenler ,ortak hareket ettikleri gruplarla direk eleştireni hedef alarak hücuma geçerler , sonuç mu ,hep kazan, kazan olmaz ,birazda kaybet ,kaybet olur, meşhur deyimle sonuç ,azdan az ,çok dan çok gider diyenleriler ,geçmiş de bunun ,Uşak da çok ciddi tecrübeleri vardır diyerek, onlarca örnek sıralıyorlar.

Eleştirilenlerin geçmiş de de eleştirilere hücumla karşılık verdiklerini de söyleyenler ,2009 yerel seçimleri en iyi örnek diyor. Tabiî ki bu tartışmalı bir konu biz eleştirileri çok daha yumuşatarak veriyoruz , ve eleştirilenlerin cevap hakkına da saygılıyız.Cevap hakkı isteyene buradan hakkı verilir.

NOT. Yazdıklarımızın bir çoğu kendi görüş ve düşüncelerimiz değildir, kendi görüşlerimizi açıkça beyan ederek yazıyoruz, toplumda konuşulan veya bizim konuşup bilgi aldığımız konuları da ayrıca belirterek yazıyoruz.

ÖNEMLİ NOT.. Uşak da il genel meclisi ile ilgili yapılan tarafsız ve birerebir vatandaşın görüşleri olan röportajı izlemek için linke basınız.

 

Röportajı İzlemek için Linke Tıklayın: 

https://www.youtube.com/watch?v=bocJEjY3heY&feature=youtu.be

 

Şehrin gözcüsü ekibinin yaptığı röportajları yorumsuz olarak yayınlıyoruz, kızıp çok ağır eleştiride bulunanları da özellikle yayınlamadık.

ÖZEL ROPÖRTAJI MUTLAKA İZLEYİNİZ.

ŞOK EDEN CEVAPLARI MUTLAKA İZLEYİNİZ.

Röportajı İzlemek için Linke Tıklayın: 

https://www.youtube.com/watch?v=bocJEjY3heY&feature=youtu.be

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI