Reklam
Bugun...
UŞAK'TA NELER OLDU..HABERCİ YAZDI..


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

 Şehit haberlerimiz geliyor , gazilerimizin haberleri geliyor, içimiz yanıyor , Şehitlerimize Allahdan Rahmet Gazilerimize şifa , Tüm milletimize baş sağlıgı diliyoruz. Misliyle karşılık verilen bu operasyonlarda Allah ordumuzu ve milletimizi korusun diyoruz.Aslında daha önce derlenmiş bu yazımızı gündem nedeniyle ancak şimdi yayınlıyoruz.

BU BİR ANALİZ YAZISIDIR OKUMAYA BAŞLAMADAN BİLGİNİZDE OLMASI ÖNEMLİDİR

    Hayatın olagan akışında,Uşak'da yakından yaşadıgımız bazı olayları derleyip sizlere haberci gözüyle sunuyoruz. Bu yazdıklarımız ne yüzde yüz bir haber ,ne de yüzde yüz dogru bir teyit edilmiş olay, nede yok sayılacak kadar görünmez degil,bu yazdıklarımız sadece ve sadece sokagın nabzı,söylemler, iddialar ve Uşaklının konuşulanlarından ibarettir.

    Dogruda olabilir,eksikde olabilir bunu ancak zaman gösterecektir. Analiz yazısı olan bu yazımızda ,bir çok olayda oldugu gibi katkı veren tüm haberci ekibimize teşekkür ediyoruz .

    POLİS, SUÇLU, AŞAYİŞ, HAYVAN, VİCDAN, UŞAK...

  Uşak İl Emniyet Müdürü daha çok yeni ve Uşaklının yakın takibinde...

Beyefendi duruşu,çagdaş,medeni yaklaşımları ve neredeyse kendisi özleşmeye başlayan,yelekli takım elbisesi ve güler yüzüyle tam bir batılı…

Samimiyeti, tevazusu,dürüstlügü ,çalışkanlıgı  ve vatandaşa ilgisi ile tam bir doğulu...

Yani iyi bir polis ve iyi bir bürokrat, temsilde ise tam bir devlet adamı ,tüm bunlar bu çok yakın sürede ,Uşaklıya sorup aldığımız cevaplardan oluşturduk.

   Yani yeni İl Emniyet Müdürümüz nasıl diye sorduk, aldığımız cevapları analiz edip sizlere sunduk. Aslında son bir kaç haftaya kadar daha performanslı olan Uşak Emniyeti, son haftalarda yaptığı operasyon ve çalışmaları basından biraz uzak tutmaya başladı. Bu nedenle performansı düşmüş gibi vatandaşta gözükse de aslında artarak devam eden bir çalışma temposu olduğunuda takip ediyoruz.

Özelliklede asayiş konusunda, ele geçirilen yasadışı silah, bıçak vb. suç aletlerinde çok ciddi artış olduğu söyleniyor.Ceza almış fakat kaçak durumunda olanlarda Uşak polisinden fazla kaçamıyor hızla yakalanıyor.

Bu da demek ki polis suça meyilli insanlara göz açtırmıyor demektir. Asayiş konusunda çok duyarlı, şehrin ve vatandaşın mal ve can güvenliği konusunda çok hassas olan,Valimiz Funda Kocabıyık’ı ve İl Emniyet Müdürümüz Mesut Gezer’i,İl Jandarma Komutanı, Albay Murat Kılıç’ı ve  asayişten sorumlu müdür yardımcılarını ve asayiş müdürünü vatandaş takdirle anıyor. Yöneticiler kadar tüm polis,jandarma mensubu memurlar şehrin güvenlik ve huzurunda önemli bir rol üstlenmiş durumda...

Aslında birçok asayiş olayının başlangıcı ve sonucu hakkında yasalara ve kişilik haklarına uygun bir şekilde vatandaşın bilgilenme ve haber alma hakkının uygulanması, suç ve suçluyla mücadelede vatandaşı özellikle güven ve ihbar konusunda duyarlı kılmada, suç işlemeye meyilli kişileri caydırmada, asayişe çok olumlu etkisi olur diye düşünenlerde çok fazla...

UŞAK'DA POLİSİN ÇALIŞMALARI ,BASINA ARTIK ÇOK FAZLA DÜŞMÜYORMU.?

Yani biraz daha polisiye haber gerekiyor Uşak’a... Çünkü gerçek bilgi ile beslenmemiş dimağlar dedikodudan başka bir beslenme şekli bulamazlar. İyi çalışan, iyi yönetilen, bir çok vilayete örnek olacak bir güvenlik gücümüz ve yöneticilerimiz var, fakat pazarlama yani anlatım biraz ilgi istiyor.

Haberci oarak,sokakda,Uşak polisinden daha fazla bilgi haber istiyoruz ,neden yapmıyorsunuz diyen bir çok insanla karşılaşıyoruz,onlara burdan tekrar bilgi verelim, bize gelen polisiye haberleri paylaşıyoruz ,fakat haber verilmediginde toplumu olumsuz etkilememek için duydugumuzu yazamıyoruz,ancak teyit edilmiş bilgileri sunuyoruz .Yani polisiye bilgi eksikliginiz biz habercilerden kaynaklanmıyor.

Belkide bu işin işinde olanlar, bu şekilde olanın dogru oldugunu düşünüyorlardır,sonuçda bu işin uzmanı onlar.

Tek eksiğimiz bu olsun diyerek bizde bu memlekette yaşayan  sakinler olarak, Valimize, İl Emniyet Müdürümüze,İl Jandarma Komutanımıza ve tüm asayiş birim yöneticilerine ve mensuplarımıza vatandaşlarımız gibi bizde teşekkür ediyoruz.Allah yardımcıları olsun. 

UŞAK POLİSİ SOĞUK GECELERDE

VİCDANLARIMIZA SIMSICAK MESAJLAR GÖNDERDİ.

İnsanların aklına polis denilince akla hep sert olaylar ve çatışmalar geliyor, fakat polis denilince, Uşaklının aklına hayvanlar, vicdanlar ve insanlık örnekleri de geliyor. Uşak polisi, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer’in talimatıyla çok soğuk olan gecelerde ,sokak hayvanlarının üzerlerine battaniye örttü, onlara yemek verdi. Sadece tüm Uşak’ta değil ülkeye değil tüm insanlığa örnek bir çalışma sergiledi.

Vicdanlarımıza sımsıcacık mesajlar gönderdi. Soğuk gecelerde sokak hayvanları kadar bizlerinde yüreklerine battaniyeler örttü, yemekler verdi, vicdanlarımızı besledi, ısıttı. Uşak bu vicdanlara seslenen duygu dolu çalışmaya sesiz kalmadı, onlarda vicdanlarında gönüllerinde, Uşak polisine kocaman bir yer ayırdı. Teşekkürlerimiz bu sefer Mesut Gezer Beye ve Uşak polisine...

VALİMİZ GELELİ SENESİNİ GEÇTİ..

  Uşak Valisinin Uşak’ta görev süresi senesini doldurdu. Özellikle Vali Funda Kocabıyık’ın eğitim ve güvenlik anlamındaki hassasiyeti,Uşaklının takdirini kazandırdı. Vatandaş pür dikkat bir seneyi geçkin ,Valimizin çalışmalarını yakından takip etti.

Yılbaşında herkes eğlencesinde veya evinde iken, Valinin yetiştirme yurtları, huzur evleri, gece görev yapan polisler gibi kişileri ziyaret edip, kimsesizlerin kimsesi olmasını da takdirle takip etti. Uşak Valisi, Uşaklı ile hiç diyalogunu koparmadı, hem temsilde hem de icraatta vatandaş ile iç içe oldu.

VALİ BİZZAT HER YERDE..

Trafik denetimlerine katılan, ilimize yapılan yeni hastane, ağız diş ünitesi vb gibi yatırımları bizzat yerinde inceleyen, cirit sporunu bizzat sahada izleyen, öğrencilere kitap setleri dağıtan, sanayiciyi üreticiyi bizzat organize sanayi bölgelerinde bizzat ziyaret eden, sporculara ve spora her an desteğini açıkça gösteren, doğayı koruyan, yabani yılkı atlarını bile gündeme getiren, il müdürleri arasındaki koordinasyonu bizzat yürüten, sivil tolumla her zaman uyumlu ilişkiler yaşayan, imam hatip lisesini de, fen lisesini de, taşradaki liseyi de ihmal etmeyen ziyaret ve denetimlerle yeni projelerle canlı tutan, ilimizin tarihini bizzat yerinde görerek tüm ile de duyuran, ilimizi fuarlarda da tanıtan duyuran, anlatan, İblib’den Elazığ’a nerde yardım çığlığı duysa hemen koşan bir Valimiz oldu.

UŞAK VALİSİ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ VE AİLELERİNİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI..

UŞAK'LI DEVLET BABAYI BİLİRDİ,FAKAT DEVLET ANAYI FUNDA KOCABIYIK'LA TANIDI. 

Gazilerimizi, ailelerini, şehit ailelerini hiç yalnız bırakmadı, her daim bir şehit ailesi bir gazimizin yanında gördük Valimizi, vatandaşın, kurum ve kuruluşların ulaşabildikleri, erişilebilir ulaşılabilir bir Vali olarak Uşaklının dikkatini üstünde topladı.

İstihdam konusunda ciddi toplantıları ve destekleri ile de dikkat çeken Uşak Valisi Funda Kocabıyık, tarihi binalarımızı mekânlarımızı restorelere özellikle eğitime öğretime ve STK’lara kazandırdı. Sporcularımıza gençlerimize destekten hiç geri kalmadı.

En son iblip şehidimizin,Banaz, büyükoturakdaki ailesinin sadece devletden şehidinin bir büyük fotoğrafını istemesi nasıl yüreklerimize asil bir vatan sevgisi ateşi yaktı ise , aynı talebi hemen yerine getirip bizzat şehidimizin evinde emaneti teslim eden,Valimiz de gönlümüze devlet ana ateşini sevgiyle merhametle yaktı. İlkler şehri Uşak’a ilk kadın Valimiz olması nedeniyle, Vali babayı Vali anaya çeviren bir Vali portresi çizdi.Devlet anayı yani Sayın Vali Hanım Funda Kocabıyık'ı , dikkatle takip etmeye tüm Uşaklılar, hatta tüm ülkemiz insanı gibi devam edeceğiz.Çünkü Vali Hanımın çalışmaları çok defa ulusal gündemde de çok sık yer buluyor.

şimdi birazda siyasete gelelim.

AK PARTİ VE CHP DE İL SEÇİMLERİ BAŞLADI

Şubat, Mart, İLİMİZDE NEREDEYSE SEÇİM AYLARINA DÖNDÜ

AK Parti ve CHP’de il seçimleri süreci başladı. CHP Merkez İlçe Başkanını ve İl Başkanını seçti. CHP merkez ilçe ,Şeker Fabrikasından emekli Uğur Dümen’le artık bundan sonraki süreci devam ettirecek, seçilerek gelen Sayın Uğur Dümen ve yönetimine başarılar dileriz.

CHP ,İYİ PARTİYE KAPTIRDIGI SEÇMENİNİ GERİ ALABİLECEKMİ.

Önümüzdeki dönemde genel ve yerel seçimlerde CHP’yi çok zorlu bir süreç bekliyor eğer bu süreç çok iyi yönetilemezse, İYİ Parti’ye kaptırılan ödünç CHP oyları yeterli düzeyde geri gelmezse bu hem CHP ye hem de İYİ Partiye çok sıkıntı verecek.

İYİ Partiye gidenlerin eşit bölünmüş bir şekilde bir kısmı İyi Partide bir Kısmı CHP de oluşması durumu,Uşak’ta CHP ve İYİ Partinin milletvekili çıkarmasını engelleyebilir diyenler çok fazla.CHP genel seçimlerde çok başarısız olur,2019 yerel seçimlerindeki gibi içerden ve dışarıdan çok ağır saldırılarla yeniden karşılarsa bu durum mevcut bir milletvekilinin elden gitmesine neden olur, diyenlerde hayli fazla.

AK PARTİ HAYALİ OLAN 3.SIFIRI UŞAKDA YAPABİLİRMİ..  

CHP ,Uşak'da,İYİ Partiye kaptırdığı oyları geri getiremezse ,İYİ Parti bir vekil çıkarabilir diyenler, aynı zamanda orantılı bir oy dağılımında yani CHP ve İYİ Partinin bir birine yakın oy alması durumunda, AK Parti ilk defa Uşak’ta 3 vekilin tamamını alabilir. CHP ve İYİ Parti Uşak’ta oluşacak barajı geçemezse durum bu olur diyenlerde var.

CHP İL BAŞKANI DENENMİŞ BİRİ OLDU.

CHP Merkez İlçe ve İl Başkanını seçti, CHP de il başkanı daha öncede aynı görevi yapmış ,Ali Karaoba seçildi.Karaoba’nın ilk döneminden bir şey görmedik ki ,bu döneminden bir şey bulalım diyenlerde çok fazla,Karaoba'ın ,sadece milletvekili olmak için çalışıyor ,koltuk sevdası engellenemez bir hırsla partiye zarar veriyor,diyenlerde var. Tüm bunlar şu an için konuşulan sözler,ve iddialar  olmasına rağmen gelişmeleri ancak yaşarak ve görerek öğreneceğiz.

CHP DE İL BAŞKANLIGI , MİLLETVEKİLLİGİ İÇİN ZIPLAMA YERİMİ OLDU.

CHP İl Başkanlığı seçimleri Suriye’deki egemen devletlerin gölge savaşları gibi oldu diyen bir grubu da dinledik. Onlar CHP’deki İl Başkan adaylarının hepsinin arkasında bir milletvekili adayı vardı veya bizzat aday olan il başkan adaylarının kendileri adaydı diyor.

CHP’de en dikkat çeken iki aday vardı diyen bir başka grup ise biri Ali Karaoba, bu kişi çok başarısız bir İl Başkanlığı dönemi geçirdi.

Yani İl Başkanlığında denenmiş biri neden tekrar il başkanlığını istiyor ki diyor. Başarısızlıktan çok daha başarısızlığa bir geçişte bir alternatif diye bu duruma bıyık altı gülenlerde var.

CHP DE EN ÇOK KONUŞULAN KONU,

Birde Uşak CHP teşkilatı mutlaka Ali Karaoba’ya bir makam mevki vermeli yoksa bu hırs hem partiyi hem de kendini çok yıpratacak diyenlere, il başkanlığı ve CHP Milletvekili adaylığı gibi bu parti ,Ali Karaoba’ya sıfatlar verdi daha ne versin, o bu değerlere hangi başarılı çalışma ile karşılık verdi, yerel seçimlerde partisinin adayına küsüp sahaya bile dogru dürüst çıkmadı ,partisinin adayına sahip çıkmadı bile diyor.

Bir kısım partilide 2019, 31 Mart yerel seçimlerde sahada hiç bir zaman doğru dürüst adayımız Asım Kalelioğlu ile yan yana veya parti il yöneticilerimizle omuz omuza göremediğimiz Ali Karaoba partimize karabasan gibi çöktü diyor. Tabi bunlar yarı esprili söylentiler. Yani adı üstünde sokakta konuşulanlar ne bir kesimin tamamen görüşünü kapsar nede  doğruluk payları yüzde yüzdür.Nede yok sayılacak kadar da gerçeklere uzak değildir.

Zaten bu yazı duyum ve sokaktaki vatandaşın nabzını aktaran bir analiz yazısıdır.

UŞAK CHP NİN KADROLU MÜZMİN ADAYLARI VEYA ADAY ADAYLARI VARMIDIR.

HER SEÇİMİN İSMİ İSMET AKIN NE OLACAK..

Banaz’dan aday olan Erdoğan Atasoy’un ise her dönem aday olan geçen yerel seçimlerde sahada hiç gözükmeyen bir gün vekil olacağım diye hayatını bu yola adamış biri diye adlandırılan İsmet Akın’ın desteklediği aday diyenlerde var. Erdogan Atasoy’u herkesin olduğu gibi İsmet Akın’ın da veya bir başkasının da desteklemesi kadar doğal bir şey olamaz. Zaten CHP’de birileri Özelliklede Erdoğan Atasoy,hele hele, İsmet Akın gibi müzmin ve kadrolu bir aday adayı ve adayın vekil olması için gölge savaşı vermez diyenleri de haklı görüyoruz. Banaz’lı olan Erdogan Atasoy’un, Banaz’lı olan İsmet Akın’la anılması gayet normal diye düşünenlere de hak verdik.

Erdogan Atasoy’un aday olması ne kadar demokrasi gereği ise , İsmet Akın’ın bu isme eğer destek verdi ise bile ,bu durumda o kadar demokrasi gereğidir, ve olağandır ,eleştirilmez, diye düşünüyoruz.

CHP de İsmet Akın her genel seçim öncesi çıkar ,sonra sahada bir daha gözükmez diyenler buna 31 Mart yerel seçimlerini örnek gösteriyorlar, sahada yoktu diyorlar ve İsmet Akın ne olacak sorusuna hep birden ,ne olsun yine mutlaka yeniden ADAY OLACAK diye esprili bir şekilde cevap veriyorlar.Yani İsmet Akın ın adaylıgı degil aday olmaması,CHP seçmenini şaşırtacak gibi duruyor.

CHP UŞAK SEÇİMLERİ ,MEVCUT MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM’I ETKİLİYORMU..

 Uşak’ta esas sıkıntı ,CHP’nin mevcut Milletvekili Özkan Yalım’a karşı aday veya aday adaylarının ortak bir tepkisinin olmasıydı diyenlerde var. Parti içi yarışda her daim Uşakda sıkıntı yaşadıgı iddia edilen Milletvekili Özkan yalım ,bu nedenle gönlüne göre bir il başkanı aradıgıda söylendi. Milletvekili Özkan Yalım’ın hem seçim kazanacak hemde gönlüne göre bir aday bulamadığı da söyleyen gruplara, bir grupda ,her il başkanı mevcut milletvekiline hizmet eder bu söylentiler sadece bir söylenti diyor. İl Başkanı Ali Karaobada ,milletvekiline destek ve hizmet etmek zorunda diyor.

İL BAŞKANLIGINDAN BİRŞEY GÖRMEDİKKİ ,

MİLLETVEKİLLİGİNDEN GÖRELİM DİYENLER KİMİ KAST EDİYOR..

Ali Karaoba’nın geçen seçimde sırasının bir anda degiştigini söyleyenler , Özkan Yalım önceki seçimde 3.sıra olarak açıklandı , sonra 1. sıraya tekrar geri geldi, Ali Karaoba’da 2. sıradan en son sıraya düştü, Mevcut milletvekili Ali Karaoba’nın milletvekili adayı olmasına geçit vermeyecek kadar güçlü diyenlere ,bir grup Özkan yalım ın çok yıprandığını söylüyor.Bunlara eşlik edenler aynı zamanda Ali Karaoba’nında çok yıprandığını ,hatta çok da yıprattığını söylüyorlar.

Bir grup çok daha sert bir muhalefetle , İl Başkanlığı ve sonrası hastanede görev alması nedeniyle ,çalıştığı hastaneye gelen partilileri ziyaret den başka ne yapmış da şimdi yeniden bir şeyler yapacağım diyor diyerek ,direk Ali Karaoba’yı hedef alıyor,ve direk il başkanlığı boşa giden bir zaman oldu, milletvekili olsa ne olacak oda boşa giden zaman olur diyor.

CHP içindetartışmasız  en çok konuşulan isim İl Başkanı Ali Karaoba oldugu için bize çok daha fazla malzeme verdi ve bolca duyulanları yazdık .

İL BAŞKANI NADİ SANCAR ADAY OLMADI..

Mevcut CHP İl Başkanı Nadi Sancar’da aday olmadı . Bir kısım Asım Kalelioglu adaylığı nedeniyle ve meclis üyelikleri sırası nedeniyle Nadi Sancar’ı eleştirirken Nadi Sancar’da 2019, 31 Mart yerel seçimlerinde partilerinin çok ağır bir şekilde saldırıya uğradığında bazı önde gelen CHP’lilerin bırakın partilerine desteği tam tersi bu saldırılara destek verdiğini söylüyor. Çok ağır bir süreci yönettiğini söyleyen Nadi Sancar önümüzdeki döneme tecrübe ile milletvekilliği veya belediye başkanlığı yarışına gireceği de bir grup tarafından cidi ciddi söyleniyor diyenlerde var.Tabiki herkes gibi Nadi Sancar'ında adaylık hakkı gayet demokratik bir hakdır.

CHP NİN KADROLU ADAYLARI  GERÇEKDEN VARMI

VARSA BUNLAR ADAY OLMAYACAKLARINA DAİR TAAHÜT VERECEKMİ.

 Bir kısım gruplarda,Özkan Yalım, Ali Karaoba’nın ve İsmet Akın’ın ve sürekli aday veya aday adayı olan bir çok isimin, Milletvekili adayı olmayacağına dair taahhüt vermesini, partiyi ve İl Başkanlığını Milletvekilliği adaylığı için kullanmayacağına söz vermelerini ve partiyi, yerel seçimlerde yalnız bırakıp genel seçimlerde zıplayıp gelmesine bir cevap vermeleri istiyoruz diyor.

  Bu cevap veren gruplar asla böyle bir sözü ne İsmet Akın nede Ali Karaoba nede diger isimler verir diyorlar.

UŞAK İLİ DIŞINDAN CHP YE MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞAN CHP LİLER VARMI..

Uşak ilinde oturmayıp ,ikamet etmeyip, özelliklede Ankara ve diger vilayetlerde ikamet edenler ,seçim dönemi Uşak gelip bir kaç defa sahada gözüküp gidiyor ,sonraki seçimde ben adayım deyip çıkıp geliyor bunlarda çok büyük bir fırsatcı olmuyormu diyen,bir grup  CHP lilere diger gruplar ,adaylık hakdır engellenemez diyor.

Çok rahatsız oldukları konunun adaylık degil ,Ankaradaki ve parti yönetimindeki siyasi ,yakın akraba veya hısım eş dost ,arkadaş gibi çevreleri hareketlendirip ,Ankaradan aday geldim diyenler oldugunu söyleyenlerde çok fazla.

Bu kişilerin sosyal medyadan ,sadece sürekli Uşak siyaseti veya genel konularla ilgili yazılar yazarak ne kadar CHP li ve aktif olduklarını ispat etmeye çalıştıgını söyleyenler , bunlar seçilse Uşaka bile ugramaz ,zaten bunun örnegini başka partilerde ve bizdede gördük diyorlar.

CHP YEREL SEÇİMLERİN HESABINI KİME KESİYOR.

Çünkü amaçları Milletvekilliği için il başkanlığını kullanmaları olmasa yerel seçimlerde partilerinin ve adaylarının yanında olurdular diyor. Tabi ki bu söylerde birde sitem var. İnsanlar yerel seçimlerdeki sıkıntının hesabını soruyor ve Nadi Sancar bir hata yaptıysa bu bir parti kararıdır tüm partinin hatasıdır. Yinede hatada olsa partinin aday açıklanınca kenetlenmesi gerekiyordu diyerek, adayı il başkanı değil, Genel Başkan açıklar diyor.

Yerel seçimlerde sahada olmayanların şimdi Uşak CHP de tepe noktalarına geldigini söyleyenler ,bu grupların amacı adaylarını veya kendilerini banko bir adet gördükleri Uşak CHP Milletvekilligi almalarıdır diyor.

Yerel seçimlerde başarısızlık ortada iken , yine yerel seçimlerde aday ve parti ile sokak da olmayanlarda ortada diyenleri bizde haberciler olarak seçimlerde gördük.

CHP de çok şeyler olacak bekleyip göreceğiz.Bize bu duyumları yazdık diye kızanlar olabilir bizim görevimiz bunları duyurmak ,bize kızanların bir çoğunun yazmamız için bize duyum ve söylemleri de bizzat ilettiğini de hatırlatalım.

Söylemler çok vaktimiz az bakalım ne olacak hep beraber göreceğiz bizim görevimiz duyurmak.

İYİ PARTİDE MERKEZ İLÇE SEÇİMİ YAPILDI,SIRA İL SEÇİMİNDE,

Elindeki seçimi altın tepside Ak Partiye sunmakla eleştirilen İl Başkanı Naci Yıldırım’ın istifa etmesi ile rahat bir nefes aldıgı söylenen ,Uşak İyi Parti Teşkilatı, Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde Mevcut Başkan Hakan Savaş ile devam etme kararı aldı.

Hakan Savaş rakibine fark atarak merkez ilçe başkanlığını kazandı. Sıra il başkanlığı seçiminde , bu seçimde Hakan Savaş ın tavrı çok önemli diyenler ,Savaş’a rağmen birinin seçilmesi mümkün değil diyorlar.

İyi Parti Eski İl başkanı Naci Yıldırım’ın, yerel seçimlerde  başarısız olup istifa etmesinin ardından ,hala umutla yeni bir seçimi beklediği söylenen, İyi Partinin Belediye Başkanı adayınında partiye sürekli müdahale etmek istediği en çok konuşulan söylentiler arasında, bundan çok rahatsız olan bir kesim ,31 Mart yerel seçimlerinin kaybedilmesinde en önemli aktör olanların ,bir başka seçimde özelliklede Milletvekilliği seçiminde beklenti içinde olmaları  anlaşılamaz derece sıkıntılı diyor.

 Seçimleri kaybeden kişilerin yeniden aday olması durumunda 31 mart yenilgisini bir daha yaşarız diye korkanlarda bu olaylara karşı çok temkinli,bu söylentilerin çokça konuşulduğu bir ortamda ,İyi Partinin yeni dönemlerde yeni vizyonlarla çıkacağı ve mağlup olup ,yenilip, seçimi kaybedip, yenilen pehlivan seçime doymazmış misali, tekrar seçim isterim ,diyerek partiyi , bireysel hesaplaşma ve maceraya sürükleyenlere izin vermeyeceginide söyleyen çok ciddi bir grup var,iyi partide seçilen merkez ilçe başkanı Hakan Savaş ve yönetimine başarılar diliyoruz.

UŞAK AK PARTİDE NELER OLUYOR..

GENÇ DİNAMİK YENİ BİR SİYASETCİ OLAN MEHMET BAYAR

MERKEZ İLÇEDE GÖREVE BİR DÖNEM DAHA DEVAM ETMEK İSTİYOR.

   AK Partide kazanın altına daha yeni odun atılıyor, yani Merkez İlçe Başkanı seçilmedi. Mevcut Başkan Mehmet Bayar yeniden aday, artık Sayın Mehmet Bayar açıkça yanında İsmail Güneş Milletvekili, İl Başkanı,Fahrettin Tugrul ve  dönem dönemde Belediye Başkanı ile sahada boy gösteriyor. Daha karşısında resmi bir adaylık açıklaması olmamasına rağmen yoğun şekilde partili ziyaretlerini yapan Mehmet Bayar, beyefendiliği, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile dikkat çekiyor.

2019 yerel seçimlerde seçim boyunca adayları Mehmet Çakın’ın yanında olan ve çok yoğun başkan adayı ve diğer partililerle çalışan, Mehmet Bayar partili partisiz birçok kesimin takdirini toparladı.

SEÇİM KAZANMIŞ BAŞKANA BAKALIM UŞAK AK PARTİ NE YAPACAK.

Parti içinde ve dışında Mehmet Bayar seçimi kazanan bir Merkez İlçe Başkanıdır. SEÇİM KAZANMASININ BEDELİ TAKDİR VE DESTEK OLMALIDIR, zaten kimse karşısına adayda olmaz diyenler kadar ,siyasetin farklı bir şey olduğu ve karşısına aday çıkabileceği de söyleniyor.Ak Parti ile özleşmiş çok uzun süredir teşkilatlarda görev alan Osman Ateş’in merkezde aday olacağı da çok ciddice söyleniyor.

AK PARTİLİLER HARİCİNDE’DE,MEHMET BAYAR’A DESTEK VAR.

Konuştuğumuz bir çok Ak Partili ve diğer partilere mensup olan vatandaşlar , Mehmet Bayar’ın,Uşak’da merkez ilçede Belediye başkanlığı kazandığı dönemde merkez ilçe başkanı olduğunu söyleyerek, kaybetse idi siyaseten hesap verecek olan kişi olan Mehmet Bayar’ın seçimi kazandığı içinde takdir edilmesi gerektiğini açıkça ifade ediyorlar.

Yani Ak Partinin haricinde de mevcut merkez ilçe başkanı Mehmet Bayar’a çok ciddi bir destek gözlemledik.

Merkez İlçede, ilde yerel ve genelde daha önceki seçimlerde çok ciddi seçim kaybeden başkanlarını,yöneticilerini bile onurlandırıp şehrin yönetiminde partileri adına önemli görevler veren, Uşak AK Partinin seçim kazanmış bir Merkez İlçe Başkanına nasıl davranacağını tüm Uşak gibi bizde merakla bekliyoruz.

  Herkesimle diyalogları iyi, büyüklerine saygı küçüklerine sevgi dolu yaklaşımları ile genç ve vizyon sahibi bir yeni siyasetçi olarak dikkatleri üzerine toparlayan mevcut merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar’ı dikkatle takip ediyoruz.

AK PARTİDE İL BAŞKANLIGI YARIŞIDA BAŞLAYACAK.

Merkez ilçe seçimlerini bitirecek olan Ak Partide bu sefer İl Başkanlıgı yarışı başlayacak, İl başkanlıgı için Mevcut İl Başkanı Av.Fahrettin Tugrul’un yeniden aday olmasına banko gözüyle bakılıyor.Tabiki bu siyaset 24 saatin bile çok şey degiştirdigi bir arena , çok farklı adaylarda ortaya çıkabilmektedir. Bu durumu bekleyip görecegiz.

  HAYVANA, İNSANA, BİTKİYE,VE KENT’E DOKUNAN ADAM...MEHMET ÇAKIN..

Kışın azılı soğuklarında sokaktaki hayvanları düşünebilmek kadar onlara dokunmakta gerekir, sadece onları düşünmek yeterli olmaz. Eylemde lazımdır, ölmemeleri ve eziyet çekmemeleri için, işte bunu yapan iyi bir insandır. Bunu kendi kentinde tereddütsüz uygulayan iyi bir yöneticidir.

Kentin dilsiz ve seçme hakkı olmayan sakinlerinin de Başkanı olabilmek ..

Uşak’ta soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına yani bu kentin sokaklarını beraber paylaştığımız, kentin dilsiz ve seçme hakkı olmayan sakinlerine, kuru mama ve sıcak bir battaniye, örtü verebilmektir, insanlık... Yani kentin her yapılanmasında direk etkilenen ama ses edemeyen ortaklarına, sakinlerine de yönetici olabilmektir mesele... Kentin ağaçlarına bitkilerine, yani hareket bile edemeyen sakinlerine de değer vermektir iyi bir yöneticinin meziyeti. Bir park yaptığında, insanlar dinlensin diye, onlarca ağacı kesip devirmeyen, tam tersi her ağacın yaşamına yeşiline yaşına, saygı duyarak kenti yapılandır önemli olan. Yeni parkları, parklara göre yeşillik değil mevcut parkın sakinleri olan ağaçlara bitkilere öncelik vererek yeşillik anlayışı artık Uşak’a yerleşiyor. Yerleşiyor diyoruz çünkü bunun ilk projesi kentin küçük çarşı denilen mevkisinde çok yakında hayat bulacak, tek yeşile tek ağaca, tek bir ağacın yaprağına, bir tek tarih simgeye dokunulmadan da onlarla birlikte yeni alanlar oluşturulabileceğinin Türkiye’de ilk örneklerinden biri oluşacak. Yani bitkiye ağaca dokunan onu hisseden ona saygı duyan bir kentlilik bir şehirlilik anlayışı Uşak yönetiyor.

Kentin İnsanına Dokunabilmek ,onu anlamak ve duymak, ona çözümler sunmak ,Bir Başkanın en önemli görevlerindendir.

 İnsana dokunan dedik bunun birçok örneği olmasına rağmen, küçük anlatımlarla bunu da yazalım. GÖNÜL BULUŞMALARI ADI VERİLEN MAHALLE SAKİNLERİNİN AYAĞINA GİDEN bir yönetimle Uşak yönetiliyor artık. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın nasıl bir başkan olacak merakını,artık Uşaklının giderdi.

Kente, insana, bitkiye çevreye ve hayvana dokunan onu hisseden bir başkan profilini artık çoktan beyinlerimize kazıdı. Gönül Buluşmalarında tüm ekibi ile mahalle sakinlerinin ayağına gidip onarını dinleyen başkan, haftanın belirli günleri de bu sefer makamında yine vatandaşları dinliyor ekibiyle çözümler üretiyor. Kente odaklı bir şehirli başkan izliyoruz ve Uşaklılar bundan çok memnun duruyor.

ELEŞTİRİLERDE VAR..

Başkan Çakın’ı kendi döneminde eleştirecek bir şey bulamayanlar, kendilerinin de belediye meclisinde bir fiil görev aldıkları zamandaki belediye başkanını eleştirmek ve siyasi hamle yapmak istiyorlar.

Mecliste oldukları dönemdeki olaylara ,o dönemde seslerini neden çıkarmadığını söyleyen vatandaşlar, şimdi o dönemi eleştirerek, Başkan Çakın’a yüklenmeye çalışmayı çok olumlu bulmuyorlar. Ama buradan da anlaşılacağı üzere Başkan Mehmet Çakın’ın bir yıla yaklaşan döneminde eleştirilecek olaylar nereyse yok gibi… İspatı da bu eleştirilerdir diyenlerde var.

Başkan Mehmet Çakın’a en büyük eleştiri su fiyatlarının yüksekliği gösteriliyor. Yine Uşak sakinlerinde bu duruma Belediyenin borcu var. Hizmette etmesi gerekiyor bu su zammı normaldir diyenlerde var. Su zammı keyfi değil zorunluluktur, hizmetin devamı için bu zam gereklidir diyenlerde var.Su fiyatı yüksek birazda insaflı olunmalı diyenlerde var.

UŞAK’A İLK DAHA OLDU.2020 YILI BAŞKAN MEHMET ÇAKIN

TARAFINDAN  BİRLİK BERABERLİK YILI İLAN EDİLDİ..

Mehmet Çakın bir konuyu da dile getirdi, buda 2020 yılına damga vuracak derece önemli… 2020 yılını Uşak Belediyesi olarak birlik beraberlik yılı ilan ettik diyen Uşak Belediye Başkanı, insanla, hayvanla, ağaçla çevreyle kentle birlik beraberlik içinde olacağız demeye mi getirdi yoksa siyasi partilerle uğraşmayacağız, kavga etmeyeceğiz, Uşak’ı beraber yönetip şehrin bütün değerlerini birliktemi yücelteceğiz dedi, yoksa hepsini kast ederek mi konuştu, diye merak edenler kadar, tüm bu deyimleri ve bu birlik yılı ilanını da ciddiyetle takip eden bir kesim var. Belli zamanlarda düzenli olarak basın aracılığı ile Uşaklıya bilgi sunan bir başkanımız var bu durum iyiye işarettir. Basından çekinmeyen onu muhatap alan bir yönetici yönettiği yere sorumlu ve ilgili, vatandaşına değer veren bir yöneticidir, bu durumu tecrübelerimizle 30 yıla yakındır gözlemlemekteyiz.

Sosyal medyasını da güncel ve aktif kullanan Başkan Çakın şehrin sakinlerini muhatap alıp bilgilendirmede vatandaştan çok olumlu not alıyor.

BAŞKAN’IN TOPLANTILARINDA VATANDAŞIN DİKKATİNDEN KAÇMAYANLARDA VAR.

Bu arada vatandaşın en çok şikâyet ettiği bir konuyu da buradan yazalım, birçok vatandaş, başkan büyük bir ciddiyetle birçok yöneticisini yanına alarak vatandaşı dinlerken, belediye görevlilerinin veya siyasilerin cep telefonu ile ilgilenmesi çok rahatsız edici ve çok ciddiyetsiz gözüküyor, Başkan bu duruma el koymalı diyor.

Vatandaş aynı zamanda başkan konuşurken cep telefonu ile uğraşanların sanki başkanı dinlemiyormuş, vatandaş konuşurken cep telefonu ile ilgilenenlerinde vatandaşı dinlemiyormuş havası verdiğini söylüyor.

 Aslında çok büyütülecek bir konu değil yöneticiler ve siyasiler işlerinin aksamaması için bir tarafa da bulunduğu ortamı dinleyip diğer taraftan işlerini yönlendirebilirler dememize rağmen bu olaya tepki verenlerde epeyce fazla.

Halbuki örnek olarak bir fen işleri yöneticisi hem sokaktaki personelinin çalışmasını işin hızlandırılmasını cep telefonu ile yönetebilir ,hem de bulunduğu ortamda vatandaş ve Başkanı dinleyebilir diyenlere de vatandaş bu çok ciddiyet göstermeyen bir durum ilgisizlik belirtisi diye tepki veriyor,Tek sıkıntımız bu olsun diyerek, bizim görevimiz sadece duyurmak ve o görevi bu konuyu da yazarak yapıyoruz.

BAŞKANLAR VE UŞAK..

Uşak’da yerel seçimlerde büyük bir zafer kazanıp ,Sıvaslı ilçesi hariç tüm belde ve ilçeleri kazanan Ak Partinin ,Başkanları seçimlerden sonra kayboldu desek yeridir. Bir tek Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın,bu işi tam yaptıgı, Kısmende,Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı,Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, Tatar Belediye Başkanı Zafer, bunu yaptığını gözlemliyoruz. Diğer Belediye Başkanların tamamı şehrimizde kayıp gibi .

Sadece sosyal medyadan vatandaşına iletişim kuran başkanlar var, bunlara da söylenecek söz bulunmuyor.Sanki Facebook gibi sosyal bir mecranın belediye başkanı gibi duruyorlar, sosyal medya üyeleride bu başkanlığın sakinleri diyerek bu konuyu esprili şekilde eleştirenlerde var, bir çok kişinin sosyal medyayı takip bile etmediğini söyleyip bu durumun vatandaşa ulaşmadığını da söyleyenlerde var.

Yerel basın aracılığı ile vatandaşına ulaşmayanlara ,vatandaş ya bunların yaptığı çokça iş yok, yada anlatacak söz söyleyecek durumu yok diyerek tepki veriyor.

Bu durum seçimlerde mutlaka sandığa yansıyacak gibi duruyor.

UŞAK’DA ÇALIŞAN PIRIL PIRIL BAŞKANLARIMIZ VE YÖNETİMLERİDE VAR

Başkan denilince sadece Belediye Başkanları değil bir çok kurumda da başkanlarımız var.

Ticaret Odasının genç ve dinamik başkanı ,Suat Selim Kandemir, Yine Genç dinamik ve tecrübeli bir başkan olan UKOS  Başkanı İbrahim Karahallı, artık orta yaş tecrübesi ile yürüyen UOSB Başkanı Halil Agaoglu,Esnaflıkda ciddi tecrübeler edinen , Esnaf odaları Birligi Uşak Başkanı,Atalay Savaş,üye esnafı ile iyi ilişkileri olduğu kadar,çalışkan ve  toplumsal olaylarda verdiği tepkiler ile bilinen Ziraat Aletleri Odası Başkanı Nazmi Arıkan, Ziraat odası başkanı Nazif  Mıdık,muhasebeciler odası başkanı Mustafa mıdık,Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer,Şeker-iş sendikası başkanı Yaşar Taylan,Türk Sağlık Sen Uşak Başkanı Mehmet Özkuk,ve artık tecrübeli bir yol gösterici ağabey konumuna gelen şoförler odası Uşak Başkanı Hayri Dönmez,gibi isimler ve yönetimindeki çok değerli insanlar,ticaret de,sosyal yaşamda, siyaset de de pırıl pırıl birer alternatif  iken ,Uşak’da insan yetişmiyor diyenlerin kör olması lazım diyenlerinde burada sesi sözü oluyoruz.

Bu başkanlar ve şu anda adını yazamadığımız bir çok faal stk yöneticilerinin varlıgı Uşakın en büyük zenginliği ve değeri olmaktadır.

Bir çok kurumda artık bulunduğu kurum ve kentin sorun ve çözümlerine hakim çalışkan  yetenekli ve beyefendi bir yönetici zümresi de artık ortaya çıktı. Örnek isteyenlere sadece Ticaret Odası Genel Sekreteri Caner Urhan ismi bile yeterli olur diyenlerde var.

MUHTARLAR VE UŞAK ..

Seçildikden sonra kaybolan başkanlardan sonra , seçildikden sonra hizmet ve çalışmada dahada büyüyen koşturan muhtarlarımız oldugunuda unutmadan yazalım.

Özellikle Uşak merkez muhtarları , Belediye Başkanı Mehmet Çakın'la kurdukları olumlu dialoğ ile hem hizmetleri takip ediyorlar,hemde belediyenin ,vatandaşın gözü kulagı oluyorlar.

Muhtarları dikkate alan onlar için kurulan müdürlügü aktif çalıştıran, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, muhtarlara verdigi değeri onlardan fazlası ile geri alıyor.

Muhtarları sıkca ziyaret eden Başkan Çakın'a muhtarlarda toz kondurmuyor ve tam not veriyor.

Basına bile açıkca demeç veren, Başkan Çakın ve hizmetlerine bolca teşekkür eden muhtarlarımızı bizlerde takip ediyoruz.

Kent konseyi başkanımızın aynı zamanda muhtarımız oldugunuda burdan bir kez daha yazalım, kent konseyi yönetiminde de muhtarlar agırlıkta ,yani muhtarlar ,Uşakda altın dönemini yaşıyor.

Muhtarlarımız Başkan Çakın ve devletin bir çok yerine hızlı ulaşabilme kabiliyetine geldiler ve mahallelerimizde oluşan sorunlara anında müdahale ettirebiliyorlar,Kent konseyi başkanı ve Sarayaltı mahallesi muhtarımız Cemil Cevher ,Fevzi Çakmak mahallesi muhtarı Murat Ali Uysal , Cengiz Uudag,Fadime Türker Meral,Osman Efe,Ercan Karakaş vb bir çok muhtarımız artık tüm Uşak tarafından tanınan ve hizmet sunan insanlar bölümünde ilk sıralarda yer buluyor.

Uşakla barışık yaşayan 2020 yılını birlik beraberlik yılı ilan eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın muhtarlarımızla aktif olarak çalışıyor ,aman nazar degmesin diyerek hem adını yazabildiklerimiz ,hemde yazamadıklarımız dahil tüm muhtarlarımızı,hem de Belediye Başkanımızı bu güzel uyumlu çalışmadan dolayı tebrik ediyoruz.

UŞAK'DA SAĞLIK NE DURUMDA..

Uşak'da sağlık iki ana konuda ele alınmalı diyenler ,bunun birinin resmi yani devlet sağlık kurumları ,digerinin ise özel sağlık kurumları oldugunu söylüyorlar.

Yeni hastane binası bitmek üzere, hızlı bir şekilde ilerleyen binanın son duruma doğru geldiği gözlemleniyor.

Yeni hastane binasının hızlı bitirilmesi ile ilgil binayı takip edenler, Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş'e Ak Parti İl ve İlçe Başkanına , İl Sağlık müdürüne teşekkür ediyorlar.

Zaten Uşak İl Sağlık Müdürü Dr.Sedat Kavas ,Uşak'da çalışkanlıgı ,dürüstlüğü ve mütavaziliyle sevilen bir bürokrat oldu.

Devlet hastanelerinde, Üniversite ile işbirligi bir türlü rayına oturtulamadıgı için ,devlet hastanesi doktorları memnuniyetsiz , çünkü aynı hatta daha çok çalıştıklarını iddia ettikleri üniversite doktorlarından ,daha az ücret aldıklarını düşünüyorlar .

Bu durum devlet hastanesindeki iyi hekimlerin birer birer Uşak'ı terk etme meyline girdiginide söylüyor.Üniversite ile devlet hastanesi doktor ve elamanlarının hakkaniyetle çalışma ve ücret orantılamasına ihtiyaç var diyenler çok fazla.

Devlet hastanesinde ,göhüs cerrahı, çocuk endokrin,vb  gibi bazı hekimlerin bulunmaması bu çagda çok dikkat çeken bir eksiklik,özelliklede batıda bir şehir olan Uşak'da bu eksiklik çok göze batıyor ve çok hızlı çözüm gerektiyor diyenleride dikkatle takip ediyoruz.

Ayrıca Üniversite için açılan kadrolara ,Uşak'ı sadece terfi basamagı için kullanabileceklerede çok dikkatli olunmasını söyleyenler , ünvanları alan Uşak'dan bir an önce gitmenin peşinde diyor.

Uşakda çok iyi hekimlerde var ,Uşak üniversitesinde görevli olmayan ama doçentligini çalışa çalışa bileginin hakkı ile almış Kardioloğ,Doç.Dr. İsmail Bıyık ile ilgili duydugumuz hikaye çok dikkatimizi çekti.

Dr.Bıyık'ın ,Uşakın çok tanınmış bir hekiminin kızına koydugu teşhisi ,Türkiyenin en ünlü hastane ve hocalarının onayladıgı ögrendik,yine İlimizin çok tanınan bir iş kadınının,ülkemizin önemli hastane ve doktorlarının tam teşhiş koyamadıgı ve  30 yıldır yaşadıgı soruna koydugu teşhisin, yine Türkiyenin en önemli profosörlerinin onayladıgını ve hatta Uşak'da bunu kim nasıl teşhis etti diyecek kadar önemsediklerini duyunca ,hem Doç.Dr İsmail Bıyık'ı tebrik etmek hemde ,üniversitemizin degerli yöneticilerine böyle önemli degerleri degerlendirin bakınız, burnunuzun dibinde cevherler var demek için burdan bize anlatılıp belgeleri ile ispatlanan duyumlarımızı  yazıyoruz.

Birde üniversitemizin, hastanenin yoğun olan bölümlerinini ,beyin cerrahi vb yerlere acilen yeni hekimlerle takviyesi gerektigini  ileten vatandaşlar, hem polikilinik yogun,hemde doktorlar çok uzun nöbetlerle kendileri hastanelik olacak diyerek, üniversite yöneticilerimize neredeyse haykırıyorlar.

Özel hastaneler denetleniyormu, denetleniyorsa  denetim sonuçları neden vatandaşa duyrulmuyor diyenlerde var.

Sağlık Müdürlügünün denetiminde olan özel hastanelerin durumu ile ilgili çok fazla bir bilgiye sahip degiliz diyen vatandaşlar,bazı çocuk kiliniklerinde cerrahi işlemlerin yapıldıgınıda iddia ediyorlar , aslında son bir yıldaki bu kilinige giden hastalar çagrılıp araştırılsa bu durumda ortaya çıkar diyenleride burdan duyuralım. 

Bizde haberci ekibi olarak bu özellikle özel sağlık kuruluşlarını dikkatle takip etmeye çalışıyoruz.Şikayeti olanlarında bize ulaşmasını istiyoruz.

Uşak'dada ,Cilt için , vucut agrıları için açtıkları kliniklerde hastaları ikna amaçlı gerçek olmayan şeyleri uyduranları çok sıkca duyuyoruz , bunlar çok sık denetlemeli diyenlerin sesinide duyuralım.

Uşak'da son olarak özel bir hastanede ameliyat olan eşinin kadın dogumcu tarafından yanlış işlemle aylardır sıkıntı yaşadıgını ve ne doktorun nede hastanenin olayla ilgilenmedigini söyleyen bir hasta yakını ile görüşüyoruz bakalım belge ve bilgileri dogruysa bunuda sizlere duyuracagız.

Uşak'da sağlık ilerleyen yazılarımızda ana konu olacak. Bazı araştırmalarımızın sonucunu bekliyorz.

UŞAK'DAN KOPAMAYAN AİLELER.. MERCAN VE KARAHAN'LAR...

    Geçen günlerde Uşakda ,hüzünlü bir veda daha vardı.Murat Mercan ve Hatice Karahan'ın annesi ,Prof.Dr.Servet Rüştü Karahan'ın Kayın Validesi,Ümmü Mercan vefat etti.

   Murat Mercan ismini de , Hatice ve Servet Rüştü Karahan ismini de hem Uşak hemde Türkiye yakından bilir.Hasan Murat Mercan ,22 ve 23 dönem Ak Parti Eskişehir Milletvekilligi ,TBMM de komisyon başkanlıgı, Enerji bakan yardımcılıgı gibi bir çok önemli görevden sonra ,şimdi Japonya Büyükelçimiz olarak görev yapıyor.

   Eskişehir milletvekili olmasına ragmen, Uşaklı bir ailenin çocugu olan Mercan Uşakdan hiç kopmadı, ve en son Kıymetli Annesinide Karahallı'da Uşak topragına emanet etti.

Prof .Dr.Servet Rüştü Karahan , İstanbul Ok Meydanı Hastanesi Başhekimligi, SSK Sağlık işleri Genel Müdürlügü ,Kızılay Genel Başkan Vekilligi gibi bir çok önemli görevde bulunmuş ,Ülkemizin en önemli ve tanınan genel cerrahlarından biri.

Uşak'dan Servet Karahan, Eşi Uz.Dr.Hatice Karahan'la birlikte çok yoğun bir uğraşla ,bırakın Uşak'ı ,Ege Bölgesini,Türkiyenin bile en güzel egitim kurumlarından birini Uşak'a kazandırdılar,

KANYON KOLEJİ,adı altında kaliteli egitim ve kaliteli bina ,altyapı ve üst yapıyı, egitim ,ögretimde ,Uşak'da bir araya getirdiler.

İsteselerdi çokda fazla ögrencinin ve nufusun bulundugu ,İstanbul ,Ankara gibi bir çok vilayete bu egitim kurumları kompleksini yapabilir ,çok daha kazançlı olabilirlerdi.Fakat onlar Uşak'ı tercih ettiler.Onlarda Uşak'dan kopamadılar ve dogdukları yere bir eser bırakmak istediler.

Gönül rahatlıgı ile çocuklarınızı egitim ,ögretimde emanet edebileceginiz ,bu türde tam teşekküllü kurumların Uşak'da olmasına vesile oldular ve egitimde Uşak'da çıtayı çok yükselttiler.

Okul deyip geçmeyin , bir vilayete gelmek isteyen ,bürokrat,akademisyen,işadamı vb vb ilk önce gelmeyi düşündügü şehirin sosyal yaşantısı ve en önemlisi ,çocuklarının iyi bir egitim alabilecekleri okullar olup olmadıgına bakarlar.Yani Kanyon koleji sadece Uşak ve bölgesine degil, aynı zamanda Uşak'a gelmek isteyen 'Uşak'a katkı sunabilecek herkesede hitap ediyor.Yani Uşak'ın gelişimine artı degerlede sunuyor.Zaten bu okullardan yetişen çocuklarımız ,yarınımızın hem ülkemizin hemde şehirimizin  güvencesi olacaklar.

Servet ve Hatice Karahan gibi ,bu topraklara yatırım yapanların çogalması dileği ile Karahan ailesini bir kez daha tebrik ediyoruz.

Merhum Ümmü Mercan'ın cenazesine ,Enerji Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Ümmü Mercan'ın damadı Mardin Valisi Mehmet Yaman ve daha bir çok siyaset, bürokrasi işdünyası STK nın önemli isimleride ,katıldı.

Birkez daha Ümmü Mercan'a Allahdan Rahmet , tüm ailesine ve sevenlerine Başsaglıgı diliyoruz.

BATI CEPHESİ VE SİYANÜR CEPHESİNDE DEGİŞEN BİR YOK.

SİYANÜR ,ZEHİR, DOĞA ,TÜPRAĞ ,ALTIN VE DAĞLARI YERİNDEN KAYBEDİLEN UŞAK

Birisi ,BATI CEPHESİNDE DEGİŞEN BİR ŞEY YOK demiş, Bizde onu Uşak'a uyarlayalım,evet Siyanür ve Uşak cephesinde degişen bir şey yok, Uşak dağları siyanürlü altın için yok edilirken,bu işi yapan Kanadalı firma Tüprağ ,Büyük paralar kazanırken, Bizim çevreciler Murat Dağı ile haklı olarak ugraşıp ,burnunun dibindeki, Uşak,Kışladağ ı görmezken, yine STK larımız biraz destek diye Tüprağ kapılarında beklerken,SİYANÜR YANİ ZEHİR  VE YOK OLAN DAĞLARDAN KALAN DEV ÇUKURLAR BİZE, BÜYÜK ALTIN MADENİNDEN KAZANILAN BÜYÜK KAZANÇLAR TÜPRAĞ'a .Evet Tüprağ ,Eşme ,Kışladağ,siyanür ve kazanç cephesinde değişen bir şey yok. 

Dünya'daki en ölümcül madde olan SİYANÜR Eşme-Kışladağ da tonlarca var, hava, su ,toprak gibi geçirgen ve dagıtıcı olan her alanda çok ciddi riskleri var, bu öyle riskki  siyanürün bir kaç gramı koca bir şehri anında öldürebilir.

Tüm bunları kim ve nasıl denetliyor, denetimlerde kimler var, hatta denetleniyormu bildigimiz yok diyen vatandaşlar,bu bir ihtimalin bile hesap edilmesi geren bir can ve hayat mevzusu, neden bu kadar kamuya kapalı tutuluyor anlamak mümkün degil diyerek denetimlerin halka açık ve yerel sivil toplumunda oldugu şekilde şeffaf olması gerekir diyorlar, ve bunlar basındada açıklanmalı, Uşaklılar bilmeli diyorlar.

   Ayrıca Altın madeni Tüprağdan yardım destek alan ,STK ,resmi kurum , özel kuruluşlar ve belediye,kaymakamlıklar varsa bunun detayları Uşaklıya açıklanmalı, Türkiyeyi bırakın, Dünyanın en büyük altın madeninden, Uşak siyanürden başka pay alıyormu bunlar bilinmeli,BÜYÜK MADEN ,DAHA BÜYÜK SİYANÜR' lü işlemler ,daha,BOL, BOL SİYANÜR demek.

Birde Tüprağ firmasından ,İl Özel İdareye resmi yasal bir pay aktarılıyormu, varsa şimdiye kadar ne kadar aktarılmış ,TÜPRAĞ firmasının ayda kaç kğ altın ve diger degerli madenler çıkardıgı nasıl tesbit ediliyor, sadece TÜPRAG'ın beyanı yeterlimidir, birde bu TÜPRAĞ firması şehit ailelerimiz ve gazilerimize ,iş veya diger desteklerde ne durumda vb vb ,tüm bunlar cevap bulmalı diyenlerin sözlerinide burdan tarihe not düşerek aktaralım.

Uşak'a bir İmam Hatip Lisesi yapan ,bunu devlete ödeyecegi Vergilerinden düşmüş bile olup , devlete vergi parası vermek yerine ,okul yaptırıp ,reklamını yaptırmakda, olup olmadıgını, TÜPRAĞ açıklamalı diyenleride burdan duyurduk.Tüprağ açıklamalı diyoruz ,           Vatandaş ,Tüprağ firması ,Uşaklıya deger verip açıklamıyor, peki özellikle ,özel idare ve diğer kurumlar neden açıklamıyor bunu diyede soruyor.BU SESSİZLİK NEDEN diyor.

   Bu arada Muratdağ - Kazdağları için güzel bir organizasyon olan ,Fazıl Say ve Şevval Sam gibi sanatçıların , birde EŞME- KIŞLADAĞ DA TAM SİYANÜR VE YOK OLMUŞ DAĞLARIMIZIN KARŞISINDA DÜMDÜK ŞARKILARINI SÖYLEMESİ ,belki konuyu dahada bilinir ,degerlendirilebilir,konuşulabilinir hale getirebilir.

Yada demokratik ve hukuksal ortamlar içindeki bazı organizasyonlarda KIŞLADAĞ için KIŞLADAĞ da yapalanabilirmi , varmı böyle yürekliler...

Siyanür ve tüprağ ile ilgili özel yazımızı okursanız degişen bir şey olmadıgını daha iyi anlarsınız .okumak için linke basınız.

http://www.usakegemtv.com.tr/yazarlar/haberci/siyanurlu-usak/131/

 

UŞAK İL GENEL MECLİSİNDE DE DEGİŞEN BİR ŞEY YOK..

   Yazılacak çok şey olan ,Uşak İl Genel Meclisin varlıgı yoklugu bile artık belli degil gibi diyenleri duyunca yazmaktan vazgeçtik, vatandaş artık umursamıyor ,ilgi duymuyor.

Vatandaş il genel meclisinde sadece bir kaç şey soruyor,bunlara biri neden belediye meclisi o kadar agır bir gündemi bir oturum gününde görüşürken , il genel meclisi oturumlarını çok fazla günlere yayıyor.bunun nedeni daha çok oturum daha çok oturum ücreti demek mi acaba diyor.

Birde il genel meclisinde muhalefet varmı acaba diye soruyorlar ,çünkü  aylardır bir eleştiri duymadık diyorlar. 

UŞAKLIYI UYUTMAYAN ,BAHADIR BARAJINDA NELER OLDU..

Son günlerin Uşak'da en gergin haberi olan ve Valinin bizzat takibi ile kimsenin zarar görmeden çözülen problemi olan ,Bahadır Barajındaki çatlamalar nedeniyle 2 köyden çok sayıda hane tahliye edilmişti.

Bu olayın idari ve adli soruşturması yapıldımı ,yapıldı ise ne aşamada bunun kamuoyuna bildirilmesini bekleyenler var.

Çünkü baraj standartlara göre yapılmış ve yapımı denetlenmiş olsaydı ,bu durum yaşanmazdı.

Yada denetimde,yapımda sıkıntı olmalıki ,en ufak zorlamada baraj ciddi hasar gördü diyenler var.Barajlar yapılırken en kötü şartlara dayanacak şekilde yapılır ,proje edilir, Bahadır Barajı yeni sayılabilecek bir baraj ,bu kadar kısa sürede çokda fazla zorlamayan bir doga olayında bile bu şekilde çok ciddi sıkıntı ve felaket saçıyorsa bu durum soruşturulmalı ve kamuoyu bilgilendirilmeli diyenler, bu olay örtbas edilmemeli diyerek yetkililerden bilgi bekliyor.

NEZAKET, BİLGİ, DOSTLUK, ONUR, ADAM GİBİ YAŞAYANLARIN ARDINDAN BİR KAÇ SÖZ…

HALUK SAĞKAYA'YA, SAYGI VE RAHMETLE…

  12 Eylül’de dimdik durmuştu, işkencelerde naif bedeni hırpalanmış tabiri caizse gıkı bile çıkmamıştı. Çünkü onurluydu, hiç bir sözünden tek kişinin onun için canı yanmadı.

Çünkü kimseye iftira atmamış, dimdik durmuştu. Herkes bilmez ki eli manyetolularla ıslak, soğuk, rutubetli, gecelerdeki tanışlığını...

Bilgiliydi ve müthiş bir analizciydi, bu nedenle her seçimde, hep hizmet verip çalıştığı aday seçimi kazandı, buna Uşak dâhil…

Biz habercilerin tanıdığı, fakat sokaktaki insanların bilmediği biriydi. Bir de siyasiler ve danışmanlığını yaptığı kişi ve kurumlar iyi bilirdi. HALUK AĞABEYİ, Adayın, partisinin, il ve ilçe başkan ve teşkilatlarının, milletvekillerinin, meclis üye ve adaylarının ve daha katkıları burada yazamayacağımız kadar çok kişilerin yoğun çalışma ve çabalarına, Haluk Sağkaya ve ekibinin de katkıları eklenince ne kadar işinin ehli biri olduğu Uşak’ta ortaya çıkan biridir, HALUK SAĞKAYA... Daha yeni sayılabilecek bir süre önce, rahmeti rahmana ansızın hiç beklenmedik bir anda kavuştu, Rahmetli Haluk Sağkaya... 

Uşak'a da dokunmuş biriydi. HALUK SAĞKAYA, diğer birçok vilayete ve insana olduğu gibi, beyefendi, centilmen, gönlüde bedeni gibi zarif biriydi. Çok yıllar önce Tanıdık, sevdik, son seçimde Uşakdada çok gördük özlemiştik,habercilerin yakından tanıdıgı sevdigi bir isimdi.şimdi RAHMET DİLEME zamanıymış, hüzünle onu da yapıyoruz. ALLAH RAHMET ETSİN, CENNET MEKÂNIN OLSUN HALUK SAĞKAYA...

 Son dönemdeki Suriye sınırındaki ,devletimizin terörü önleme çabalarına terörle karşılık verenlerin büyük bir hezimete ugradıgınıda görüyoruz.Şehitlerimiz ve gazilerimiz var ,tüm şehitlerimize Allahdan rahmet, gazilerimize şifa ve Türk milletine başsaglıgı diliyoruz. Misliyle karşılık verilen bu hain saldırıların bir an önce durması ve ordumuzun muzaffer olmasınada dua ediyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI