Reklam
Bugun...
UŞAK’TA SİYASETİ ,B…K , ETTİLER.


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

UŞAK’TA SİYASETİ ,B…K , ETTİLER

Evet, yanlış okumadınız.

Biz yazarken utandık ama yazan utanmamış olacak ki,

tüm çıplaklığıyla “b.k” kelimesini, iki kişiye hemen yapıştırıverdi.

  Kim kime yapıştırdı diye düşünüyoranız,açıklamaya başlayalım.CHP’nin Sivaslı  İlçe Belediye Başkanı,

ilinin CHP Milletvekiline resmi sosyal medya hesabından kelimenin tam anlamıyla “ b..k ”  dedi.

Son günlerin en popüler siyasisi olan,

Sivaslı Belediye Başkanının bir çılgınlık edeceğini bekliyorduk, ama bu derecede ve bu muhataplarla değil.

Kendini eleştiren basına saldıracağını bekliyorduk ki, soru Uşaklının hiç çalışmadığı yerden geldi.

İlkler şehri Uşak’ta  bir ilk daha oldu ,

CHP’li Başkan, CHP’li milletvekiline “ b..k ” dedi.

Ancak bununla da yetinmeyip çıtayı bir üste taşıdı.

CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’e de aynı lafı oturttu. CHP milletvekilleri Yalım ve Özel i kast ederek,aynen  ``İkiside aynı b..k”.dedi.

 

  Sıvaslı ilçesi Belediye Başkanı, Nihat Sazlıgöl kendi parti Milletvekillerine bu lafı sarf ettikten sonra ,bir de yine kendi sosyal medya hesabından,

kırmızı pasaportlu, lüks arabalı gibi bir kaç tabirle, işçisinin parasını vermeyen “PEZEVENK” diye adını açıkca vermediği ama adresi gayet açık olan, çok daha ağır bir hakaretle ortalığı salladı.

“PEZEVENK” kelimesi “B..K” gibi kısaca nasıl yazılır bilemedik.

Aradaki sesli harfleri çıkarmayı düşündük ancak “PZVNK” gibi böyle çok zor anlaşılır bir şey çıktı ortaya.

Edep’ten dolayı da bu kelimeyi kullanmak istemiyoruz ama biz haberciyiz, söyleyenin utanmadığı yerde bizde aynı gerçeklikle yazmak zorunda kalıyoruz.

Kadın satıcısı anlamına gelen PZVNK’ e biz kısaca pezo diyelim ki hem bir yabancı para birimini hem de hakaret içeren o küfürlü sözü hatırlatsın.

 “B..K ” dediği kişinin  bir üst yazısında birinin CHP MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM ve CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ VE CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZGÜR ÖZE’ in aleni ismi geçtiği için adres gayet açık ,kast edilen bellidir.

  PEZO kelimesini de yine sosyal medyada ,aleni yazan Sivaslı Belediye Başkanı, bu kelime ile de yazının üstü ve altındaki yorumlar okunduğunda kime hitaben yazdığıda açıkca ortada durmaktadır.

 Uşak siyasetini “B..K a çeviren” bu olay,

Uşak’ta deprem etkisi yarattı.

“PEZO” ise tam bir Tsunami oldu.

  CHP’den yeniden Belediye Başkan Adayı gösterilmeyen Mevcut Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl,bunun sorumlusu olarak ,Özkan Yalım’ı sorumlu tutmuş ,hemşerisi ,akrabası veya hısımı olan Yalım’a ateş püskürmüş ve büyük bir şuur patlaması ile CHP’nin bu iki önemli isminin ,

“B..k kadar” bile değeri olmadığını söylemiştir.

Yani dediği “B..K” kelimesinin de bir ilerisidir.

Yalım ve Özel’e b..k kadar bile değer vermeyerek, b..k dan bile aşağı bir duruma koyarak hitap etmiş ve bunu büyük bir cesaretle sosyal medya hesabında  yayınlayarak alenileştirmiştir.

 

Son günler de Uşak’ta hedef noktası olan CHP Milletvekili Özkan Yalım, son darbeyide CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Asım Kalelioğlu’ndan yine Kalelioğlu nun,kendi sosyal medya hesabından paylaştığı açıklama ile yemiştir.

CHP Uşak Belediye Başkanı Adayı, Yalım’ı “menfaatçi, dedikoducu ve rantçı” gibi çok ağır sözlerle eleştirmişti.

Eleştiri diyoruz ,çünkü “ b..k ” kelimesinden çok daha hafif olan dedikoducu,menfaatçi ve rantçı kelimesi,  Yalım’ı çok rahatsız etmemiş olacak ki CHP Uşak Belediye Başkanı adayını, dava ederek şikayet etmemiş,adli veya idari soruşturmaya olayı götürmemiştir.

Bunu nerden mi anlıyoruz.?

Yalım CHP Uşak Belediye Başkan Adayı  Asım Kalelioğlu’nu şikatet ettiğini duyurmayıp sadece cevaben “ne kadar iyi bir CHP’li” olduğunu anlatmakla yetinmişti.

Halbuki Sazlıgöl’e cevabında idari ve adli şikayetten bahsetmiştir.

 

Yenilir yutulur cinsten olmayan bu hakaret ve söylemlerin muhatabı, CHP milletvekilinin ciddi ciddi bir özeleştiri yapma zamanı geldiğini söyleyenler: “Sivaslı Belediye Başkanını anlarız çok fazla Yalım karşıtlığı onu bu hale getirdi, birde CHP yeniden aday yapmayınca çıldırdı, üstüne birde birçok parti kendisini kabul etmeyince bu davranışları göreceğimizi biliyorduk.

Ama Sivaslı gibi seçilip aday yapılmayan değil Uşak gibi aday olup daha seçime girmeden eleştirenlerde var” demektedir.

İCHP Milletvekili Özkan Yalım 'a , il Teşkilatı, sıralamadaki milletvekili adayı arkadaşları ve neredeyse Uşak CHP’nin tamamına yakını tepkili ve istenmeyen adam ilan edilmiş durumda diyenler aynı zamanda bunu söylerken : “Yalım’a karşı tepkilerde hiç bir kimse onu korumuyor yanında gözükmek bile istemiyor” diyerek “bunun nedenlerini biz çok iyi bilmiyoruz ama Yalım bu cevabı en iyi bilendir” diyerek, öz eleştiri zamanı geçiyor bile demektedirler.

 Bazı samimi CHP’liler bu tartışmalara çok kızdıklarını söyleyerek, “siyaseti b..k ediyorlar,

asıl Uşak’ta CHP’yi bunlar çok yıpratıyor,artık diyecek lafımız bile kalmadı,her şeyi her zaman kaybetmeye hazır bir halde bekliyoruz diyerek “ yerel seçimle ilgili imalarda bulunuyorlar.

Zaten CHP adayımız sahayı dolduramadı ,3- 5 kişilik gruplarla ,3-5 kişiden oluşan grupları ziyaret edip ,facebook’tan duyurmaktan başka bir şey yapamadı.

Bir aya yakındır sahalarda, yerel basında gümbür gümbür olması gereken adayımız maalesef sosyal medyadan ,bir kaç kahvaltı ve yemekten ,ara sırada bir kaç cadde dolaşmaktan ileri gidemedi.

Hatta yerel basına çıkıp bir aydır bir projesini bile açıklayamadı, hep diger partilerin adaylarını bekliyoruz gibi ,anlamsız laflarla ,insanları oyalıyorlar, diger partinin adayından CHP  ye ne ki..

Eger diger partilerin adayına göremi proje belirleyecek. Diger partinin adayı kim olursa olsun bir siyasi parti kendi proje ve görüşlerini vaadlerini halka sunmalıydı, zaten bu yüzden bir aylık zaman kaybettik,

Bizi seçmen olarak iyice yok sayıyorlar,sosyal medya efesi olanların hali belli,diyorlar.

Bu sosyal medya CHP’ye zarar veriyor, canı sıkılan ne yiyip içiyorsa ya vekile ,b..k diyor ,yada vekile dedikoducu ,rantçı, menfaatçi gibi sözler söyleyip ,vurun abalıya yapıyor.

Sosyal medyayı bir birlerine hakaret amaçlı kullanmanın önüne geçilmesi gerekiyor . Gerekirse bu sosyal medya kullanımı tek yerden yapılsın” diyor.

Geçen yerel seçimlerde bir çok farklı parti adayının, bir ay'da adaylarının koca Uşak’ı dolaşıp basına yüzlerce kez olumlu haber olduklarını belirten CHP’li bir grupta:

“ CHP adayı ve yönetimi adayımız, açıklandığı günden itibaren yapılanların hesabını seçmene vermeli, ama 3-5 kişilik ziyaretleri sadece iş yaptık diye sunmasınlar” diyor.

Kısacası CHP Uşak’ta herkes bir şey diyor ,ama hala belediye başkan adayı yanında basınla bir yere gidemiyor.

Acaba vatandaştan  “gelecek tepkilerden mi korkuyor diye çok ciddi bir söylenti var o gerçek mi.?”  diye bize soruyor.

Biz Kendi adımıza söylersek,CHP Adayı basını yanına vatandaşdan gelecek tepkiler belli olmasın diye alamadığı ile ilgili bir duyum almadık ,ama CHP adayı Asım Kalelioğlu’nun sadece ,Romenler Derneği ve Eğitim Sendikası’nın yöneticilerinin talebi ile bir kaç çalışmasına basın olarak gittik.

Bizi davet ettirenlerde  zaten stk yöneticileriydi.

Yani CHP adayı basını endirekt ,yani ziyaret eden ve ziyaret ettiklerinin talebi üzerine çağarmıştı,

yani direk değil endirekt bir çalışmaydı.

  Bu takibimizde Pınar isimli bir hanımefendinin, CHP adayının basın danışmanı olarak görev aldığını ögrenmiş bulunduk,

yani  basınla ilgii bir görevli var, ancak hala yerel basın adayın çalışmalarında yok denecek kadar az. Bu ne yaman çelişki diye soran ise hala yok.

“Sen gönüllerin başkanıydın, Sivaslı seninle gurur duyuyor”  diye yazan Ö.D. isimli takipçisine ;

“BAŞKANI ALLAH BİTİRİR, İŞÇİSİNİN PARASINI ÖDEMEYEN, LÜKS ARABAYLA KIRMIZI PASAPORTLA GEZEN, PEZEVENK BİTİREMEZ.ONDAN İŞÇİLERİN AHI, HESABI BİR GÜN YOLDA SORAR,.BUNU İYİ BİLMESİ GEREKİR.ARTIK OK YAYDAN ÇIKMIŞTIR.HODRİ MEYDAN “  diyen.

Aynen bu şekilde resmi sosyal medya hesabından yayın yapan, Nihat Sazlıgöl acaba kimi kast etti. Çok mu düşündünüz?  Yok yok kimi kast ettiğini hemen  anladınız.

 Bir kısım CHP’lilerde Sivaslı Belediye Başkanı, CHP Milletvekilinin hısımı ve hemşerisidir.

Onu aday yapan ve seçilmesinde bizzat maddi manevi koşturan Yalım’dır, diyerek CHP’nin bu kısır döngülerinin nedenini Milletvekili Yalım’a yüklerken,

bir kısım CHP’lide Uşak CHP Adayını il yönetimi belirledi neden Milletvekili ile iştira edip onayı alınmadı diye kaosun sebebini il yönetimine yüklemektedir.

 Bir gerçek var ki artık CHP milletvekili ile,CHP İl Yönetimi ve Uşak Belediye Başkan Adayı arasındaki gerginlik her daim büyümeye hazır.

Telafisi de yok gibi.

Çünkü aleni bir şekilde mevcut Milletvekiline “RANTÇI, MENFAATÇİ VE DEDİKODUCU” demek ve milletvekilinden ne kadar CHP’li olduğunu anlatan bir mesaj ile

“KAÇ GÜNLÜK CHP’LİSİN SEN SAYIN ADAY ASIM KALELİOĞLU MESAJINI ALDIĞIMIZ”  bu durum çok sıkıntılı olaylara gebe.

HATTA BU DURUM BİRÇOK FARKLI SEBEBLE BİRLEŞEREK UŞAK CHP’YE 20 YILI GEÇKİNDİR ÖZLEDİĞİ UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA DA MAL OLABİLİR.

“Gerçi kaybedilen bir şey olmaz zaten, Uşak Belediyesi CHP’de değildi” şeklinde çok ciddi bir bahanede yan cepte duruyor.

CHP Milletvekili Özkan Yalım’ın, CHP Uşak Belediye Başkanı Adayı Asım Kalelioglu’na verdiği ,ne kadar CHP’li olduğunu anlatan cevap aslında; “sen ne kadar CHP’lisin partilisin ki bana bunları söylüyorsun Sayın aday ” tercümesi gibi duruyor.

 Şimdi bunları yazdık diye İki taraf da birden bize yüklenir mi bilemiyoruz, ama demokrasi gereği biz söylenmeyen hiçbir şeyi yazmadık.

Söyleyenin utanmadığı edeplenmediği ve aleni yapılan yayınların, Uşak’ta hatta CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile tüm Türkiye’ye mal olması kaçınılmazdır.

 Sivaslı Belediye Başkanı’nın bu çılgınlığı ve kural tanımazlığını gördük diyen birçok farklı parti “aman Sivaslı ilçesinde seçime gireceğiz birde birkaç aylık belediye bizim partide diyecegiz diye ,bu edep dışı paylaşımları yapanı partimize sokmayız” diyerek kimse mevcut başkanı transfer etmek istemiyor.

Birde Sıvaslı Belediye Başkanın bir özelligi daha var ,akşam canı isteyince sosyal medyadan istifa eder, sabah yine canı istemeyince bu istifasını kaldırır. Uşak bunuda yaşadı ,gördü.

Özkan Yalım’ın yaşadığı bu hakaret ve küfürleri kendilerinin de yaşamasının çok yüksek bir ihtimal olduğunu düşünen bu başka yani CHP haric,parti mensupları:

“kendisini seçtirip aday yapan her zaman destekleyen hısmı Özkan Yalım’a bile bunu yapan bize neler yapar tahmin bile edemiyoruz” diyor.

Tabi bu onların söyledikleri bizi bağlayıcı değil ama konuşulanı da buradan duyurduk.

 CHP’dedahil, yerel basını ihmal etmiş hatta yok sayan, sadece ucuz ve rahat diye birkaç bin kişilik sosyal medyada, onlarda aynı insanlarla siyaset yapıp günü kurtarmaya çalışan bir çok aday ve bir çok partileri maalesef bu dönemlerde,çok fazla görüyoruz. Bu yazımızda CHP var ama bu paragrafdaki konu sadece CHP ile ilgili değildir.

 Sosyal medyayı bir birine hakaret etmek için kullananlar ile bir de sahte isim ve unvanlarla karşı rakip parti içi veya parti dışı insanlara acımasızca saldıranlar var.

Bunlara da hukuken önlem alınmadığı sürece herkes bu sahtecilerin kurbanı olacaktır.

Bu sahteciler hasiyet ve onur cellatları için Sayın Cumhurbaşkanı ve tüm siyasi partilerden ,partiler üsti hızlı ve sonuç alır bir çalışma bekliyoruz,her il teşkilatı bunu genel merkezlerine iletirse ,sorunun çözümü hızlanabilir.

 Sosyal medya olmalı ama küfür, saldırı, hakaret için değil. Sadece vatandaşı oradan bilgilendirmek vatandaşı sosyal medyaya mahkûm etmek için değil, daha faydalı şeyler için kullanılmalıdır.

 İşte bu yazının temeli bir sosyal medya faciasıdır.

Herkes herkese canı istediğinde, istediğini yazıp söylüyor.

Peki, basında buna müsaade edilir mi ? Kesinlikle hayır. Çünkü otokontrol sistemi basında mevcuttur. Hiçbir aklı başında kurumsal basın bunu yaptırmaz.

Sadece seçimden seçime ortaya çıkıp adına basın diyenleri hariç tutuyoruz.

CHP Uşak’ta kargaşa artarak gideceğe benziyor.

Bu işin en faydasını kim görecek derseniz müneccim olmaya gerek yok. CHP tabanı, Ak Parti karşıtlığı ile donatılınca yavaş yavaş İyi Parti’ye doğru kayıyor denilsede ,iktidarın nimetleri Uşak a gelsin diyen bir grub da Ak Partiye göz kırpıyor ,istekleniyor. Bu kaosun kaybedeni CHP oluyor ,ama kazana ve bundan pay alacakların ne kadar pay alacagı daha belli degil,onuda zaman ve icraatları gösterecek.

CHP tabanı, Ak Parti ile ittifak yapan MHP’ye yönelmeyeceğine göre adresini belli ediyor.

CHP bu olaylara acil müdahale edemezse ,bir önceki seçimlerde aldığı oyu aynı yüzdelikle alması bile mümkün olmaya bilir.

Hatta bu işin en garip yanı “iktidarız, hizmet iktidar ile orantılı gelir.

İyi Parti muhalefet.

Uşak’ın geleceği için Ak Parti şart” diyen, Ak Partililer bile “CHP’nin oylarına şehrin geleceği için talibiz diyor ve genel seçimlerde partinize oy verin ama yerelde ,Uşak’ı iktidarın nimetlerinden mahrum bırakmayın” diyor.

CHP tabanı veya merkez solda bulunan birçok ,Uşaklıya bu söylem çok hoş gelmeye bile başlamış ki, Ak Parti bununla ilgili çalışıyor.

Hatta çiçeği burnunda genç il Başkanı Av. Fahrettin Tuğrul, Egem Tv ekranlarında bunu açıkça dile getiriyor, ve Uşak da 11 belediyenin tamamına talibiz,tüm partililere ayrım yapmadan belediye ve hükümetin icraatlarını aynı anda getirmek istiyoruz, diyor.

Ak Parti İl Başkanı Tuğrul un bu açıklamalarıda seçmen üzerinde agırlık yapmaya başladı bile, bakalım ilerleyen günlerde ne olcak,

Ak Parti ve İyi Parti ile ilgili yazımız daha sonra yayınlanacak bu gün, gündem konumuz ,uşak da siyasetin ,b..k ,edilmesi.

 Evet,Ortada bir kaos var ve bu kaosun adresi CHP.

 { Uşakda CHP ilginç bir hal almaya başladı,Eşme adayı da geçen günlerde yerel basın ın telefonlarına çıkmayarak ,daha sonra arayan numarayı bilmedigi için geri döndügünde basın oldugunu ögrendigi telefona nezaket kurallarını bile hiçe sayarak kabaca yüzüne kapatması gibi, garip şeyler yapmaya başlamıştı.Muhalefetde olan ın söyleyecek sözü, mevcut belediyeyi eleştirecek gücü ve cesareti yada birikimi olmadıgındanmı yoksa ,sessizce gideyim nasıl olsa kazanamayız zihniyetindenmi bilinmez, ama iCHP Eşme adayı Yılmaz Tozan da basın arayınca toz olmuştu.Madem kazanmayaiddian yok, mevcut belediyeye eleştirin ve ben daha iyisini yaparım projen yok her şeyden önce insanlara nezakatin yok o zaman neden aday oluyor veya neden aday yapılıyor anlamak mümkün degil, çok yakında Eşme dede bir kriz sanki pusuda haaa çıktı ,haa çıkacak gibi..

İktidarın tüm nimetlerini  eşmenin  ayagına seren ,Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay,Alim Tunç ve İsmail Güneş e ragmen başarısız bir dönem geçirip ,Ak Partiye sürekli oy kaybettiren,enişte kayın yan yana, dünya bir yana, deyip,Belediye Başkanlıgını bile vekaleten Eniştesine bırakan,yani EN-KA  yı eşmede faliyete geçiren, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin e bile muhalefet olamayıp, aday olmak için sanki zorla görev verilmiş imajı verenlerin seçim kazanması mümkünmüdür.]

Ve bu kaos dan ,pay almak isteyenler İyi Parti ve Ak Parti ise hazır halde sadece Uşak ,Sıvaslıda degil ,Eşme vb yerlerde de hazır  bekliyor.

BAKALIM KİMİN PAYINA NE DÜŞECEK.AMA BİRİLERİ BİRİLERİN PAYINA ,B..K , VE PEZEVENK KELİMESİNİ DÜŞÜRDÜ BİLE.

Aslında en çok merak edilenlerden biride ,pezo,,b.k hatta bizim yakalayamadıgımız ,yani ekibimiz görmeden silinmiş olan birde ,oros...  çocugu yazısıda yayınlanmış ,

bir belediye başkanı olan Sıvaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl ü hangi partinin kabul edecegidir.

Nihat Sazlıgöl ün en adının anıldıgı iyi parti de bir hanımefendi lider, DSP de bir nezaket  ve etik kültürü var,

yani Ecevit gibi siyasetin beyefendisi olmuş, Meral Akşener gibi siyasetin ablası ve hanımefendisi denilenlerin partisi ile bunca küfür sahibinin bir araya gelip ortak paydada buluşacagına kimse ihtimal vermiyor.

Ortak payda sadece koltuk yani seçimi kazanma dır.Küçük bir ileçenin ,gerçi çok büyük olsada fark etmez ,belediyesini mart 2019 kadar bizde kalsın ,sonra belki yeniden kazanabiliriz diye ,

bir çok partinin bu riski göze alacagını zannetmiyoruz diyenler ,bakalım haksızmı ,haklımı çıkacak.

Sıvaslıda seçimi bagımsız bile kazanan Nihat Sazlıgöl olsa, ne fark eder,

insanlar hak edildikleri gibi yönetilir denilir geçilir.

Seçim kazanmaktan daha önemli olanı davasında, programında dik durmaktır diyen bir grup seçmen ,

Sıvaslı zaten böyle küfürbazlara primde oy da koltukda vermez,

bu küfür eden siyasileri yanına alacak partiler varsa onlarada gereken cevabı seçimde verir diyor.

İşin en ilginci ,hala CHP de olmasına ragmen ,Sıvaslı belediye başkanın, Milletvekilleri, ve Grup başkan vekiline açıkca hakaretlerine ,Uşak İl teşkilatından tek kelime çıkmamasıdır.

BAKALIM İLKLER ŞEHRİ UŞAK DA ,

SİYASETE B.K BULAŞTIRANLARI ,

HANGİ PARTİ YANINA ALIP,

SİYASETİ, B.K ,EDENLERE DESTEK VERİP ,

SİYASETİ ,BOM B..K ,EDECEK

MERAK EDİYORUZ DİYEN BİR SEÇMEN KİTLESİDE HAZIRDA BEKLİYOR, SİYASETE ,B.K ,KELİMESİ KOYANLARLA DESTEK VERİP ,SİYASETİ ,BOM B.K ,EDENLERE OY VERMEYİZ DİYENLERDE AZINMASANAMAYACAK KADAR ÇOK.

BU DURUM UŞAKD'A Kİ HATTA ÜLKEDE'Kİ SİYASE TE BİLE TESİR EDEBİLİR DİYENLERDE VAR.

 BU KADAR AYIPLI VE DEFOLU SİYASETİ UŞAK KALDIRMAZ DİYORUZ.

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI