Reklam
Bugun...
UŞAK'TA SON DÖNEM NELER OLDU...


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

                                UŞAK'TA SON DÖNEM NELER OLDU...

Pandemiden dolayı yazılarımıza ve gözlemlerimizin yayınlanmasına biraz ara verdik. Onun için en güncel konuyu ilk başta yazalım istedik. En güncel konumuz LGS, binlerce çocuğumuzun girdiği ve en az onlar kadar ailelerinin de çok heyecanlı olduğu klasik bir Türk modeli sınav. 
Yani aslında bu sınavlardan ülkemizde çok sayıda var, üniversite sınavı, uzmanlık sınavı, devlet memurluğu, devlet işçiliği sınavı vb vb. 
LGS’nin bu kadar heyecanlı olmasının en önemli nedeni tüm bu büyük sınavların ilklerinden olmasıdır. Yani LGS’de başarılı bir öğrenci bu başarısını tüm sınavlar boyunca devam ettirebilir, iyi bir eğitim alabilir, iyi okullarda okuyabilir. 
İYİ OKUL NEDİR..
İyi okul denilince okulun iyisi nasıl olur diye sorduğumuzda, okulların bina, altyapı, üstyapı, eğitim, öğretim, sosyal ve kültürel çalışmalar dahil vb vb bir çok kriterinin olduğunu gördük. Evet, iyi okul olmak için çok kriterler gerekiyor bunu öğrendik, ama en önemlisini de biz yazalım, binası iyi eğitimi öğretimi, sosyal ve kültürel çalışmaları vb vb her şeyi iyi olan bir okul tüm bunların sınav edildiği LGS de derece yapmazsa acaba iyi bir okul mudur, ya da LGS’de derece yaparsa iyi bir okul mudur.? 
VELİLER İYİ OKUL KONUSUNDA NE DİYOR.
İşte bu sorunun cevabını veliler veriyor, özel okullara çocuklarımız iyi eğitim alsın diye ücret ödüyor ve tercih ediyoruz, sınavlarda özelliklede tüm ülke öğrencilerinin aynı anda yarıştığı LGS gibi sınavlarda başarılı öğrenciler çıkaramayan dereceler yapamayan bir özel okul için iyi okul demek bizce çok zor diyorlar.
 Hatta bir çok veli LGS’de başarılı olmak için dershaneler kapansa bile adı farklı ama işlevleri dershane olan bir çok yere dünya kadar para ve zaman harcıyoruz, LGS gibi ulusal düzeye tüm öğrencilerin yarıştığı sınavlarda tabi ki üstün dereceler birincilikler çok önemli diyor. 
Yani Bir çok kriterin bir araya gelerek oluşturdugu sonuç olan,LGS de derece yapmak iyi okul olmak için yeterli bir kriter. 

UŞAKDA İYİ OKULLAR VARMI..??

Biz de bunu öğrendikten sonra ilimize baktığımızda çok güzel bir haber duyduk. LGS de Türkiye birincilerinden biri Uşak’tan yani ilimizden çıkmış, birincilerinden biri diyoruz çünkü tüm soruları eksiksiz yapan tam not alan Türkiye genelinde birçok öğrenci olabiliyor, bunların hepside en yüksek düzey olan birinciligi paylaşabililiyor ve birinci olarak adlandırılıyor. 

KANYON KOLEJİ SAHİBİ HATİCE VE SERVET RÜŞTÜ KARAHANDAN UŞAKA BİR GURUR DAHA.
LGS DE TÜRKİYENİN EN YÜKSEK PUAN ALAN ÖGRENCİSİ UŞAKDAN..

Yani eksiksiz tam puan alan ülkenin en başarılı öğrencilerinden biri Uşak’tan çıkıyor. 
Bu öğrencinin Özel Uşak Kanyon Kolejinden olması daha da bir anlam kazanıyor.

Kendiside bir Prof. Dr. düzeyinde eğitimci olan ülkemizin en iyi Genel Cerrahlarından Prof. Dr. Servet Rüştü Karahan ve eşi Op. Dr. Hatice Karahan’ın ilimizde kurduğu kanyon koleji, Karahanların idealleri doğrultusunda hızla ilerliyor.

Daha önceleri de birçok ülke geneli sınavlarda büyük dereceler alan Kanyon Koleji, aynı zamanda okul olarak planlanmış ve yapılmış harika bir binada, yine eğitimde uzmanlaşmış isimlerle uşaklıya ve bölgeye hizmet veriyorlar. 
Fakat Kanyon Kolejinin ünü ve başarısı eğitimdeki seviyesi çoktan Uşak’ı aşmış, ilimizi ülke düzeyinde en üst bantlarda temsil eder olmuş bile…

Bunun en büyük örneği de bu 2020 son LGS sınavında müthiş bir başarı ile Uşak’ı ve Kanyon Kolejini altın harflerle ülke genelindeki başarı sıralamasında en üste ama en üste yazdırmasıdır.
Bizzat kendileri de yaptıgı çalışma ve mesleki başarıları ile Uşakı gururu olan Karahanların bu başarısına , Tüm Uşak gibi bizde çok gururlandık,

Uşak’a örnek olacak bir okul beklerken tüm Türkiye’ye örnek bir okul haline dönüşen Kanyon Kolejini ve sahipleri Servet Rüştü Karahan ve Hatice Karahan’ı, yöneticilerini öğretmenlerini tüm çalışanlarını ve özelliklede derece yapan öğrenci çocuklarımızı kutluyoruz tebrik ediyoruz.
Kanyon koleji sadece Türkiye birincisi değil aynı zamanda Yine bu en son LGS sınavında çok ciddi başarılar elde etti, Kanyon Koleji'nde yaklaşık 65 öğrenci Türkiye derecesine girdi.
Buna göre;Kanyon kolejinden 2020 LGS sınavında
%0,001'lik dilimde - 1 öğrenci
%0,002'lik dilimde - 1 öğrenci
%1,00'lik dilimde - 14 öğrenci
%2,00'lik dilimde - 6 öğrenci
%5,00'lik dilimde - 7 öğrenci
%5,00 ve üzeri 36 öğrenci sıralamada yer aldı.

2020 yani bu yıl hariç Kanyon kolejinin önceki yıllarda 4 defa daha LGS de Türkiye birincisi çıkardığını da araştırmamızda gururla öğrenmiş olduk.

Yani sadece Türkiye birincisi değil en üst kategoride onlarca Uşak KANYON KOLEJİ öğrencinin isimleri Türkiye LGS sınavında en üstte yer aldı.

KANYON KOLEJİ ARTIK SADECE UŞAKA DEGİL TÜRKİYEYE ÖRNEK OKUL OLUYOR.

Artık Kanyon Koleji ülke çapında bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, belki de yakın zamanda ülkemizin bir çok noktasında, Karahan ailesinin bu çok ama çok çalışarak yorularak azimle yaptıkları çalışmaların önemli izlerini göreceğiz.
 Bu memlekette doğmuş ,Karahanlar gibi insanların bu memlekete yapmış olduğu yatırımları çok önemsiyoruz. 
Uşak’taki eğitimdeki başarılarının tüm ülkemizde birer bayrak gibi dalgalanması bizleri ve tüm Uşak’ı daha da gururlandıracaktır. 

Uşak olarak kültürel sosyal ve etkinlikler anlamında da çok verimli çalışmalar yapan Kanyon Koleji ve Prof. Dr Servet Karahan, Op. Dr. Hatice Karahan ve ekibini daha ciddi destekleme zamanı gelmiştir diye düşünüyoruz. 
Bizi ülke çapında gururlandıran kanyon kolejinin tüm çalışanları, öğrencileri ve sahipleri Karahan ailesini bir kez daha tebrik ediyoruz.

BU LANET VİRÜS SALGIN NE ZAMAN BİTECEK..

Pandemi denilen bu salgın hastalığın neresindeyiz tam olarak bilen yok. Yeniden alevlenir mi, yoksa yavaş yavaş kaybolur mu, ya da ilaç aşı vb bir çözüm mü bulunur o da şu an belli değil. 
Bu salgının bilinen bir tek çözümü var,

oda sosyal mesafe, maske ve hijyen özelliklede el hijyeni. Vatandaş bu üçlüye dikkat etmediği için maalesef virüs hala ölümcül bir tehdit olarak canımıza ve aniden çoğalırsa sağlık sistemimize çok ciddi bir tehdit olarak maalesef hala duruyor.

YUNANA MEYDAN OKUR GİBİ VİRÜSE MEYDAN OKUNMAZ ,TEDBİR YAPILIR.

Kimseye hastalığa yakalanmama dersi verecek halimiz yok ,çünkü siz bu dersi iyi bilseniz de dersini iyi bilememiş,tabiri caiz ise yunana meydan okur gibi virüse meydan okurcasına ne mesafe, ne maske nede hijyen umurunda olmadan kostak kostak gezen biri saniyeyi bulmayan bir zamanda hastalığı size bulaştırıverir. 
Aslında elinde şırınga ile dolaşıp önüne gelene virüsü batırıp bulaştırmaya çalışanla, maske ve mesafesiz topluma inat dolaşan arasında bir fark var mıdır, bunu da sormak lazım.

Birde bu kişileri denetleyip cezalandırmak devletin görevi, herkesin başına bir polis bir bekçi dikemeyeceğimize göre bu durumu devlete bildirmekte vatandaşın görevi.

YÜRÜYEN VİRÜSLERİ DEVLETE İHBARDAN ÇEKİNMEYİN.

Bu zamana kadar 155 hattına ne kadar ihbar yapılıp ne kadarının sonuçlandığını bilmiyoruz. 
Ama vatandaş olarak virüse kostaklanıp size ve sevdiklerinize bu hastalığı bulaştırma riski olan ve devletin tedbirlerine uymayanları polise ,jandarmaya bildirin.

Hatta belki polis- jandarma bu iş için özel bir whatsapp hattı kurup maskesi mesafesiz hijyensizleri bizzat fotolu videolu bildirime bile açabilir.
 Para cezası onları durdurur mu bilinmez, çünkü vicdanı kararmış bu virüs kostakcılarını bir başka insanın hayatı, hatta kendisi ailesinin bile hayati riski olabilecek olduğunu bilmesi bile durduramıyorsa ceza ne denli etkili olur oda tartışılır. 
Ama bu kişilere para cezası yanında sosyal alanlarda zorunlu kamu hizmeti cezaları verilmesi belki işe yarayabilir.

Uyuşturucu ,terör asayiş dahil bir çok konuda çok ciddi başaılar elde eden Uşak güvenlik güçleri bu konudada başarılı bir çalışma yapabilir.
Virüs hala ölümcül ve hala çok faal lütfen kurallara uyalım.

UŞAK VİRÜSDE VAKALARDA NE DURUMDA..

İlimizde vaka sayıları birçok ilden fazla birçok ilden de az, ne en çok vaka olan iller sıralamasındayız ne de en az vaka olan iller sırasında yokuz, demek ki virüs bizim ellerde epeyce dost ediniyor.
Virüs vaka sayılarını dönem dönem yayınlıyoruz amacımız vakaların tedbirsizlikle ne kadar hızlı yayıldığı ve ne kadar tedbir olursa o kadar yavaşladığını göstermek, fakat en azından bu açıklamalar, ilimizin kör bir dedikodu kazanına düşmesini de engelliyor. Şeffaflıkta ferahlık vardır diyerek yazımıza devam ediyoruz.

YEREL YÖNETİMLERİN VİRÜSLE MÜCADELEDE KARNESİ NASILOLDU.

Birçok vilayet ve belediye ve başkanları pandemide çok ciddi hasarlar aldı, kimi çok beceriksiz kaldı ,kimi çok ilgisiz ya da yetersiz bu nedenle pandemi birçok şehir ve yöneticisinin karizmasını da yerle bir etti.
Uşak ve yakın vilayet Kütahya da yerel yönetimler hem valilikler hem belediye hem de diğer kurumlar bu pandemiden çok fazla hasar almadı çünkü pandemi sürecine çok fazla katılım sağlayarak, sorunun değil çözümün bir parçası oldular. 
Ak Partili Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakında, MHP’li Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ta pandemide kurum ve kendi isimlerinin puanını artırdı. 
Çünkü parkların sandalyelerinin sökülmesinden, dezenfekte işlerine kadar, hatta kısıtlama günlerinde ,sokaktaki hayvanların yaşamlarına kadar tüm süreçte hep pozitif oldular. 
Aslında en önemlisi de bu süreçte basın vb aracılarla toplumu bilgilendirmeden kaçmadılar ve bunu yaparkende yerel basını da çok aktif olarak katarak bulundukları bölgeye verdikleri değeri bir kez daha gösterdiler.

PANDEMİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ÇOK DEGERLİ ZAMANLARINI ÇALDI.

Pandemi hem Kütahya hem de Uşak Belediyesinden çok değerli zamanlar çaldı.
 Bazen insanın düşünceleri ,olması mümkün olmayacak dahi  olsa  farklı çalışıyor,acaba yerel yönetimlerdede  futbol maçlarındaki gibi  uzatmalar kullanılanabilir mi diye düşünüyor insan… Yani 5 yıllığına seçilmiş, 5 yıllığına vaatler vermiş bir belediye başkanı ve ekibi bir yıl pandemi ile uğraşırsa, aslında 4 yıl başkanlık yapmış olmuyor mu?
 O zamanda bu mücbir sebeple kaybedilen 1 yıl acaba [ şuan için bir yıl diyoruz, her ne kadar hiç gönlümüz istemese de varsayım olarak belki pandemi çok hızlanıp birkaç yılımızı da alabilir ] belediye başkanlarına uzatma olarak verilebilinir mi?

Yoksa 5 yıllık vaat vermiş bir başkanı 4 yıllık hizmeti ile yargılayıp not ve oy vermekte çok hakkaniyetli olmaz sanırız. Bakalım neler olur, bunlar için erken konuşmalar bunlar diyoruz çünkü bu günlerdeki asıl hedefimiz sıfır vakasız günler.
Uşak belediyesinin atık toplayıp bunun geliri ile sokak hayvanlarına mama alması bile bu süreçte insanlık sınavımızın en önemli notlarından biri ve Başkan Mehmet Çakın bu durumda en yüksek notu alıyor.

15 TEMMUZ ANMALARINA NEDEN DURGUN KALINIYOR.

Şehit aileleri ve gazilere karşı her dönem hassas olan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde faal çalışmalar yaptı.
Vatandaştan gelen tepkiler üzerine araştırdığımızda bizimde tespit ettiğimiz bir konuyu da yazıyoruz. 
Geçen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde CHP İl Başkanı Ali Karaoba’nın sosyal medyasında sadece ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü haricinde bir paylaşım görmedik diye bize bildiren vatandaşlar oldu.
Yüzlerce şehidine gazinin olduğu direk Cumhuriyet ve rejime bir silahlı saldırı olan 15 Temmuz hainlik kalkışmasına sadece Ak Partinin anma günü gibi bakıldığını söyleyen vatandaşlardan CHP’li olanlarda vardı.

Eğer hainler başarılı olsaydı ,Cumhuriyet rejimi olmayacaktı, bundan da en çok zararı diğer tüm partilerin mensupları gibi CHP’li sosyal demokrat insanlar da alacaktı, partiler üstü bir durumda olması geren 15 Temmuz Milli beraberlik ve Demokrasi anmalarında, CHP il Başkanın bu tutumunu garipsedik diyorlar,
 Hatta bir grup da Ali Karaoba’nın, geçen günlerde annesi vefat eden Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay’ın, annesinin cenazesine katılmasını büyük bir takdirle karşılarken, 15 Temmuz hainlerine sessiz kalması ya da 15 Temmuz şehit ve gazilerine bir mesaj bile vermemesini anlamadık bile diyorlar. Biz bize söylenen ve duyurulması istenenleri duyurduk,duyumlarımızı ilettik dogrusu, yanlışı ,degerlendirilmesi veya degerlendirilmemesi kendi iç işleridir diyoruz.
Neyse Ali Karaoba ile ilgili yazılarımızı sonraya bırakarak Uşak’taki güncel olaylarla devam edelim.

ÇOKLU BARO UŞAKI NE KADAR ETKİLER..

Çoklu baro sistemi son günlerin en popüler ülke konusuydu, aslında vatandaşı ilgilendiren kısmı pek gündeme gelmedi, özelliklede Avukatların vatandaştan aldıkları vekalet ücretleri çok mu, az mı kimse tartışmadı. 
Ayrıca birçok avukatın hem vekalet veren davacıdan hem de dava kazanılırsa davalıdan vekalet ücreti alıp almadıkları da konuşulmadı. 
Yani Çift vekalet ücreti var mı, yok mu vb vb vatandaştan yana bir şey konuşulmadı ve yasadan geçmedi.
 Partiler kendi menfaatleri doğrultusunda koca bir ülkeyi günlerce tartıştırdılar. 
Çoklu baronun vatandaşa zararı veya tekli baronun vatandaşa katkısı nedir,0çok anlaşılmadı, ne oldu tam anlayamadık ama bir şeyler olduğu kesin. 
Çoklu baronun mili güvenliğe zarar verdiğini söyleyenlere, tekli baronun milli güvenliğe katkısı nedir diyenlere de rastladık.
 Bazı TV programlarında bolca duyduğumuz şekilde, Devlet acaba çoklu baro olursa yıkılır mı, devlet kendini koruyamaz mı bunu ilerde göreceğiz. 
Vatandaşa zorla basın ve siyasiler tarafından gündem yapılan çoklu baro sisteminden sonra her biri avukat kesilen vatandaşlarımız konu komşuyu bile ya çoklu baroya ya da tekli baroya ikna etmeye bile kalktı. 
Sonuç nemi oldu, iktidar çoklu baro dedi ve yasa geçti, vatandaş ne kazandı veya ne kaybetti onu bilen yok hala...
Çünkü siyasetde o kadar çok savunma yani avukat ve yargı mensubu  varki kime faydası oldugu pek anlaşılmayan ama vatandaşıda hiç ilgilendirmeyen bir konu gündemdi hemde çok uzun bir süre ,hele şükür bitti de rahatladık diyenlerinde sesini duyuruyoruz.

YEREL YÖNETİMLERDE UŞAKDA CHP-AK PARTİ  SESSİZLİGİ.

 Uşaklıların en çok merak ettiği bir soruda CHP Milletvekili Özkan Yalım’ın Uşak ile ilgili yerel konulara çok fazla girmemesi, buna bazıları yerel sorunlar il ilçe teşkilatlarının işi deken bazıları da Özkan Yalım’ın çok fazla yerel yönetimlerle işi var, yatırımları ticarethaneleri var o nedenle ses çıkarmıyor diyorlar. 
CHP’nin yerel yönetimlerle ilgili sessizliği çok dikkat çekiyor. Fırtına öncesi sessizlik mi yoksa olağanlaşmış bu durum mu bunu zaman gösterecek.
Sadece Uşak merkezde degil,Banaz, Eşme, Karahallı,Ulubey,de de CHP çok sessiz, yani muhalefet yok denecek kadar az.

CHP nin elinde olan Sıvaslı ilçesi sanki CHP Mv.Özkan Yalımın kurtarılmış bölgesi gibi ,ne başkan Hürriyet Şafak dan ses çıkıyor nede Sıvaslı ilçemizde Belediyedeki CHP nin Muhalefeti olan diger Ak Parti dahil partilerden ses çıkmıyor.

İYİ PARTİ UŞAKDA GENEL KURULUNU YAPTI.

İyi Parti Uşak teşkilatı genel kurulunu yaptı, tek adayla yapılan kongrede Şener Toköz yeniden seçildi. 
31 Mart seçimlerinde belediye başkan adayları ve eski il başkanın hataları ve hırsları nedeniyle yüzde birlik oy ile Uşak Belediye Başkanlığını kaybettiği söylenen bir çok vatandaş, İYİ Parti kongresinde ,İyi Partinin 31 Mart yerel seçimlerinde çok oyunu aldığı CHP’lilerin, il başkanı ve milletvekili düzeyinde katılması dikkat çektiginide ilettiler.. 
Yine 31 Mart seçimlerinde aslında Uşak’ta en büyük darbeyi alıp siyasi anlamda çok büyük bir oy yüzdelik kaybı yaşayan saadet partisinin de temsili dikkatlerden kaçmadı. 
Bu temsiller demokrasinin olumlu gerekleridir diyerek destekliyoruz diyenlerde çok fazla.
İyi parti kongresinde bir sürpriz yaşanmazken,

31 Mart seçimlerindeki CHP ve diğer partilerden aldıkları oyun emanet mi yoksa gerçek oylarımı olduğunu ilk seçimde göreceğiz diyenler,

ilk seçimde İyi Parti, Saadet Partisi ve CHP arasında da çok ciddi bir rekabetin olacağını söylüyorlar.

UŞAKDA SAADET PARTİSİNİN DURUMU NEDİR.

Saadet Partisinin 31 Mart seçimlerindeki adayı İnş.Müh.İbrahim Dağezen bu adaylıkta, Saadet Partisinin Uşak’da çok ciddi bir oy kaybı olmasına rağmen belediye başkanlığı adaylığı sonrası il başkanlığına seçilmişti diyenler oldugu kadar,
 İl başkanlığı döneminde çok ciddi bir çalışma ile gündeme gelmeyen Saadet Partisinin çalışmaları da merak konusu oluyor diyen vatandaşlarda var.
Önceki dönemlerde yerel basında sık sık gündeme gelen Saadet Partisinin, İbrahim Dağgezen başkanlığında iyice kabuğuna mı çekiliyor yoksa bir ciddi hazırlık mı var zaman gösterecek.

AK PARTİ UŞAKDAKİ SİYASİ SESSİZLİKDEN 3 SIFIR YAPABİLİRMİ.

Bir kısım siyasi analizciler ise bu rekabetin oyları orantılı dağıtması halinde, Ak Partinin Uşak’ta 3 Milletvekili alabileceğini ve bunun rakamsal olara mümkün olabileceğini söylüyorlar. 
Tabi ki kimse seçmenin oyuna seçim olmadan ipotek koyamaz diyerek ihtimalleri söyleyenlerin görüşlerini analizlerini aktardık.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN VATANDAŞA İNMEYE DEVAM EDİYOR.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tüm ekipleriyle sahada olduğu kontrollü normalleşme sürecinde hem muhtarlara hem esnaflara ve şehrin tüm sakinlerine ve paydaşlarına yaptığı sosyal mesafeli ziyaretler ve çalışmalarda ilgi ile takip ediliyor. 
Ayrıca Başkan Mehmet Çakın ve ekibinin bizzat makamında vatandaşları dinlemesi ve kabul etmeside şehirde çok olumlu bir hava estiriyor.
Kent Tarihi Müzesinin ödüllendirilmesi ise hem Kent Tarihi Müzesi görevlisi Arkolog Cengiz Doğan’a hem de Başkan Çakın’a ciddi bir teşekkür oldu.
Şehrin birçok noktasındaki belediyeye ait dezenfektanlarda vatandaştan Başkan Mehmet Çakın’a teşekkür olarak dönüyor.

UŞAK AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ TBMM ÖNEMLİ GÖREVLER ALDI.

Mehmet Altay’ın istihbarat ve güvenlik komisyonunda başkan vekili olması, İsmail Güneş’in ise plan bütçe komisyonuna seçilerek, Uşak Ak Parti Milletvekillerinin TBMM’de önemli görevler alması da Uşaklıyı sevindirdi.

KÜTAHYAYA ,UŞAKLI VALİ ATANDI.

Bu arada yöneticilerimiz hem Kütahya Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ve Kütahya’ya yeni atan Uşaklı hemşerimiz Vali Ali Çelik Beyi makamında ziyaret etti.
Ziyaretten sonra açıklama yapan yöneticilerimiz, Kütahya Belediyesinin sevilen ve başarılı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık beyi dikkatle takip ediyoruz, yeni Kütahya Valisi hemşerimiz Ali Çelik beyi ise tanımaktan çok memnun olduk, yetenekli tevazu sahibi ve çalışmaya istekli bir devlet adamı gördük diyerek ziyaretten çok olumlu sonuçlar açıkladılar.
Kütahyaya çok ciddi degerler katacak olduguna inandıgımız bilgi ve birikimi ile dikkat çeken Vali Ali Çelik beye başarılar diliyoruz.
 Uşak’tan yetişen bu memlekette yaşayan ve yaşamış insanların başarıları ilimize ve ülkemize hep gurur kaynağı olacaktır.
Bu kişilerin sayılarının artmasını temenni ediyoruz.

VALİMİZ FUNDA KOCABIYIK'I DA TAKİP EDİYORUZ.

Bu arada Uşak Valisi Funda Kocabıyık hanımefendide maşallah tabiri caizse ilimizde her yere koşuyor yetişiyor.
 Özelliklede şehit ve gazi aileleriyle ilgili olarak her fırsatta onlara ulaşması da ayrıca vatandaşın takdirini alıyor.
Uşak Valisin son karanamede yine Uşakda kalması Uşaklıyı son derece memnun etti.Yaptgı çalışmalar ile Uşaklı tarafından başarılı bulunan Valimiz, tüm birimleri ilede Uşaklı tarafından begeni ile takip ediliyor.

ÜNİVERSİTE VE REKTÖR HOCA..

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ekrem Savaş’ta maşallah dedirtiyor. Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde (UOSB) yapımı süren teknoparkta Toplam 6000 metrekare alanda inşa edilen modern bina önümüzdeki aylarda tamamlanacak. Üniversite ve sanayi iş birliğiyle teknoloji gelişimine katkı sağlayacak teknopark, ilimiz ekonomisine önemli katkı sağlayacak.
 Bu durumu sağlayan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Halil Ağaoğlu ve her kesimden Uşaklının sevip deger verdigi ve takip ettigi, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş koordinesini yapan Vali Funda Kocabıyık’a teşekkür edenlerinde sesini buradan duyuruyoruz.

UŞAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İYİ ŞEYLER OLUYOR..

Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde (UOSB) yapımı devam eden Katı Atık ve Arıtma Çamuru Yakma Tesisin, önümüzdeki ay hizmete girmesi planlanıyor. Tesiste saatte 2 ton atık 10 ton buhara dönüştürülecek. Elde edilecek buhar, talep eden sanayicilerimize uygun bedelle verilerek temiz enerji kullanımı sağlanmış olacak. Türkiye'de ilk olma özelliğine sahip tesiste emeği geçen herkesi, özelliklede yoğun emek veren Halil Ağaoglu,yönetimi ve  Namık Gök beyi yürekten kutluyoruz.

UŞAK İTFAYESİ VATANDAŞIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU..

Bir müddet önce, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan bir iş yerin henüz belirlenemeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Uşak Belediyesi İtfaiye Dairesine bağlı ekip sevk edildi. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri bir taraftan da iş yerinde bulunan yaklaşık 30 kurbanlık hayvanı kurtardı. Uşak itfaiyesi her zamanki gibi yine büyük alkış ve tebriki hak etti.

SERANOVA SERAMİKDE NELER OLDU VE NELER OLACAK ,

ORTAKLAR MERAKLA BEKLİYOR.
Uşak’ın en büyük fabrikalarından ve binlerce ortaklı tek şirketi olan Umpaş’dan son dönemde çok karamsar haberler geliyordu, hatta umpaş’ ın kuruluşu olan amiral gemisi diye adlandırılan Seranova seramik fabrikası kapanmış ve işçiler işten çıkarılmış ve fabrikaya onlarca dava açılmıştı.
Bien seramik ile anlaştığı duyurulan Seranovanın, anlaşma detayları açıklanmadı.

İşçilerin işlerine geri döneceği söyleniyor bu durum iyi bir haber olarak algılandı. 
Aynı durumun 5 bini geçkin ortağı bulunan seranova seramiğin ortaklarına yansıyıp yansımayacağı, ortakların bu anlaşmada ne faydası olacak veya zararı olacak mı tüm bunlarında cevaplanması gerekir diyen Umpaş ortaklarının meraklı bekleyişini de buradan yazdık.
 İlimizde hiçbir fabrika kapanmasın hiçbir işçimiz işsiz kalmasın temennisi ile seranovadaki gelişmeleri takip edeceğiz.

MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY VE AİLESİNE BAŞ SAĞLIGI DİLİYORUZ.

İlimizin arka arkaya en çok milletvekili seçilme rekoruna sahip mütevazi kişiliği ve beyefendiliği ile Uşaklıların çok yakından tanıdığı Ak Parti Milletvekili Av. Mehmet Altay’ın bir süre önce babası vefat etmişti, şimdi ise annesi vefat etti. Bu zor dönemlerinde Sayın Altay’a ve ailesine, sevenlerine, akrabalarına, tüm tanıdıklarına baş sağlığı diliyoruz. Milletvekilimiz Mehmet Altay’ın anne ve babasına da Allah’tan rahmet diliyoruz.

UŞAK'DA BEKÇİLERİNDE BEKÇİSİ VAR..

Bu arada çok yoğun şekilde özelikle kalabalıkların olduğu Atapark vb yerlerde bekçilerimizin çok lakayıt ve devlet ciddiyetine yakışmayan görüntülerde bulundukları ile ilgili şikayetler geliyor, bekçi kardeşlerimiz tüm devlet görevlileri gibi bizim göz bebeklerimiz, bu nedenle örnek olma zorunlulukları vardır. 
Şikayet edilen makamların şikayete konu olması hoş değil, vatandaş bekçilerimizi büyük bir dikkatle takip ediyor, onlarında bu takibi önemsemelerini bekliyor. 
Tabi ki bu şikâyetler sadece birkaç kişi için bu nedenle tüm bekçi camiasını bundan sorumlu tutamayız, fakat bu tür durumları gören diğer bekçilerimiz, hem olumsuzlukları uyarması hem de üstlerine bildirmesini de bekliyoruz. 
Canımızı malımız emanet ettiğimiz bekçilerimize başarılar ve hayırlı görevler diyoruz istisnalar kaideyi bozmaz ama dikkati de elden bırakmamak gerekiyor, çünkü Uşak Protokolü ve yöneticileri bu tür ciddi şikayet ve ihbarlarda çok hassas...

UŞAK POLİSİ VE JANDARMASI ÇOK BAŞARILI İŞLER YAPIYOR.
GÖRDÜGÜNÜZÜ DUYDUGUNUZU POLİSE ,JANDARMAYA İLETİNİZ

Aslında huzurlu ve sakin bir kent olan ilimizde, Uşak polisi ve Jandarması da çok özverili çalışıyor, özelliklede terör ve uyuşturucu konusunda suçlulara göz açtırmayan uşak güvenlik görevlileri asayiş konusunda da çok yoğun çalışıyor.
Geçen günlerde şeref caddesinde bir çorbacı dükkanı sahibinin işyerinde sigara içme nedeniyle başlayan tartışmasının ardın yine işyerinde öldürülmesi çok ciddi infial yarattı.
 Anlık bir öfke ve anlık bir planla yapıldığı izlenimi veren bu cinayetin uzun bir istihbarat dönemi vb olmaz, bu nedenle polisin başarısı cinayetten en kısa zamanda failleri yakalamaktır ve bunu Uşak polisi yaptı anında failleri yakaladı. 
Önemli olan bu tartışma ve buna benzer gerginlik durumlarını gören vatandaşın anında polise, jandarmaya bu olayları bildirmesidir.
 Aslında bu çorbacıdaki cinayet belki biri tarafından gerginlik anında polise bildirilseydi önlenebilir miydi işte onu konuşup tartışmak lazım çünkü canların yanmaması için vatandaşın polisi, jandarmayı ihbar ve şikâyet bilgilendirmesi çok ama çok önemli.
Yalan ve yanlış kasıtlı olmadığı sürece kimse polise jandarmaya yapılan ihbarlara neden yapıyorsunuz demez, tam tersi olayları ihbar etmek bir vatandaşlık görevidir.

İL SAĞLIGI NE DURUMDA.

İl sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas insani ilişkileri ve çalışması ile Uşaklıyla çok iyi bir bag kurdu.
Tevazusu onu dahada sevilir hale getirdi.Çok zor bir pandemi döneminde Uşakda sağlık sektörünün kaptan köşkünde Dr. Sedat Kavas vardı.Bu zorlu süreç onu çok yorsada yukarda yazdıgımız gibi ne en çok vaka artan il ,nede en az vaka olan il konumunda degiliz,yani bu işde finali sağlık sistemi yöneticileri kadar vatandaşda belirleyecek. 
Tedbirleri dikkatle uygulamak ile tedbirsiz olmak arasında çok ciddi bir makas ayrımı bizi bekliyor. 
Tedbirli olalım sağlık sektörüne destek verelim.

DR.SEDAT KAVASLA UŞAK'DA SAĞLIKDA YÖNETİME DEVAM..

Saglık Müdürleri ve yöneticileri uzun zamandır sözleşmeli çalışıyor, Sözleşmesi biten İl Sağlık Müdürü Sedat Kavas'ın sözleşmesi yeniden yapıldı.Yani başarılı bulunduki göreve devam kararı verildi.

BAŞHEKİM İLE UŞAK YOLLARINI AYRIDI. BAŞHEKİM DOÇ.DR ERKAN ARSLAN İSTİFA ETTİ.

Uzun süredir ilimize hizmet veren Doç.Dr. Erkan Arslan'ın duyumlarımıza göre görevinden ayrıldıgı söyleniyor. İlimize hizmet etmiş her kişiye söyledigimiz gibi Dr.Erkan Arslan'a teşekkür ediyoruz.Yeni başhekimin Tıp fakültesi dekanımızında geldigi Muğla Yada Aydın dan gelecegide konuşuluyor.Bakalım zaman ne gösterecek.

İLİMİZDE GÖHÜS CERRAHI YOKTU ODA GELDİ.

İlimiz bir çok sağlık konusunda çok iyi olmasına ragmen malesef Göhüs cerrahı vb bazı doktorlar hala hastanelerimizde mevcut degildi.

Uşak gibi bir vilayetde Göhüs Cerrahının olmaması çok dikkat çekiyordu.Yeni göhüs cerrahımız göreve başlamış, ikinci göhüs cerrahımız ise çok yakında gelecek diye bekleniyor.

Bazı branşlardaki eksiklikler dikkat çekerken bazı branşlardaki Yogunluklarda çok dikkat çekiyor.

Göhüs cerrahisinin göreve başlamasında emegi geçenlere teşekkür ederek cerrahımıza başarılar diliyoruz.

SAĞLIKDA ÜNİVERSİTE  SENDROMU..

Üniversite ile ortak yürütülen Uşak Egitim ve Araştırma Hastanesinde tek sorumlu İl Saglık Müdürlügü degil tabiki , üniversitemizde bu süreçde çok önemli bir rol üstleniyor.
Özelikle Prof, Doç, vb ünvan alıp Uşakdan gideceklere karşı çok dikkatli olması gereken Uşak Üniversitesi yönetimi, ilimizdeki degerlerede önem vermeli onları görmeli.
Örnegin ,Uşak Egitim Araştırma Hastanesinin en başarılı bölümlerinden biri Kardiolji bölümünde çok degerli hekimler görev alıyor,bunlardan biride tamamen kendi imkanları ile Doçenlik alan ve hala Uşak Hastanemizde çalışan Dr. İsmail Bıyık, yıllardır Uşakda görev alan bu hekim Prof.Dr luk için gün bekliyor.Yine ilimizde hizmet etmek istiyor.

Örnek olarak yazdıgımız Doç.Dr. İsmail Bıyık durumu önemli çünkü isteklilerin Uşaka hizmet etme süreleride göz önüne alınmalı,çünkü,Uşak üniversitesi kalıcı olmayan, gitmek için gün sayan öğretim üyeleri ile yükselemez, ilerleyemez diyenlerinde görüşünü burdan yetkililere duyuruyoruz.

Ayrıca doçentlik ve profösörlük için atamaların çok bekledigide konuşuluyor, altı ayı geçen hatta yıla varan atama beklemeleri hem hocaları hemde , 4 sınıfa gelmiş tıp fakültesi ögrencilerimizi üzüyor.

UŞAK HASTANELERİNİN ACİL DURUMU...

Uşak Egitim ve Araştırma Hastanesinin en çok eleştirilen bölümü Acil servislerdi.Acilde çalışanlarında ,acile gelen vatandaşlarında haklı oldugu bu karmaşa ve sıkıntı uzun zamandır devam ediyor.Hatta bir zaman önce en üst düzeyde baskın denetim bile yapılan bu birimde sorunlar,
 Acil Uzmanı Yard.Doç.Dr Abdurrahman Yılmaz ın görev alması ile biraz rahatlamış ve düzelmiş gözüküyor.Eski Başhekim Dr.Abdurrahman Yılmaz acilde duruma pozitif etki yaptı.
Özelliklede Üniversiteye baglı acil hekimlerinin çalışması ve ilgisi vatandaşdan tam not almaya başladı.Acil de ,Üniversite tarafında pek sıkıntı olmazken ,
 Saglık Müdürlügüne baglı birimde dönem dönem sıkıntılar duyuyoruz, yeniden göreve seçilen Dr.Sedat Kavas ın bir gözü ve kulagının acil birimde olacagını düşünüyoruz.
Bu arada evde sağlık hizmetlerini unutmayalım ,özverili çalışmaları ile şu ana kadar hep takdir ile duyduk , inşallah başarıları devam eder ve güzel birim gururumuz olmaya devam eder.

HER DÖNEMİN ÖZVERİLİ İNSANI ,DR.ZAFER AYDIN...

Her dönemde Uşaka hizmet eden ve ciddi katkıları olan bir insan bir görev adamı, Dr.Zafer Aydın şimdide Kızılay Güney Ege Kan Merkezi Bölge Müdürü oldu.
Göreve gelir gelmezde Uşak ile ilgili güzel şeyler duymaya başladık modern bir kan alma aracı vb vb bir çok güzel haber geldi Dr.Zafer Aydından.
Kendine baglı Denizli, Uşak ve Muglada güzel hizmetler sunuyor.
Uşakda Sağlık Müdürlügü, Tabip Odası Başkanlıgı, Kent Konseyi Başkanlıgı ve Aş Evi yönetim üyesi gibi bir çok alanda hizmet vermiş ,bir çok Sivil toplumda bulunmuş bir insan bir İlimiz degeri.
Bazı insanların makamlarından deger aldıgı ,bazı insanlarında makamlarına deger verdigi bir dönemdeyiz,Dr.Zafer Aydın tevazusu çalışkanlıgı ve başarıları ile makamlarına deger katan biri.
İlimizde böyle degerli isimlerin bölgesel ve ulusal ortamlarda görev alması ilimiz adına gurur verici.
Dr. Zafer Aydına başarılar diliyoruz, ve Zafer Aydın gibilerin çogalmasını bekliyoruz.

KARMA ORGANİZE SANAYİ BAŞKANI İBRAHİM KARAHALLI ve

YÖNETİMİNDEN  BİR BAŞARILI ÇALIŞMA DAHA.

Uzun zamandır Uşak ve Uşak sanayisine ciddi emekleri olan ilimizin sevilen yöneticilerinden UKOSB Başkanı İbrahim Karahallıdan yine başarılı bir çalışma haberi daha geldi.
Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi tarafından yüzde 85’i Avrupa Birliği ve yüzde 15’i Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirdiği 5,2 milyon euroluk Büyükbaş Deri İşleme Tesisi projesiyle ilgili basın toplantısı düzenlendi. Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı  İbrahim Karahallı, Başkan Yardımcısı Uğur Karaca, bölge ve proje yöneticilerinin katıldığı toplantıda, tesisin kent ve bölge ekonomisine sağlayacağı katkılar anlatıldı.Yıllardır hayali kurulan bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, Tesisin tam kapasite çalışmasıyla birlikte yaklaşık 55 kişiye iş imkanı doğuracağını ve üretim için alınan mal ve hizmetlerle birlikte istihdama dolaylı olarak da katkı sağlayacağını söyledi. 

Kadın istihdamını destekleyeceklerini ve bu nedenle tesiste çalışanların en az yüzde 20’sinin kadınlardan oluşmasını şart koştuklarını belirten Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, "Uşak İlimizin geleneksel sektörlerinden birisi olan deri sanayiinde; üretimi çeşitlendirmek, deri sektörünün rekabet gücünü ve katma değerini arttırmak, ortak çalışma kültürünü geliştirmek amacıyla hazırladığımız ‘’Uşak’ta Büyükbaş Deri İşleme Projesi’’ 2018 yılında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından onaylanmıştı.  
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında ‘’İmalat Sanayi’’ başlığında açılmış olan proje teklif çağrısına istinaden sunduğumuz proje, 5.2 milyon Euro (40 milyon TL) hibe desteği almaya hak kazandı.  TEBRİKLER BAŞKAN KARAHALLI VE YÖNETİMİNE...

CİHAN KARAHAN ve HASAN DURU..UŞAK'I GELİŞTİRENLER.

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU'nun Uşak Koordinatörü olarak görev yaptıgı dönemde ilimize çok ciddi yatırımlar kazandıran başarılı ve çalışkan insan Cihan Karahan,son dönemlerde  ilimize katkı veren kişilerin ilk sıralarına geliyor.Cihan Karahan Uşakdaki başarısı ödüllendirilmiş biri olarak TKDK nın üst yönetiminde görev almış ve halen devam etmektedir. İlimiz Kalpaklar köyünden  Hakkı Karahan ın oglu olan ,Cihan Karahan Memleketine ve Ülkesine hizmet eden biri olarak Uşakda onlarca tarım ,hayvancılık ve kırsal truzim tesisi dahil bir çok yatırıma ciddi destekler vermiş yogun bir şekilde çalışmış biri olarak ilimizde çogalmasını istedigimiz insanlardan.
Cihan Karahan'ın kurumunda üst düzey olarak Ankarada görev almasından sonra Hasan Duru, Uşak TKDK Kordinatörü olmuş ve hizmet bayragını dahada ileri taşımaya gayret etmiş başarılı bir yönetici olarak uzun zamandır Uşakın tarım ve sanayisine çok ciddi destekler verdirip yeni yatırımlar kazandırmış biri olarak ,İlimize katkı sunmaya devam ediyor.
Diger kurumlardan ,siyasilerden, bürpkratlardan aldıgı destek ve uyumlu çalışması başarılı yönetimiyle Uşakda onlarca tesisin yapılmasını yüzlerce insanın iş sahibi olmasını saglamıştır.Uşaklı TKDK nın çalışma ve hizmetlerini çok yakından takip etmektedir. Uşakın yüzakı olan bir kurum haline dönüşen Uşak TKDK koordinatörlügünü unutmayın diyenlerinde sesini burdan duyurduk.Başarılar ,Cihan Karahan, Hasan Duru ve Uşak çalışma arkadaşları.

ERDOGAN DERNEK VEFAT ETTİ. ALLAH RAHMET ETSİN..

Bir dönemin önemli ismi ve Uşaklının yakından tanıdıgı, Gazeteci Erdogan Dernek Vefat etti..Kalp rahatsılıgı nedeniyle bir süredir rahatsız olan Dernek gecen günlerde yaşadıgı kalp krizini atlatamayarak vefat etti.

Gazete ve Televizyonlarda uzun dönem Uşaklılarla birlikte olan Gazeteci Erdogan Dernek renkli kişiligi ilede önemli bir sima idi, bir dönem Uşak Gazeteciler Dernegi Başkanlıgıda yapan Erdogan Dernek uzun zamandır, emekli olmuş ve izmirde yaşıyordu.

Vefatı ile Egem Tv ailesinide çok üzen Rahmetli Erdogan Dernege Allahdan rahmet ailesi ve sevenlerinede baş sağlıgı diliyoruz.

MURAT DAĞI KURTULDU, AMA EŞME KIŞLADAĞ HALA SİYANÜRLE AGLIYOR..

Muratdağındaki siyanürle altın çıkarmaya karşı yapılan yogun mücadele sonuç verdi ve mahkeme siyanürlü altına geçit vermedi.

Bu güzel haberden sonra gözler Eşme Kışladağdaki Tüprağ firmasının siyanürle altın çıkardıgı alana çevrildi, koskoca kışladağın eritilip yok edildigi alandan siyanürle altın ve degerli maden çıkaran firma ile ilgili çevrecilerin Murat Dagına gösterdigi hassasiyeti göstermedigini zannettiklerini söyleyenler,

murat dagı ,dağda eşme kışladağ dağ degilmi, muratdağında siyanürlü altın çıkarmaya hayır diyen hukuk eşme kışladağda siyanürle bir fiil çıkartılan çalıştırılan madene neden dur demiyor diyerek soruyorlar.

Muratdağına destek verenlerin Kışladağada sahip çıkmasını bekliyoruz diyenler,neden kışladağdaki siyanüre sessiz kalınıyor anlamıyoruz diyerek birde kışladağdag altın madeninden bagış vb alan dernek ve kurumlar açıklansın diyor.
Siyanürlü altın çıkarma ile yok edilen kışladağ görenlerin içini burkuyor.

AYASOFYA VE UŞAK.

Ayasofya cami ibadete açıldı. Bu durum Uşak içinde gündem oldu.

Sordugumuz Uşakılar,din siyasete alet edilmemelidir, Ayasofya ve İstanbul Müslüman Türklerindir, istediklerini yaparlar, bu bizim iç meselemizdir, müzede yaparız ibadetede açarız hiç bir devlet karışamaz,Ayaofya cammi kebirin içinde namaz kılan,Güvenlik riski olan ,Cumhurbaşkanı ve diger üst düzey insanlar hariç, davet edilen 500 kişi listesini onaylamıyoruz, güvenlik sorunu aşılmış, sıradan vatandaşda ayasofya caminin içinde namaz kılmalıydı,Diyanet in namaz için güvenlik vb durumlar hariç insan ayrımı yaptıgına inanmıyoruz,ama sıradan insanlarda Cuma namazını Cumhurbaşkanı vb üst düzey insanlarla kılabilirdi gibi bir çok söz duyduk ve burdan bunları aktarıyoruz.

Ayasofya ve İstanbul bizim ne yapacagımıza diger devletler degil bizim devletimiz karar verir, ve devletimizin verdigi karar,daha önce müze olması şimdide  ibadete açılmasıdır,ayasofya camii kebirimiz  islam alemine ve milletimize hayırlı olsun.

ORMAN YANGINLARI.. AMAN DİKKAT..

Göz bebegimiz ormanlara aman dikkat diyoruz, yangın veya yangın riski oldugundan şüphelendiginiz herşeyi resmi kurumlara anında bildirin. Yangın çıkartacak veya çıkma ihtimalini artıracak herşeyden kaçının . Son dönemin en çok haberi yangınlar olmaya başladı. lütfen çevre ve ormanlarımızı koruyalım.

ÖZEL HASTANELER,ÖZEL KLİNİK VE DAL MERKEZLERİ VE DENETİM..

Özel hastaneler ,Dal merkezleri ve klinikler ilimizde önemli bir konu, bunların çok yüksek ücretlerle hizmet verdigini söyleyenlerde var ,hizmetden memunuz diyenlerde var, hizmetlerinin yetersiz oldugunuda söyleyenler var,

herkesin bir şey söyledigi bu zamanlarda en önemli şey devletin sözüdür, özellikle sağlık müdürlügündeki özel hastane ve saglık hizmetlerine bakan başkanlıgın , Uşak daki özel hastaneler ile ilgili şikayet, denetim leri hatta takdir ve teşekkürleri bile halka sunması geremiyormu diyenler ,

denetim kurumlarının halkı uyarmasınıda istiyor. Yapılan denetimlerin ve sonuçlarının halka duyurulması vatandaş içi önemli nerden ve nasıl hizmet aldıgı bilmeli diye bu denetimlerin sonucunun açıklanmasını bekliyor.

DİŞ HEKİMLERİ ,VERGİ VE UŞAK

En büyük acılarımızdan olan dişlerimizi tedavi eden diş hekimlerimizi ve işini iyi yapanları tenzih ederek vatandaşın bize yazdıklarnı duyuruyoruz. Vatandaş diyorki agzımda 4 diş impilant olacak çekim vb için de 25 bin tl diş hakimi para istiyor ve fatura malesef vermiyor diyor.
Yani çok ciddi bir gelir saklanması vergi kaybından söz ediyor, çok büyük rakamların döndügü diş hekimlerinin vergi rekortmenleri arasında yer almamasının nedeninide soruyor vatandaş,sadece özel diş hekimine muayenin 100 tl den az olmadıgı bir impilantın ortalama 3-4 bin tl civarında oldugu bir sektörde bu kadar vergi kaybına nasıl müsade ediliyor diyede not düşüyorlar.

Eger dedikleri dogru ise 3 bin tl den bile olsa 10 dişin bir kişide  30 bin tl ettigi bir sektörde vergi rekortmenleri çıkmaması çok özel bir durum olsa gerek , bakkalları fiş vermedin diye denetleyen devlet diş hekimlerinin dişlerini yaptıgı kişileri sorgulasa durum ortaya çıkar,

gerçekten bir vergi kaybı varmı yokmu gözükür,devletde ihbar önemlidir, eger dişerinizi yaptırıp para verdiyseniz ve karşılıgında fiş fatura veya herhangi bir resmi belge almadıysanız lütfen bunu ihbar edin,

herkes kazandıgının vergisini ödemeli, bu durum aynı zamanda işini iyi yapan vergisini düzenli ödeyen diş hekimlerinide zandan kurtaracaktır.

YENİ HASTANEMİZİN EK BİNASI İÇİN , VALİMİZ FUNDA KOCABIYIK'A,AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ AV. MEHMET ALTAY VE OP.DR İSAİL GÜNEŞE'DE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ , YENİ HASTANEMİZİN EK BİNASI BİTTİ BİTMEK ÜZERE HİZMET İÇİN GÜN SAYIYOR.

Bu yazımız her yazımızda oldugu gibi Egem tv muhabir ve habercilerinin ortak bir analiz ve yorum yazısıdır dogrulugu veya yanlışlıgı ile ilgili görüş ve önerilerinizi egem tv ye ulaştırabilirsiniz.

Önümüzdeki yazılarımızda konu edilmesini istedginiz olayları lütfen egemtv@gmail.com a yazınız.

 


 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI