Reklam
Bugun...
UŞAK, VALİSİNİN YANINDA…


HABERCİ HABERCİ
egemtv@gmail.com
 
 

                                                 

                                              UŞAK VALİ ANASININ YANINDA..

       Uşak’ta yaşıyoruz ve Uşak’taki olayları size ulaştırmak için takip ediyoruz. Son günlerde nedenini bir türlü anlamadığımız şekilde, Uşak ‘Yaygın Basında’ gündem ediliyor. 

 Son günlerde Uşak yaygın basında caddeleri çok kalabalık, sosyal mesafeye uyulmuyor diye bir haberle sarsıldı.

   Evet, doğruydu ve bunu habercilerin caddeden aldıgı video çekimleri bunu ispatlıyordu.

   Sonraki günlerde bu sosyal mesafeye dikkat çeken bizzat denetleyen ,Valimiz yaygın basında birden bire haber oldu,hemde  vatandaşı azarladı diye...

   İşte bu yanlıştı ve video haber çekimleri bunun yanlış olduğunu ispatlıyordu.

  Çok kalabalık diye birkaç gün önce yerden yere vurulan Uşak caddelerini ,gerekli işi olmayana kısıtlayan ve bizzat ana caddemiz İsmetpaşa Caddesini denetleyen Uşak’ın Vali Anası olarak artık kabul gören, Vali Funda Kocabıyık,ekibine talimatlar verirken bir birine yapışır gibi duranları görünce SOSYAL MESAFEYE DİKKAT, SOSYAL MESAFEYE DİKKAT diye vatandaşı veya resmi görevlileri uyarıyor.

    İşte burada Sayın Valiye bir linç kampanyasına dönüştürülen olay başlıyor. Yani bir ilin Valisinin ilinde bu kadar insanların kurallara uymadığı sosyal mesafeye dikkat etmediği bir ortamda sessiz kalması daha çok tepki çekmez miydi.?

 Vali bizzat sosyal mesafelerin ihlal edilgini gördü ve sessiz kaldı denilmez miydi.? Valimiz bir hanımefendi olması sebebiylede gayet ana gibi otoriter ve yüksek volumlu bir sesle sosyal mesafeyi ihlal edenleri uyarmıştır, sesi yüksek ve gür çıkmıştır, evet zaten kısık sesle çıksa ne kimse duyar ne haber olur ne de bu kısık ses uyarı niteliği taşırdı.

   Aslında belki bir başkası olsa bu duruma el hoparlör ile anonslar müdahale ederdi.Zaten sadece Türkiyede degil ,Dünyanın bir çok yerinde bu anonslu yüksek sesli duyuruları bize Valimizi eleştiren suçlayan yaygın basın yayınlayıp göstermedimi..

 Şimdi ne var bunda, sosyal mesafenizi koruyun diye bir anne otoritesi ve şefkatinde bir uyarı kimi incitirde, Vali VATANDAŞI AZARLADI gibi olmamış bir olay ile linç başlatılır.

Kısacası Valimize Sosyal Mesafe koymaya çalıştılar..

  Biz Uşakta yaşanlar bu lanet korona virüsünün ilimizde ,ülkemizde ve dünyada yayılmasını can almasını istemiyoruz, insanların özelliklede, Uşaklı hemşerilerimizin sosyal mesafelere uymasını canı gönülden istiyoruz. Peki, uymayanlara ne yapılıyor ,devlet onlara çok ciddi para cezası uyguluyor, dilerse hapis cezaları da uygulayablir. Hukuki ve kanuni olan bir olay olan sosyal mesafeyi insanlara duyurmak için yüksek bir sesle sosyal mesafeye uyun diyen biri bırakın Vali olmasını, vatandaş olsa bile takdirle ve şükranla karşılanır.

  Zaten bu günkü yasaklar kısmında bırakın sosyal mesafeyi, 20 yaş altı bile artık sokağa çıkamıyor, yani ‘Valimiz sonuna kadar haklıymış’, [ DİLEYEN BU LİNKDEN HABERE ULAŞABİLİR .]  http://www.usakegemtv.com.tr/usaklilardan-vali-funda-kocabiyika-tam-destek/6904/  haberimizi ,yaptığımızdan özelliklede özelden yığınla, Sayın Valiyi Desyekleyen mesajlar geldi.

   Yaygın basında olmamış, sayın Vali diye ahkâm kesip edep dersi verenlere,Uşaklı insanlık ve toplum sağlıgı dersi vererek, ‘Vali haklı takdir ve teşekkürle takip ediyoruz ve tam destegiz’ dediler.

  Biz burada Uşak'da yaşıyoruz ve Valimiz bu korona illetinin,Uşaklıya en az zararla geçip gitmesini istiyor ve haykırıyor, SOSYAL MESAFEYE DİKKAT, diyor. Ne var bunda...  küfür etmemiş, hakaret etmemiş, hakarete anlam verecek kinayeli bir cümle kurmamış,bir de yanlış anlandıysam affola diyecek kadar zarafetini göstermiş, bir insan için bu linç kampanyası kasıtlıdır diye düşünenlerde çok fazla,     

Uşaklının düşündüklerini ve söylediklerini haber yapıp ,yayınladık olay anlatıldığı gibi değil yaşandığı gibidir ve yaşananlar haberdeki videoda mevcut ,ayrıca Uşaklının beyanlarını röportajlarını orjinal bir şekilde yayına verdik . 

   Bir de Sayın Valimize tüm Uşak müteşekkir, yarın Valimizin bu tavrı tüm ülkeye örnek olacak dedik ve oldu da… Şimdi birçok ilin Valisi caddelerini işi olmayan insanlara kısıtlıyor VE HAPÖRLER İLE İNSANLARI UYARTIYOR.

  Sayın İçişleri Bakanı, Vali’ye sahip çıktı. Aslında daha net bir şekilde yüksek sesle SOSYAL MESAFEYİ KORUYUN diyerek haykırmasını beklerdik, sosyal mesafeyi bizzat denetleyen bir Vali ancak örnek olur demeliydi.

   Gerçi yine nezaketle bu anlama gelecek sözleri çıkmış oldugu bir programda tüm karşı  yönlendirmelere ragmen, Sayın Bakan gerekli desteği Uşaklıya ve Uşak Valisine açıkça sundu.

Birçok can kaybımızın olduğu ve daha çoğalacağı belli olan bu salgında yapılacak korunma yolları belli ,bunlardan biride sosyal mesafedir.

   Uşak’a geleli bir bucuk yıla yaklaşan ,Vali Funda Kocabıyık,Uşak'da birçok güzel işe imza attı, birçok çalışmayı bizzat uyguladı. 

  Bu denetimde de ilimizin beyefendi ve çalışkan, Emniyet Müdürü Mesut Gezer Beyin ilikli ceketi ve nezaket dolu tavrı ile korumalar dahil, hatta bir ilimizin tanınan ve sevilen Vali Yardımcısı Muammer Balcı'nın bile sosyal mesafe gereği bir kaç adım arkalarından geldiğini bile görmeyenler ,bir de Vali Hanımın maskesi yok diye linçe devam etmişler.

    Ne diyor uzmanlar, hasta kişiler maskeyi sokakta açık alanda takmalı diyor, sağlıklı olanlar maskeyi sokakta takmasınlar diyor. Ve şükür ki şu an için Vali hanımefendi sağlıklıdır ve olay sokakta gelişmektedir,bu nedenlede maskeye gerek yoktur,bu bile aleni bir linç girişiminin göstergesi gibi duruyor.

Yaygın basında Uşak’ı ve Valimizi linçe kadar gidenler, Uşak’ı ve Uşaklı tarafından sevilen, Valisini küçümsemeye götürmeye çalışan bu haber ve sosyal medya yorumlarına birde ,Uşak’ta yaşanlardan duysun diyoruz. bu haberdeki röportajları dinlesinler ,Uşaklı ne diyor görsünler istiyoruz.

http://www.usakegemtv.com.tr/usaklilardan-vali-funda-kocabiyika-tam-destek/6904/

    Biz bu olaydan ,yani Valimizin sosyal mesafe isteyen seslenişinden memnunuz, hatta, Valimizin gerekirse daha sert tedbirlerle toplum ve birey sağlığını koruyacağından hiç şüphemiz yok.

  Toplumsal bir salgını önlemek için uyarılar yapan ,Valiye ancak teşekkür edilir takdir gösterilir,biz Uşak’ta yaşanlar Valimize güveniyoruz ve takdirimizi de teşekkürümüzü de sonuna kadar gösteriyoruz Valimize tüm Uşak tam destekte...

Virüs ülkede, dünyada büyük bir ihtimalle de, Uşak’ta bile bu kadar hızlı yayılırken Uşak’ta koronadan malesef ölülerimiz olmuşken, Valimize yapılan bu sosyal mesafe eleştirini doğru bulmuyoruz.

Uşak dışında bu olayı vatandaşı azarladı diye görenler ,siz ya hiç azar yememişiniz ya da bu korona virüsünün bulaşıcılığının hızını ve topluma verdigi zararı  bilmiyorsunuz.

   Vatandaşı azarlayan değil, uyaran bir Valiyi tartışmaya açmayınız. Videoyu iyi izleyiniz, zaten orada gerçeği görüyorsunuz.Biz defalarca izledik ne bir hakeret nede bir küfür gördük ,sadece sosyal mesafeye dikkat diyen otoriter ve koruyucu uyarıcı bir Vali gördük ve memnun olduk..

Virüs ve Uşak denilince bir kaç kelime daha yazalım. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, salgına hazır olmadığı veya maske vb tıbbi koruma ekipmanlarının eksik veya yetersiz olduğu ile ilgili yapılan haberlere, sağlıgın üst yönetiminden bilgilendirme verildi.

    Maske ve tıbbı koruyucu ekipmanların tam olduğu, hatta N95 denilen maskeyi sadece karantinadaki değil,başka birçok personele verdiklerini, fakat en büyük sıkıntılarının personelin uyarılara rağmen bazen maskelerini takmadıklarını söyleyerek var olan maskeyi takmayanlara da soruşturma açılacak denildi.

Bu yetersizliği söyleyenlerin bu eleştirilerden siyasi rant beklediğini de ifade eden yöneticiler siyasi rant zamanı değildir, gece gündüz özveri ile çalışma zamanıdır ve biz bunu yapıyoruz diyerek bunu duyurmamızı da istediler.

  Hastanemiz ile ilgili de aslında yetkililerin bu durumları bir açıklama ile duyurmasını da istiyoruz. Çünkü yetkili agızdan duyulmayan olay söylenti ve dedikodu ile duyuluyor ve toplumda maske koruyucu malzeme vardı yoktu tartışması yaptırıyor.

Sağlık yöneticileri hiç bir eksigimiz yok ve yazılıp söylenenler kastidir diyor.

UŞAK'DAKİ SAĞLIK CAMİASINI YAKINDAN TANIYAN HABERCİLER OLARAK BİZ SAĞLIK YÖNETİCİLERİNİN BU SÖYLEMLERİNE İNANIYORUZ.

Uşakda sağlıgın üst yönetimininde tüm çalışanlarınında özverili ve kahramanca bu virüs illetine karşı mücadeleye hazır oldugunu ve şu andada bu mücadeleyi yaptıdıgı iyi biliyoruz.

ELEŞTİRİLERİNDE KASTİ OLMADIGINI DÜŞÜNÜYORUZ.

Bu durum hem sağlık çalışanlarını hem onların yakınlarını hemde toplumu ilgilendirir vaziyete geliyor.

   Vatandaşın bunları  bilmeye hakkı var. 

Biz hastane ve sağlık çalışanlarımıza yöneticilerimize güveniyoruz, lütfen devletin üst kademesi de onlara güvenip bu açıklamaları düzenli yaptırsınlar.

Virüs her gün onlarca  can alırken, bir kez de biz yüksek sesle duyuralım.. SOSYAL MESAFENİZİ KORUYUN, EVDE KALIN..

...VE SON SÖZ SAYIN VALİMİZ HALIDIR TOPLUM SAGLIGI İÇİN DOGRUYU YAPMIŞTIR  VE TÜM UŞAKDA YAŞANLAR OLARAK  VALİMİZİN  YANINDAYIZ..

AYRICA..SAĞLIKCILARIMIZ KADAR ÖN PLANDA HER KADEMEDE ÇALIŞAN POLİS VE JANDARMAMIZA, SUYUMUZU ,ÇÖPÜMÜZÜ VE BİR ÇOK HİZMETİ  ZAMANINDA VE EKSİKSİZ HİZMETLE YAPAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET ÇAKIN'I EKİBİNE  VE PERSONELİNE ,ELETTİRİGİMİZİ KESİNTİSİZ VEREN OSMANGAZİ A.Ş VE TÜM KAMU ÇALIŞANLARIMIZA

VE ÖZELLİKLEDE..

KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI ve VALİMİZİ BİR KEZ DAHA YÜREKDEN ALKIŞLIYORUZ..

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI