Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
EGE BÖLGESİNİN PARLAYAN YILDIZI ..UŞAK..


İdris ORTAKAYA BSO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar
egemtv@gmail.com
 
 

                         EGE BÖLGESİNİN PARLAYAN YILDIZI ..UŞAK..

 

      Evet bu yazımın başlığı abartılı bir hayal dğildir. Uşak favkalede gelişen ve güzelleşen bir il'imiz durumuna gelmiştir.

      İki yıl önce belediyenin şehir içindeki çalışmaları nedeni ile eleştirilerime muhatap olmuştu. Hatta belediye başkanını eleştirmiştim. Yapılan hizmetler bitince şehir pırıl pırıl olmaya başladı. Bu güzellikleri gördükten sonra sayın başkanı eleştirdiğim için özgün olduğumun bilinmesini isterim. Belediye başkanının olağanstü çabası sonuç vermiştir. Uşak hak ettiği hizmete kavuşmuştur. Sayın başkanı bu fefkalede çalışmaları nedeni ile candan kutluyorum. Tebrik ediyorum.

      Uşak, işsizliğin en az olduğu bir il'imizdir. Her kesin aşı ve işi vardır. Önemli bir sanayı şehrimizdir. Anadolu kültürünün yaşandığı en nadide il'lerimizden biridir. Çok değerli ve becerikli bir emniyet müdürü vardır. Uşak halkı kelimenin tam anlamı ile huzur ve güven içinde yaşamlarını devam ettirmektedirler. Başta Uşak valimiz olmak üzere tüm kamu görevlilerini de kutluyorum. Uşak ta gelişen bu güzelliklerin tüm illerimizde de yaşanmasını diliyorum.

      Belediye başkanlığı süresi beş yılla sınırlandırılmış olması yeterli bir süre olmadığı her kes tarafından bilinmektedir. Alt yapı çalışmaları bayağı uzun bir zaman almaktadır. Çalışkan ve iş bilen başkanlara ikinci bir şans verililmelidi diye düşünüyorum. Heleki Uşak belediye Başkanı Nurullah Cahan gibi, kendisini yaptığı işlerle isbatlamış bir değere kesinlikle sahip çıkılmalıdır. Bir dönem daha başkan olması sağlanmalıdır.

      Nurullah Cahan bir dönem daha başkanlık yaparsa inanıyorum ki; Uşak ege bölgesinin parlayan yıldızı olacaktır. Uşak için Uşak lılar için Nurullah başkan la göreve devam diyorum.

      Sayın başkandan bir talebim olacak, Denizli Çivril Belediye başkanı sayın Gürcan Güven beyin Çivril de başlattığı " TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE" harekatını Uşak ta da başlatmasını arzu etmekteyim. Cumhurbaşkanımız tam bağımsızlık okunu attı. Bu ok hedefine ulaşıncaya kadar bu mücadele devam edecektir. Bundan geri dönüş olamaz. Çünkü ok yaydan çıktı. 15 temmuz da on milyonlarca tam bağımsız Türkiye taraftarları oluştu. Bu milli duyguların gelişmesine ve abd emperyalizmin karşıtı olabilecek kitlelerin gelişmesine katkı sunmak hepimizin ortak görevidir. En kısa zamanda milli duyguların en üst düzeye ulaşması için sayın Cahan dan bir etkinlik beklemekteyim.

      Ben araştırmacı bir gazeteciyim, övgüme layık olanları başımın üstünde tutarım. Ülkeme hizmet etmeyenleri de yerin dibine sokarım. Hizmet eden başkanları teşhir edelim ki her görevliye örnek olsunlar. Bu bir oto kontrol sistemidir. Bu sistemi hayata geçirebilirsek eğer her kamu görevlisi daha doğru ve daha düzgün işler yapmaya mecbur olur.

      Sonuç olarak sayın Nurullah CAHAN beyin yeniden Uşak belediye Başkan adayı olarak görmek istiyoruz. Bu istek yalnızca benim isteğim değildir. Uşak halkının isteği tarafımdan yazılı hale dönüştürülmüştür. Saygılarımla…

İDRİS ORTAKAYA

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI