Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Ne kadar tatlı bir koltuk sevdasıdır. Hiç kimse koltuklardan vaz geçemiyor. Bunlar bir olgun davranış göstererek görevlilerinden istifa edip, yeni oluşuma katkı sunmayı hiç mi hiç düşünmezlermi?


İdris ORTAKAYA BSO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar
egemtv@gmail.com
 
 

KOLTUKLARDAN  VAZGEÇEMİYORLAR

 

            Cumhurbaşkanı sık sık açıklama yaparak mevcut yönetimlerin kendi rızaları ile ayrılmalarını önerse de kimse aldırış etmemektedir. Metal yorgunluk desede aldıran yok. İsimleriniz kirli işlere karışmış desede aldıran yok. Kişisel çıkarlarını ön planda tutanlarla yollarımız ayrılacak dese de kimseden çıt yok. Fetö bağlantısı olanlar bizimle yürüyemez. Desede Fetö cu, Erzurum Aziziye ilçe başkanı olarak görevlendiriliyor. Ulusal ve yerel basın'ın açıklamaları sonucunda görevden alınıyor. Bu Fetö cu yu göreve getirenleri merek ediyorum. Bunlarla ilgili bir takibat başlatıldımı acaba?

            Cumhurbaşkanı'nın söylemleri karşılık bulmamaktadır. Her teşkilat yöneticisi kendisini " sütten çıkmış ak kaşık " gibi görmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı'nın "Her il ve her ilçede bana bilgi veren kadrolarım var" diyerek uyarılarda bulunmasına rağmen yinede kimsenin kılı kıpırdamamaktadır. Bu bir görev değişimidir. Ayrıl yerini ve görevini başka arkadaşlarına devret. Desede nafile. Tüm teşkilat'a bu güne kadar yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ettiğini deklare etsede kimsenin umrunda değil.

            Ne kadar tatlı bir koltuk sevdasıdır. Hiç kimse koltuklardan vaz geçemiyor. Bunlar bir olgun davranış göstererek görevlilerinden istifa edip, yeni oluşuma katkı sunmayı hiç mi hiç düşünmezlermi? Bu anlayış içinde olan teşkilattan ne Cumhurbaşkanı'na, ne Ak parti'ye ve ne ülkemiz'e bir fayda gelmez. Bunlar resmen kovulmalarını beklemektedirler.

            Teşkilat başkanı Mustafa Ateş bir açıklama yaparak, yeni oluşacak teşkilat yöneticilerinde aranacak özelliklerden bahsediyor. Cumurbaşkanı'nın her gün 17 saat çalıştığını vurgulayan teşkilat başkanı, her yöneticinin de bu kadar çalışarak Cumhurbaşkanına ayak uydurması gerektiğini söylüyor. Kişisel çıkarlarını genel çıkarların önünde görenlerin bizimle yürümesi mümkün değildir. Yani kısaca, namuslu, dürüst, çalışkan, yeterliliği olan, dava adamı olan ve halkın her türlü sorunu ile ilgilenebilen halk tarafından sevilen, sayılan insanlardan oluşturulacağını söylemektedir. Çok güzel. Ülke olarak özlem duyduğumuz bir tablo.

            Ancak bu yazdıklarımın tamamını sayın Cumhurbaşkanım bilmektedir. Nasıl bir önlem alabileceğini bilmiyorum bekleyip göreceğiz.

            Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanımıza soruyorum; Allah yardımcınız olsun. İşiniz çok zor. 2019 seçimleri için yeni bir kadro oluşturmanızda yarar görüyorum. Bunlarla bir yere varamazsınız. Saygılarımla.

İDRİS ORTAKAYA 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI