Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
UŞAK BAŞKAN CAHAN’A BİR DÖNEM DAHA DEVAM DİYECEK Mİ? UŞAK YEREL SEÇİMLERİ İÇİN BİR ANALİZ


İdris ORTAKAYA BSO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar
egemtv@gmail.com
 
 

UŞAK BAŞKAN CAHAN LA DEVAM MI TAMAM MI DİYECEK..       

UŞAK YEREL SEÇİMLERİNE DAİR ANALİZ..

GENEL SEÇİM BİTTİ..YEREL SEÇİMLER GELİYOR..

     Bakalım bu yeni sistem yerel yönetimlere nasıl yansıyacak, çünkü güçlü bir Cumhurbaşkanı karşısında, muhalefette bir belediye başkanı ilk etapta çok savunmasız gibi duruyor. Bu kararname işi tam olarak anlaşılmadı ama muhalefetteki Belediye Başkanının bir karar name ile yerle yeksan olması muhtemel midir, onu da bilmiyoruz.

      Fakat muhalefette Belediye Başkanı olma işi artık daha zor olacak eminiz çünkü güçlü bir Cumhurbaşkanı ve Hükümet, muhalefet için dayanılmaz bir ağırlık olacaktır.

       Peki, Uşak’ta nasıl olacak neler yaşayacağız, siyaset mühendisliği yapmadan duyduklarımız gördüklerimiz ve tahminlerimizi paylaşalım ki herkes payına düşeni hakkaniyete almalıdır.

YEREL SEÇİMLERDE UŞAK’TA NE OLUR.

BAŞKAN NURULLAH CAHAN NASIL BİR PROFİL ÇİZİYOR.

      Uşak’ta daha önce görev yapan, diğer birçok Belediye Başkanından farklı bir çalışma ve görüntü sergileyen, Uşak Belediye Başkanı Avukat Nurullah Cahan’ın en büyük özelliği inatçılığı gibi duruyor biz buna teknik olarak kararlılık diyoruz.

       Yani kararlı bir duruşla yoluna devam ediyor ve sonuna kadarda takipçisi oluyor. Bu çalışma sistemine alışık olmayan, tamam yapıyoruz, tam yapacaktık ki söyle oldu tam olacak ki şu geldi bu gitti, az kaldı oluyor mevzuatta yeri yok gibi duruyor vb. vb. birçok bahaneyi otomatik üreten belediye çalışanlarının birçoğu Cahan’ın ilk çalışma döneminde büyük bir şok geçirdi.

     Çünkü talep ettiğini inatla takip eden yani kararlı bir Başkan onlara çok iyi gelmedi bu yüzden birçok kıdemli kıdemsiz yönetici eridi gitti, kimi Başkanın hızına yetişemedi kimini Başkan yavaş diye yanında istemedi ama katar yolda düzelir lafı Uşak Belediyesinde anlam buldu.

 UŞAK'TA BAŞKANLIK ve MECLİS ÜYELİĞİ ÇITASI..  

      Niye bunları yazıyoruz çünkü artık Uşak’ta Başkan adayı olacaklar sadece slogan ve işaretlerle değil veya sadece eleştirilerle değil icraat ve ele avuca gelir mantıklı projeler ile saha çıkmak zorundadır. Başkan Cahan adaylık çıtasını artık çok yükseğe taşıdı. 

        Meclis üyeliğinde ise bir dönem önce çok faal olan Belediye Meclisinin yerine çıtası tamamen kaybolmuş bir kaç verimli ve ilgili,Üye dışında bir şey gözükmedi.

     Uşak Belediye Meclisi Üyelerinin  Uşak’ta konuları ile ilgili haber olma sayısı neredeyse bahsettiğim bir kaç isim dışında yok gibi.

      Yani başkanlık çıtası yüksek, Meclis Üyeliği çıtası düşük bir profil ile Uşak Belediyesi yerel seçimleri öncesi dikkat çekecek bir şekilde önümüzde duruyor.

     Yani artık Belediye Meclisi üyesi adayı olabilmek için sanki ,çok özel sebepler ve özellikler, gerekmeyecek. Başkan ve parti yönetiminin talep ettiği isimler yazılacak listeye gibi duruyor.

    İyi bir Meclis listesi ise Uşak’ta çok ciddi bir sonuç üretebilir.İyi liste yapana artı deger koyabilir,kötü olmasa bile iddiasız vasat listelerin faydası olmayacagı gibi zararıda olmayacaktır.

Ama karşı partinin meclis listesi iddialı ise o zaman durum degişibilir.

Çünkü bir önceki faal meclis çalışmaları hala hafızalarda duruyor.

   GELELİM UŞAK DA BELEDİYE BAŞKANLIGI SEÇİMİNE..

    Gelelim Belediye Başkanlığı seçimlerine, Uşak’ta AK Parti kimi aday gösterirse o kesin seçilir tezi Ak Partililerde,bu 24 Haziran seçimlerindeki AK Partinin Uşak başarısından sonra biraz daha çoğaldı.

   Ama Uşak daha önce iktidarı ters köşeye yatırmakla çok tecrübeli bir şehir, en güçlü olduğu dönemlerde bile,AK Parti Uşak’ta yerel seçimleri kaybettiği aşikâr bir durumdur.

   Bu yüzden bu mantık yani kimi göstersem seçilir mantığı AK Partiye daha önceleri olduğu gibi bir seçim mağlubiyetine daha neden olabilir.Bunun geçmişte örnekleri mevcut. Bu durumda AK Parti, ya mevcut Belediye Başkanı Nurullah Cahan’dan çok daha yüksek profilli bir aday çıkartacak ya da Başkan Cahan la devam edecek.

  Birkaç olmama ihtimali yüzde doksanın üzerinde olan ihtimali yorumlayalım.

Peki, İlk önce Uşak yerel seçimlerinde,Başkan Cahan sız seçim ihtimaline bir bakalım,Sonra da Başkan Cahan lı durumu yorumlayalım.

Başkan Cahan’sız bir seçimde AK Partililer Uşak’ta ne diyecek.?

   ‘Başkan Nurullah Cahan çok iyi çalıştı ama biz onu değil, bunu Başkan görmek istiyoruz’ mu diyecekler?

    Ya da ‘Başkanımız hiç çalışmadı, başarısız onun için aday yapmadık, daha başarılı olacak Başkan adayımız bu kişidir.’ diyerek mi yeni adaylarına oy isteyecekler.? Çok sıkıntılı ve zor bir durum, eskiye göre güçlü bir hükümet ve onun güçlü Cumhurbaşkanı aynı zamanda ,

   AK Partinin de Genel Başkanı, yani artık seçim kaybetmenin bir bedeli olur bu durumda. Nasıl muhalefette bir ağırlıksa güçlü hükümet,güçlü Cumhurbaşkanı, aynı zamanda iktidardaki partinin yönetimleri içinde bir ağırlıktır, başarının mükâfatsız mağlubiyetin cezasız kalmayacağı bir döneme girdik sanki.

    Uşak’ta çalışmaları ile bazen eleştirilse bazen özel olarak en yakınları tarafından acımasızca siyasi hırslarla hedef tahtasına konulsa da Nurullah Cahan çok ciddi bir alternatiftir.

    Özellikle son yılda yani 2018 de bir çok pozitif özellikleri artmış tecrübelenmiş,bambaşka bir Başkan olarak karşımıza çıkan Nurullah Cahan şehrin sosyal konumunu kültürel yapısını ve kentleşme bilincini açık tutarak çalışırken aynı zamanda çok ciddi mühendislik ve fen işlerine de imza attı ve atmaya devam ediyor.

    Örnek olarak tiyatroda sadece yıllardır seyirci koltuğunda oturan Uşak Belediye Başkanları içinde ciddi bir tiyatro ekibi kuran ve sürekli geliştiren bir Başkandır, Nurullah Cahan.

   Şehre yüzlerce farklı alanda konusunun uzmanı insanları getirerek bir farkındalık oluşturduğu gibi birçok ulusal yaygın medyada haber ve program konusu olarak ilimizin tanıtımını da üstlenmiş oldu. Belki de şimdiye kadarki Başkanlar arasında en çok haber olan kişidir Başkan Cahan.

   Haber olma deyince bazılarınız haber olsa ne olur olmasa diye bilirsiniz fakat haber olmak için önce faliyet yapmak gerekir yani çalışmak ,daha açıkcası çalışan kişi haber olur.tabi olumlu haberlerden bahsediyoruz bu satırlarda.

   Haber olma bir Başkan ın seçmenine verdigi degerdir, Başkan ın ve Yönettigi Belediyenin,çalışma ve faliyetlerini duyurmasıdır , katılımcılktır haber olmak,haber de çalışmayı duyurursunuz ve bu haberle gizli veya açık bir katılım çagrısı yaparsınız bunu yaptık ama sizde duydunuz görüşünüz varsa buyrun ister bize ister basın ile kamuoyuna,duyurun dersiniz.Haber olmak seçmene deger vermektir ortak ve şeffaf bir yönetim demektir.Kısacası haber olmak demokrasi ve çagdaşlıktır.Haber olmayan yönetimlerin gizli saklı çok daha fazla işi vardır ve kamuoyu bunu duymasın diye haber yaptırmazlar.

   Uşak’a dev köprülü kavşaklar ,konaklar vb. vb. yapılarla da ciddi bir hizmet yaptı ve yapıyor ama en önemlisi yollar evet en çok şikâyet edilen konu olan yollar aslında Başkan Cahan’ın en başarılı olduğu yerlerin başındadır. Neredeyse haşat olmuş bir şehir içi yol durumundan şantiyeye dönse de insanlar , her gün bir sokağının caddesinin,yolu biten bir Uşak görüyor.

      Yeni yeni modern üst geçitler sosyal tesisler parklar daha bir çok güzel iş var ortada,bu durumda fen işlerinden sorumlu Başkan yardımcılarını müdürlerini elamanlarınıda tebrik etmek gerekmezmi.

   Yine Kültür Sosyal işlerde ,basın ,halkla ilişkilerde,Uşak Belediyesinin çalışmaları açıkca ortada degilmidir, zaten yapılan çok eleştirilerde bile bile sadece ,Acımızsızca,Başkan Cahan ve ekibinin direk şahış ve ailelerinin hedef alındıgını görüyoruz. Peki belediye çalışmaları için,neden bu yok öyle degilde böyle olmalıydı ,bu alt geçitler söyle olmalıydı vb mantıklı söyleme tarzı uygun ,görüş ve öneriler ortaya konmadı bu bile bir gösterge degilmidir.

    Birçok yolumuz artık daha düzgün ve çok daha yeni ve iyi. Eleştirilmeyi göze alarak, bu yol çalışmasına tam gaz girmesi bile ne kadar kararlı bir yönetim içinde olduğunun en büyük delili değil mi.?

   Şimdi diyeceksiniz Başkan Cahan’ı çok övdün, fakat iyi olan şeyleri görmemek yazmamakta haksızlık değil mi? Eleştiri hakkaniyet ve mahremiyet ölçülerinde saygı duyulması gereken bir konudur ve cevap hakkı muhatabı olan Başkandadır. Eleştirenlere neden eleştirdiniz demiyoruz onlarda bize neden güzel şeyler söylüyorsunuz demesin herkesin bakışı faklı bu da bizim penceremizin gerçekleri…

Gösterdiğimiz saygı ne ise aynısını beklemek hakkımız.

UŞAK DA YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAKLAR OLACAKMI..

    Neyse konumuza gelelim. Yerel seçimler Uşak için çok zor olacaktır. Parti yönetimleri ve adaylar içinde mutlak bir çekişme ve sıkıntı yaşanacak bu durum şimdiden gözüküyor. MHP, BBP, AK Parti ittifakı karşısında, CHP, İYİ Parti ve belki Saadet Partisinin bir ittifakı yerel seçimlerde gözükebilir, bu durumda meclis üyeliği savaşları başlayacak yani mücadelesi. Çünkü Başkanlık konusunda Cumhur ittifakının tartışmasız Adayı AK Parti den, Millet ittifakının ise CHP’den olacağı bellidir. Fakat CHP ve İYİ Partinin Uşak’ta olası bir ittifakta aday tartışması çok daha yoğun olacaktır, bu durum millet ittifakının adayının yüzde 75 CHP, yüzde 25 İYİ Parti gibi olması muhtemeldir. Saadet Partisi ittifakda Başkanlık tartışmasını 24 haziran genel seçimlerde Uşak da az oy alarak unuttu.Aslında Saadet Uşak da biraz fazla oy alsaydı ittifak da Başkanlık yarışında en güçlülerden biri olabilirdi.

   Tabi bu ittifaklar bir olasılık olursa böyle olma ihtimali var ama ittifaklar olmazsa zaten bu yorumlarımızın da bir anlamı yok.

UŞAK BAŞKAN CAHAN A BAŞLADIGIN İŞLERİ BİTİR

DİYE BİR DÖNEM DAHA DEVAM  DERMİ.

Peki, adaylar kim olacak, şimdiden ve aday adaylığı sonuna kadar en güçlü aday adayı AK Partiden mevcut Başkan Nurullah Cahan’dır. Çok büyük bir ihtimalle de bu aday adaylığı yine adaylıkla sonuçlanacak gibi duruyor, çünkü vatandaş son dönemde herkesle diyalog kuran Başkandan ve yaptığı işlerden memnun, zaten birçok proje devam ediyor ve vatandaş bu projelerin devamı için bir dönem daha Başkan Cahan’a kredi vermek isteyebilir.

     Bir dönem daha onay veriyoruz yarım işlerini bitir diyebilir. Birçok yönüyle olumlu not alan başkan Cahan’ın tek sıkıntısı ise yakın çevresindeki sadece ve sadece bir kaç isimin tartışılmasıdır. Bu isimlere yapılan eleştirilerin ne olduğu genelde malum bir konudur.

    Fakat yapılan eleştirilerin doğru olup olmadığı ise bizzat birinci ağızlardan aleni söylenmediği için çok can sıkıcı bir boyuta kadar gitmiştir. Aleni diyorum bu söz tüm basın mensuplarına da bilgi ve belgeyi içerir fakat garip bir şekilde büyük bir stratejik hata ile bu durum bir fecebook kavgasında mahalle savaşına dönmüş ve orda kalmıştır. İzah ve mantıklı açıklamalara muhtaçtır. Bu eleştirilen isimler içinde çok çalışkan ve dürüst olduğunu bizzat bildiğimiz kişilerde vardır ama kontrolsüz bir kriz yönetimi ile başkan Cahan’a ulaşmak isteyen iddialar muhatapları tarafından inandırıcı deliller ortaya konulup kamuoyu ikna edilmeden,askıda bırakılmıştır.

     Tüm bu eleştiri ötesi suçlamalar,Örgütlü ve kasıtlı bir saldırı bile olabilir ama dediğimiz gibi açılamalara muhtaç bir hale gelmiş ve orda kalmıştır.

     Seçim dönemi Başkan Cahan’ın aday adaylığı ve olursa adaylığında ısıtılıp yeniden servis edilecektir. Bu duruma hazırlıklı olması gereken Başkan Cahan’ın ise sessizce bu olayları yok sayması bakalım ne doğuracaktırbelki bu da bir strajedir.

     Ama her dönem Başkanların yanına sokulamayanlar, başkanların yakınındaki ekibe Başkan çok iyi ama ekibi çok kötü ekipbu ekip, Başkanı bozuyor, Başkanın ekibi ona seçim kaybettirecek vb. vb. derler, eğer o ekibin içine girerlerse en büyük en başarılı ekipte o olur.

      Bunu bildiğimiz için başkan direk değil çevresiyle eleştirilir ve yıpratılır tezi doğrudur. Bu dedikodulara çok prim vermek bazen muhatap almak bile sıkıntı olabilir belki Başkan Cahan bunu düşünüyordur. Seçim dönemlerinde ve seçimden sonra taze kanlarla yenilenmek AK Partinin doğasında vardır bakınız Sayın Cumhurbaşkanı bile ekibini sürekli yeniliyor taze ve diri tutuyor ve her seçimde başarıdan başarıya koşuyor rakiplerine büyük farklar atıyor.Şimdi bu yazıyada kızanlar olabilir bak bak Cumhurbaşkanını övüyor diyebilir fakat yazılan gerçekmi dogrumu yoksa eksikmi yalanmı bakmazlar,evet Sn.Cumhurbaşkanı tüm seçimlerde rakiplerine seçimi belirleyen oy sayılarında çok büyük farklar atıp seçimi kazanıyor yani çok daha fazla oy alıyor inanmayan yıllardır yapılan seçimlere bakabilir.

BAŞKAN CAHAN ADAY OLURSA DEGİŞİM OLACAK MI?

UŞAK'TA GÜNDEMİ BAŞKAN CAHAN BELİRLİYOR.

     Sn Cumhurbaşkanın sürekli yaptıgı,bu degişim durumu Başkan Cahan’da da olmak zorundadır. Başkan Cahan şimdiye kadar yerel ve yaygın yani ulusal basında bir günde bir kaç defa bile haber olabilen tek başkandır.

    Yani gündemde sıcak yaşayan ve direk Uşak’ın içindedir. Bir haberci olarak Başkanı her yerde gördüğümüzü belirtmek isterim. Hangi kültürel sosyal ekonomik siyasi bir faaliyet varsa Başkan Nurullah Cahan mutlaka orda en güzel şekilde temsil şeklini almıştır.

     Başkanın haber ve basın birimi de çok verimli gözüküyor, çünkü bu kadar hiperaktif ve yerinde durmayan hareketli bir ,Başkana yetişmek zordur.

     Basın üst yöneticisi Yaşar Yayla bu işte çok mesafe almış gibi duruyor Türkiye’deki birçok mevkidaşına göre çok ama çok başarılı bir durumdadır. Yani Başkanın ekibi çok fena değil, hatta bize göre iyi.

BAŞKAN CAHAN  ADAY OLURSA SEÇİM KAZANABİLİRMİ..

    Başkan Av.Nurullah Cahan çok büyük ihtimalle bu ve birçok nedenle gelecek dönem AK Parti Uşak Belediye Başkanı adayıdır, seçimi kazanırımı işte o biraz zor bir soru gibi gözükse de basit cevaplı bir denklemdir.

     Karşısındaki aday ve ittifak bu işin kilididir ama bir diğer kilit de Meclis Üyeleri olacaktır.

Yani cevap şu andaki şart ve duruma göre çok net olarak yüzde doksan üzeri evettir.

    Yani seçimi Başkan Cahan şu anki durumlara göre ,çok rahat kazanır gibi duruyor.

   Çünkü daha CHP, MHP’nin bir adayı aklımıza bile gelmiyor yani hazırlanmış bir isim yok herkes çıkabilir aday olabilir ön seçim harika olur Başkan Cahan için çünkü partiye değil, Uşak’a Başkan seçileceği için Sn.Muharrem İnce, Sn.Kemal Kılçdaroğlu işi gibi olur. Yani partinin başına seçilemeyene vatandaş oy veriyor partinin başına hep seçilene 8 seçim vatandaş oy vermiyor gibi oluyor.

     Bir de CHP’de Sivaslı ve Ulubey Belediye Başkanları krizi var bunlarda Uşak merkezde çarpan etkisi yapacaktır. Bu iki Belediye Başkanı yeniden CHP den aday gösterilmezse CHP seçilmesin diye çok özel çalışmalar yapabilir,dikkat edin yapar demedik yapabilir dedik çünkü ya bir başka partiden aday olurlar CHP ye karşı çalışırlar yada ,düşükde olsa bir ihtimal dizlerini kırarlarlar kaderlerine razı olup sessizce ortadan kaybolurlar ama bu düşük bir ihtimal artık bu Belediye Başkanları için CHP Mv Sn.Özkan Yalım bir tabiri caizse kan davasına dönmüştür barış çok zor dur.

     Uşak’ta AK Parti hariç sadece İYİ Partinin adayı biraz bellidir oda Belediyecilikte tecrübeli bir isim olan Uşaklının yakından tanıdığı ve sevilen müteahhit İnş Müh,Muhammet Gür mevcuttur. Muhammet Gür etrafında bir ittifak olur mu olursa ne olur onu da zaman gösterecek, zaten bu ittifak olasılığı bile AK Parti için güçlü bir aday gerekiyor bu durumda da Başkan Nurullah Cahan bir puan daha öne çıkıyor. Çünkü AK Parti yeni bir toy adayı anlatıncaya kadar atı alan Üsküdar’ı geçebilir. Başkan Cahan’ın en büyük rakip ve dedikodu kaynakları kendine en yakın siyasi gruplardan çıkacaktır, çünkü aday olunca başkanlık garanti diye düşünen bu gruplardan hepsi kendine yakın aday adaylarını başkan adayı yapmak için uğraşacaktır.

     Garip olan 24 Haziran seçiminin en çok çalışanlarından olan Başkan Nurullah Cahan, bu önümüzdeki yerel seçiminde en çok yorulanı ve çalışanı olacaktır. Eleştirilen yakın çalışma çevresini dikkatle kontrol eden bir Nurullah Cahan yerel seçimlerin en güçlü adayıdır. Sivil toplumda son dönemde çok ciddi bir karşılık elde eden Başkan Cahan Uşaklıdan bir dönem daha kredi alacak yarım kalan işlerini bitir vizesi bulacak gibi duruyor. 24 Haziran seçimlerinde,Genç İl Başkanı ve Genç Merkez İlçe Başkanı ve yönetimleri ile büyük bir başarı sağlayan Uşak AK Parti yöneticileri yine tecrübeli Milletvekilleriyle yerel seçimlerin en büyük adayı gibi duruyor.

BAŞKAN CAHAN UŞAK I

ÜLKE VE ULUSLARARASI GÜNDEME TAŞIYACAKMI.

     Başkan Cahan önümüzdeki dönemde Uşak’ın en önemli işlerinden biri olan ulusal ve Uluslar arası alanda ilimizin tanıtımlarını üstlenebileceği de konuşuluyor bu durum hem Başkan Cahan’ın Uşak dâhil tüm ülke ve yurtdışında gücüne güç katıp tanınırlık ve güvenilirliğini çok arttıracağı hem de ilimizin büyük bir eksikliğini gidereceği açıktır.

     Başkan Cahan’ın tüm ülke TV’lerinde gazetelerinde radyolarında bizzat kendi, fotoğrafı, sesi ve görüntüsü ile “sizleri dünyanın en paha biçilmez Karun hazinelerinin bulunduğu havası güzel, doğası güzel tarihi özellilikler şehri Uşak’ta misafir etmek istiyoruz” dediğini duysanız ne dersiniz? Ya da yine Başkan Cahan’ın görüntüsü sesi veya fotoğrafıyla TV, Radyo ve Gazetelerde “dünyanın en büyük 2. doğal kanyonu Uşak’ta olduğunu biliyor muydunuz.?

       İlkler şehri    Uşak’a sizleri de bekliyoruz” dediğini duysanız ne dersiniz? Uşak merkezin değil tüm Uşak ilinin yükünü omuzlarına almış bir Başkan profili sizi onurlandırmaz mı? Uşak vizyonu olan başkanları bekliyor artık.

     Başkanlık çıtası yüksek, basından kaçan susan yeterince siyasetçi varken basına çıkmaktan çekinmeyen bir siyasetçi olan Başkan Cahan’ın pasifleşmesini isteyenlerde yok mudur Uşak’ta?

      Başkan Cahan artık Uşak’ın her sokağında resmi sözü hizmetleri ile var. Yani şehirde Başkan Cahan’ın olmadığı bir yer görmeniz çok zor. Buna kızabilirsiniz ne çok reklam yapıyor diyebilirsiniz ama bunun neden eleştiri gerekçesi olduğunu da söylemek zorundasınız. Basın ve panolarla vatandaşı halkı ile diyalog kuran konuşan anlatan bir başkan ancak rakibi olduğunuzda bu eleştiriniz haklı bir sebep olabilir.

     Gelecek dönem yerel seçimler birazda böyle olacak gibi. Başkan Cahan pasifleşirse dip balıkları ortaya çıkacaktır. Bu nedenle Başkanın yaptığı tanıtım ve durular özellikle bazı kesimde büyük rahatsızlıklar yaratmakta,

  Başkan ve çalışmalarının kaybolup gitmesi istenmektedir. Başkan Cahan da haklı olarak yaptıkları yapacakları ve sosyal gündemle ilgili duyuru ilan ve tanıtımlarını yapmaya çalışıyor.

  Her ne kadar bazı sorunlar ortaya çıkarsa da bu başkanın hakkı diye düşünüyoruz.

    Sorun olarak da yeni çıkacak bir adayın kendini projelerini tanıtım Uşaklıya ulaştırıncaya kadar başkan 15 dakikada tüm Uşak’ın en ücra köşelerine bile ulaşabilecek bir sistemin sahibi olmasıdır. Fakat bir zahmet diğer siyasi partilerde biraz emek verip kendi ulaştırma ve ilan sistemlerini duyuracak araçlar üretsin.

   Bırakın üretmeyi haberini yapan yerel basın mensuplarına genel seçimlerde bile değer vermeyen bir muhalefet ancak yerel seçimlerde hatırladığı basının bu seferde onlara çok dikkat etmeyeceğini biliyordur herhalde.

     24 Haziran seçimi yerel basın için birçok ilk yaşatmıştır siyasiler facebokla gitmeyi tercih etmiştir hadi iktidarı anladık Tayyip Erdoğan gibi bir siyaset ustası var ona güvendiler ama diğerleri de yerel basını yok sayarak hepsi kesin bir vekilimiz var diye hopladılar durdular sonuç mu? Sonuç müthiş bir AK Parti zaferi ortaya çıkardı AK Parti bir önceki seçimlerdeki Türkiye ortalamasındaki Uşak eksikliğini telafi etti.

BİZ YORUMLADIK ..BİZİM PENCEREMİZDEN BUNLAR GÖZÜKÜYOR. SİZDE YORUM GÖNDERMEK İSTERSENİZ BUYRUN..     

Neyse yerel seçimler için yol haritasını yorumladık bazıları kızacak bazıları hak verecek ama bu bir yorum analiz her kes kendince olanı yorumlayacak, fakat görünen o ki Nurullah Cahan yerel seçimlerin kilit noktası oldu bile. Bir teori daha söylesek ihtimali çok düşük ama teori dedik ya, ya olursa.

AK Parti Başkan Cihan’ı aday yapmadı, Başkan da gitti bir başka partiden ya da bağımsız aday oldu seçilse de, seçilmese de kime zarar verir bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok. Başkan Cahan bunu asla yapmaz diye herkes bilir ama biz minicik bir olasılık üzerine durduk o bile seçimin seyrini değiştirir gibi duruyor.

Anlaşılan aklın yolu bir denilip

Başkan Cahanla bir dönem daha denilecek gibi.

SONUÇ MU ..BAŞKAN CAHAN DAHA ÇOK ÇALIŞACAK GALİBA...

 

 ARAŞTIRMACI-GAZETECİ-YAZAR

İDRİS ORTAKAYA

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI