Reklam
Bugun...
UŞAK I TANIYALIM.FETÖYLE YAN YANA OLUP SONRA MAGDURUM DİYENLER KENTİN VİCDANINI SIZLATIYOR


İdris ORTAKAYA BSO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar
egemtv@gmail.com
 
 

            UŞAK İLİNİ TANIYALIM

FETÖYLE YAN YANA OLUP SONRA MAGDURUM DİYENLER KENTİN VİCDANINI SIZLATIYOR

            Uşak, saklı bir kent görünümündedir.Uşak, içine girildikçe, tanımaya çalıştıkça ne kadar büyük bir hazine olduğunu görmek insana huzur ve mutluluk vermektedir. Uşak da yok yoktur. Ülkenin her yöresinden göç alan ve Anadolu kültürünün dört dörtlük olarak huzur içinde yaşandığı önemli bir kentimizdir. Çok önemli bir sanayi kentimizdir. Çok önemli bir turizm kentimizdir. Dericilik sektörünün başkentidir. Dokuma sanayisi, battaniye ve diğer sanayi ürünlerinde de öncü durumundadır. Seramik sanayisinde önemli bir yer tutmaktadır. Halıcılık konusunda da çok deneyimli ve kaliteli bir yapıya sahiptir. İşsizliğin Türkiye ortalamasının çok altında olduğu da çok sevindirici bir olaydır. Kanyonları dünya çapındadır. Murat dağının muhteşem ve doyumsuz güzelliği insanı büyülemektedir. Ormanları, Dağları, Suları, Jeotermal suları, tarımı, meyve ve sebzecilikte ki verimli toprakları ile hayran olunacak önemli bir kentimizdir. Çok önemli tarihi değeri olan bir kentimizdir. Cumhuriyetimizin kuruluşu sürecinde de çok önemli katkı sunan bir kentimizdir.

BELEDİYE BAŞKANI AV. NURULLAH CAHAN TAKDİR GÖRÜYOR.

Belediye hizmetleri Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’ın öncülüğünde, kenti değer anlamında ikiye katlamıştır. Kentsel dönüşüm projeleri uygulanmış ve muhteşem bir görsel tablo görüntüsünde hayranlık uyandırmaktadır. Yollar ve yol aydınlanmaları muhteşem. Alt yapı sorun olmaktan çıkartılmış. Sosyal anlamda Belediye yetkilileri yoksul ve muhtaç insanların her an yanında olması da mükemmel bir hizmettir. Halkın çoğunluğunun memnuniyeti ise, doğru yolda olduklarının bir göstergesidir. Aydınlık bir şehir haline getirilen Uşak da Şehir sakinlerinin, Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan a teveccühü ve desteği dikkat çekecek boyutdadır. Belediye destekli, UTAŞ yönetim Kurulu Başkanı da olan Ali Rıza Çümen Başkanlığındaki, Spor takımları üst ligler için yoğun bir biçimde mücadele etmiş ve bir çok zorluğa rağmen Şampiyon  olmuştur. Özellikle Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’ın büyük önem ve destek verdiği, Cirit sporunda da Uşak en üst seviyededir. UŞAK ‘ DA SAGLIK SÜREKLİ YÜKSELİŞTE ..

Uşak Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas ve Hastanenin Başhekimi Dr. Erkan Aslan  ve yöneticileri Uşak da Sağlık hizmetlerinde önemli gelişmelere imzalar atıyor.Tertemiz bir hastane ile sizi gülen yüzlerle karşılıyor, inşallah böylede devam eder.

UŞAK FETÖ DEN  KURTARILIYOR..   

FETÖ terör örgütü Devletimizin kılcal damarlarına kadar sızmış adeta ülkeyi ele geçirmiş bir durumdaydı. Uşak ilimiz de Birçok Anadolu vilayeti gibi, FETÖ terör örgütünün bir üssü durumundaydı. Bu ülkede birçok, Vali Fetöcuydu. Emniyet Müdürü Fetö cuydu. Başsavcı Fetö cuydu. Ticaret odası başkanı Fetö cuydu. En büyük iş adamlarının büyük bir kısmı Fetöcuydu. Vel hâsılı kelam, Uşak’ta Devletin hemen hemen her kademesi Ülkenin diğer yerleri gibi adı konulmamış, bir işgal altındaydı. 15 Temmuz kurtuluş savaşından sonra bu alçak teşkilatın militanları kaçacak delik aramaya başladılar. Devletimizin Fetö örgütüne karşı verdiği mücadele yurdumuzun her yerin de olduğu gibi Uşak ilinde de verildi.

UTSO BAŞKANI SELİM KANDEMİR TOBB YÖNETİMİNDE..

Yeniden yapılanan Uşak da,Pırıl pırıl gencecik bilgili ve tecrübeli bir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçildi ,İlin önemli ailelerinden eski Milletvekili nin damadı ve inşaatcı ,tarımcı,sanayici bir sevilen işadamının oglu Selim Suat Kandemir aynı zamanda Uşak tarihinde ilk defa TOBB yönetim kuruluna bile seçildi.

FETÖYLE YAN YANA OLUP SONRA MAGDURUM DİYENLER KENTİN VİCADANINI SIZLATIYOR.KENT YENİDEN YARGILAMA İSTİYOR…

Fetö nün Ciddi ölçüde gerilemiş olmasının yanı sıra kendilerini kamufle ederek varlıklarını devam ettirdikleri gerçeğini de hiç bir zaman unutmayalım.

Ayrıca Uşak da büyük ve zengin işadamlarının bir çogunun hatta Simav dan uşak ‘ a gelen işadamı ve marketcilerden bile fetö magduruyum diye yargıdan kurtulmuş olanlar var,Bu magdurum diyenlerin arasında taa Amerikaya gidip fetüllah terör başı ile iki gün sohbet edip ne konuştugumu hatırlamıyorum  diyerek devlet aklıyla alay edip itirafcı bile olmadan direk magdur sıfatı ile hala Uşak da dolaşan gıda marketleri grubu var ,ege de şok yaratacak kadar önemli bu olaylar Uşaklının vicdanını sızlatsada adaletin bir gün tecelli edip bunların yeniden sorgulanacagını düşünüp bekliyorlar.Çünkü fetö nün yanından geçen içeriyi boylarken fetö ye gittim ama ne konuştugumu ne konuştugunu hatırlamıyorum diyerek devletden aleni bilgi saklamak suç oldugu halde itirafcı bile olmadan magdur oldum diyerek yargılamalardan muaf olanlar bu şehrin en büyük sorunu .Bunların Simav dan gelen marketçi dahil tümünün yeniden yargılanarak kamunun vicdanının rahatlatılması gerekiyor

UŞAK BÖLGESİNİN EN GÜVENLİ İLLERİNDEN BİRİ..

Uşak da.Uşak İl emniyet müdürü Sayın İbrahim Ergüder'i makamında ziyaret ettik. Bu ziyaret sırasında İl'in asayiş konusunda bilgilendirildik. Hemen hemen her detayı görüşebilme imkânı bulduk. Müdür'ün olağanüstü gayretleri ile çok güzel ve çok doğru çalışmaların yapıldığı kanısına vardık. Vali emniyet müdürü ve ilin diğer asayişinden sorumlu birimlerinin iş birliği sonucunda Uşak bölgenin asayiş bakımından en güvenli il'i olmasını memnuniyetle müşahede ettik. " Bir ilde asayiş sorunu var ise, o ilde mutlaka güvenlik sorunu vardır" Bu anlayışla harekât eden il'in genel yöneticileri ile yerel yöneticiler el birliği, güç birliği ile başarılarına zirve yaptırırlar. Bu iş birliği ve dayanışmayı Uşak da görmekten Uşak halkı adına mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Uşak il'imizin başarılı, bilinçli, becerikli ve liyakatli emniyet müdürünün uşak il'imize kazandırdığı huzur ve güveni tüm illerimizde de görmeyi dileriz. Başta Uşak vali si olmak üzere Uşak emniyet müdürümüz ve tüm güvenlik güçlerimize Uşak halkı adına şükranlarımızı sunarız.

            Tüm Uşaklı hemşerilerime saygılarımı sunarım. Herkesin bayramını kutlarım.

İDRİS ORTAKAYA

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI