Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
UŞAK TÜRKİYE'NİN MERKEZİ


İdris ORTAKAYA BSO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar
egemtv@gmail.com
 
 

Evet. Yanlış bir ifade kullanmadım. UŞAK ilimizi Türkiye'nin Merkezi haline dönüştürmeye çalışan EGEM TV nin yönetim kurulu başkanı sayın Soner DEMİRÖZ açıklamaya çalışacağım hizmetleri ile tüm Uşak'lı iş adamları ve medya mensuplarına örnek olacak bir davranış sergilemiştir. Ben bir Türkiye'li olarak sayın Soner REMİRÖZ'e minnet ve şükranlarımı sunarım.

EGEM TV kanal 15 ile ortak yayın hayatına başlamıştır. Başta Uşak olmak üzere Ege bölgesinin ve tüm Türkiyenin sorunlarını masaya yatırmıştır. Biri birinden değerli dört gazeteci ile her hafta çok önemli bir konuyu gündemlerine almaktadırlar. Amaç : toplumun biliçlenmesine katkı sunmak, sorunlarla ilgili kamuoyu oluşturmak ve çözüm için ilgililerin devreye girmelerini sağlamaktır. Ayrıca Devlet yetkililerini, Belediye hizmetlerini kamuoyu adına takip ederek yapılan iyi ve güzel hizmetleri övgülerle mükafatlandırmak, eksik ve yanlışlarıda eleştirerek ilgilileri uyarmaktır.

Geçen hafta USMMMO BAŞKANI sayın Uğur ALBAYRAK canlı yayın konuğumuzdu. Biz sorduk. O cevaplandırdı. VERGİ-MALİYE-YAPILANDIRMA-SGK ile ilgili konular görüşüldü. Devlete olan borçların ödeme konusunda sıkıntı yaşayan yurttaşlar yasa gereği mahkemece "Aciz" kararı aldırabilmekte oldukları bilgsi işlendi. Bu konuyu bilen insan sayısı hiç yokmuş kadar azdır. Tüm topluma deklare edildi. Devletin hakları olduğu gibi vatandaşın da haklarının olduğu bilgisi verildi. Kadınlarımızın emekliliklerine ilişkin önemli bir meselede gündemimize geldi. Doğum yapan her kadının doğum yaptığı tarihten itibaren Devlet tarafından sigortalı yapılması konusuda görüşüldü. Kadınların erken emekli olabilmeleri meseleside gündemimizin konusuydu. Ailenin direği Analar ise Analara ayrıcalıklı davranmak Devletin görevi olmalıdır. Bu konu her platformda seslendirilmelidir. Bu örnekten hareketle her hafta toplumumuzu ilgilendiren çok önemli konular gündeme gelecektir. Ülkmizin nerede bir sorunu olursa o sorun bizim sorunumuz olacaktır. Sorunu kamuoyu ile paylaşarak ilgilileri uyaracağız.

Arabam ile Uşak ilimize girdim. EGEM TV yi aradım. Saatlerce Uşak'ta tur attım. Trafik alabildiğine karışık. Bir çok yol kapalı. Belediye çalışma yapıyor. Vatandaş mağdur edilmiş. Belediyenin çalışmasına hiç kimse karşı olamaz. Ancak çalışma yapılırken vatandaşın da çok mağdur edilme hakkını kimse kullanamaz. Bir yola girdim. Belediye ekipleri yolu asfaltlıyorlar. Her hangi bir işaret yok. Yol çalışması lehvası yok. Mahsur kaldım. O sokaktan çıkana kadar canım çıktı. Bu nasıl bir iş? Böyle hizmet olurmu? Hizmet edeceğim diye vatandaşa eziyet etmeye hakkınız varmı? Sayın Belediye Başkanını uyarıyorum. Lütfen görevlilerinizi uyarınız. Hizmet verirken kimseye eziyet etmesinler. Siz uyarmasanız biz sizi kamuoyu adına uyarırız. İnşallah bu uyarımızı dikkate alarak doğru ve güzel işler yaparsınız. Bizde sizden övgü ile bahsederiz. Saygılarımla.

İDRİS ORTAKAYA

BSİO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar

SİTE NOTU..YAZILARIN HUKUKİ VE İDARİ,TELİF VB TÜM SORUMLULUGU YAZAR A AİTTİR,SAYFALAR AÇILIR SAYFALARDIR.SİTE DEN BAGIMSIZDIR.YAZIDAN DOLAYI SİTE SORUMLU TUTULAMAZ.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI