Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
YEREL YÖNETİMLER TOPLUMUN AYNASIDIR Bu Profilde Bir Belediye Başkanı Bulmak Çok Kolay Bir Şey Değildir. Ama Az Sayıda da Olsa Bunlar Görmekten Mutlu Olmaktayız.


İdris ORTAKAYA BSO Genel Başkanı ve Gazeteci Yazar
egemtv@gmail.com
 
 

Belediyeler Devlete açılan ilk kapıdır. Devletle halkın buluşmasını sağlayan çok önmli bir kurumdur. Yerel meselelerin çözüm merkezidir. Yerel halkın seçerek göreve getirmiş olduğu şahıs, yani Belediye Başkanı Devletle halk arasında çok önemli bir birleştrici ve bütünleştirici görevi ile sorumludur.

Beledye Başkanı seçilen şahıs, kendisini her türlü kişisel çıkar ve bencil duygularından arındırdığı taktirde iline, ilçesine ve beldesine yapacağı hizmette sınır tanımaz. Çünkü, Devlet tatmin edici bir bütçe ile destek vermektedir. Hizmeti yürütebilmek için her türlü şartlar oluşmuştur. Bunu takip etmek ve sonuçlandırmak görevi Belediye Başkanına düşmektedir. Belediye Başkanı örnek bir kişi olmalıdır. Seçildiği siyasi partinin değil her hesin Başkanı olmalıdır. Hizmet herkese eşit olarak yansımalıdır.

            Bu profilde bir Belediye Başkanı bulmak çok kolay bir şey değildir. Ama az sayıda da olsa bunları görmekten mutlu olmaktayız. Bunları görmek ve bunlarla tanışmak insanı hem rahatlatıyor ve hem de geleceğe ilişkin umutlandırıyor. Nesli tükenmişler demek içimden gelmiyor. Nesillere örnek teşkil edebilecek seviyeye gelmek özlemi içindeyiz. Bu onur veren kişilikte, kalitede, bilgi ve beceride örnek bir Başkan ile birlikte olmaktan mutluluk duydum. Burdur Belediye Başkanı sayın ALİ ORKUN ERCENGİZ den bahsediyorum. Demokrat, Emeği yüce değer olarak gören, Kişilerin hak ve hukukuna hem saygı duyan hem de sahiplenen, Her kesin derdine ve sevincine ortak olan, Kapitalizmin toplumu köleleştirme istemine isyan eden, İl'inde ki insanların mutluluğunu kendi mutluluğu olarak  gören, partiler üstü bir siyaseti benimseyerek her kesi kardeş gibi görmeye çalışan, İl'inin kalkınması için tüm siyasi partilerin etkili ve yetkilileri ile görüşmeler yapan, Her şey halkım için diyen, Ülkesini ve Milletini seven, Milli ve manevi değerlerine sahiplenen mükemmel bir kişilik.

            Bu değerli kişiyi tanıdığım için kendimi çok şanslı hisediyorum. Bu kişilik tüm siyasi partilerimize ve Belediye Başkanlarımıza örnek olmalıdır. Bu örnek kişiliklerin sayıları giderek tükenmek üzeredir. Bunlar biterse bzde biteriz. Bitmememiz için, güçlü olabilmemiz için Karakterli, kişilikli, namuslu, çalışkan, milli ve maneviyatı yüksek bilgili ve becerikli insanlara ihtiyacımız var. Yüce Allah bu kişiliklerin sayısının artmasını nasip etsin. Saygılarımla.

İDRİS ORTAKAYA

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI