Reklam
Bugun...
"ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ TÜRKİYE BASIN ÖDÜLLERİ" SAHİPLERİNİ BULDU.


Salih ERGÜL Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı
egemtv@gmail.com
 
 

Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Başkanlar Kurulu, ABYB Trabzon Şubesi ve Karadeniz Bölge Başkanlığı olarak 3-4 Kasım tarihlerinde düzenlenen toplantıya ilgi büyüktü. Ortahisar, Çok Amaçlı Salon’da gerçekleşen törene, Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül, Trabzon Şube Başkanı Mustafa Durmuş,Şairler,Ressamlar,Yazarlar, Tiyatrocular,Gazeteciler ,Radyo ve Televizyoncular ile Trabzon’un Sivil Toplum Kuruluşlarından,başta Gazeteciler Cemiyet Başkanı olmak üzere, birçok Dernek Başkanı ve yöneticileri hazır bulundu. 

"ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ TÜRKİYE BASIN ÖDÜLLERİ" SAHİPLERİNİ BULDU.

Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Başkanlar Kurulu , ABYB Trabzon Şubesi ve Karadeniz Bölge Başkanlığı olarak 3-4 Kasım tarihlerinde düzenlenen toplantıya ilgi büyüktü.
Ortahisar, Çok Amaçlı Salon’da gerçekleşen törene, Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül, Trabzon Şube Başkanı Mustafa Durmuş,Şairler,Ressamlar,Yazarlar, Tiyatrocular,Gazeteciler ,Radyo ve Televizyoncular ile Trabzon’un Sivil Toplum Kuruluşlarından,başta Gazeteciler Cemiyet Başkanı olmak üzere, birçok Dernek Başkanı ve yöneticileri hazır bulundu. 
Trabzon Şube Başkanı ve Karadeniz Bölge Başkanı Mustafa Durmuş: 
“Kültür ve medeniyet şehri Trabzon’umuzda siz değerli dostları aramızda görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Hepiniz hoş geldiniz “diyerek bir selamlama konuşması yaptı.
Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül yaptığı konuşmada:
“Anadolu Basın yayın birliği olarak,buna benzer toplantıları Birliğimizin “Başkanlar Kurulu Toplantısı” adı altında değişik illerde yapıyoruz. Birliğimiz Şube Başkanları ve Temsilcilerimizin sahip oldukları Radyo, TV ve Gazeteler aracılığıyla gezilen yerler ve yapılan hizmetler konusunda haber, yorum ve köşe yazılarıyla o ilin tanıtımına katkıda bulunuyoruz.
Az olsun, ama bizim olsun fikrinde değiliz.
Çok olalım, Bir ve beraber olalım. Mücadelemizi birlikte yapalım. Haklarımızı demokratik zeminlerde diyaloglar kurarak birlikte arayalım, böylece hizmetlerimizde, fikirlerimizde kalıcı olsun düşüncesindeyiz.  
Bu düşüncelerle bu bayrağı taşımaya gönül veren her meslektaşımızı da aramızda görmek istiyoruz
Ben Başta Trabzon Şube Başkanım Mustafa Durmuş ve yönetim kurulumuza,Jüri üyelerimize,Değişik İllerden gelen Şube Başkanlarım,İl temsilcilerime,bizlere her türlü desteği sağlayan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU'na,Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin GENÇ'e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.
ABYB olarak her dört ayda bir Başkanlar Kurulu Toplantımızı değişik İllerde yapıyoruz. Bu defaki Toplantımızı Trabzon'da gerçekleştiriyoruz.
Bu toplantımızın  ayrı bir özelliği olsun istedik.
Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB)  Başkanlar kurulu “TRABZON” buluşması öncesinde ulusal ve yerel medyanın gelişimine katkı sağlamak, basında kaliteyi yükseltmek, yazarlar, şairler ve çizerlerin eserlerini ortaya çıkararak üyelerimiz arasındaki dayanışmaya katkı sağlamak amacıyla “ABYB TÜRKİYE BASIN ÖDÜL YARIŞMALARI” düzenledik.
Amacımız basında kaliteyi artırmak,Şubelerimiz,üyelerimizin yanında, üyemiz olmayan değerlerimizi de teşvik ederek ödüllendirmektir. 
Bu toplantılarımız senede birkaç defa farklı bölgelerimizde yapılmaktadır.Bundan sonra daha etkili bir şekilde,Türkiye’nin dört bir yanında, bölge başkanlarımızın düzenleyeceği programlarla devam ettireceğiz...
Biz her zaman şunu söylüyoruz:
Biz,güçlü olmaya; el-ele; gönül-gönül’e vermeye; bir ve beraber olmaya; mesleğimize; ilkelerimize sahip çıkmaya, kendimizi mecbur hissediyoruz.

Bir ve beraber olmaya devam edersek İnşallah bu birlikten, birliktelikten kuvvet doğacaktır. Görevimiz,Anadolu Basın Yayın Birliği’nin bayrağını yükseklere taşımak ve basını en iyi şekilde temsil etmektir.
Birliğimiz bünyesinde,Gazeteci-Radyo-Televizyoncu, şair, yazar, ozan,ressam,tiyatrocu,İnternet Gazetecisi var.Bizler de üyelerimize her türlü teknik olarak destek olmak ve onların sorunlarına  çareler üretmek için varız.
İlk defa burada böyle bir organizasyonu, ödül töreni ile bir arada gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin çeşitli İllerinden yarışmaya katılan, dereceye giren arkadaşlarımız ile burada buluşmak çok güzel,ödül alacak olanları kutluyor hepinize sevgi  ve muhabbetlerimiz sunuyorum”dedi .

ABYB Genel Başkanı Salih Ergül, siyasilere de bir çağrıda bulundu.

Ergül:

” Gazete, Radyo ve Televizyonlar yasası mevcut ama İnternet Gazeteciliği Yasası bir türlü çıkmadı. Bir an evvel bu yasa çıkarılmalıdır.

Devletin denetim mekanizması çalıştırılmalı ve İnternet medyası da desteklenmelidir.

Ulusala giden yol, yerelden geçer. Yerel medya demokrasimizin vazgeçilmezidir. Yerel medyayı ayakta tutmak, demokrasiyi ayakta tutmakla eşdeğerdedir.

Yalan haber ve şantaj haberciliğinin önüne geçilmeli, insanların hak ve hukuku, basın adına ayaklar altına alınmamalıdır.

Gazetecilik mesleği bir yasa ile yapılandırılmalı, her önüne gelenin gazeteci kimliğini kullanmasının önüne geçilmelidir.

Basın İlan Kurumunun işlevselliği, basın camiası lehine daha uygun hale getirilmelidir.”dedi.

 6 dalda düzenlenen  ABYB Türkiye Basın Ödül yarışmasında:

Basın dalında:
Haberde ,
Kemal Bektaş-Sonay Çoluk ve Hasan Tuncel,
Köşe yazısında ,
Hüseyin Terzi-M.Nihat Malkoç ve Ali Gez,
TV-Radyoda ,
Uşak Egem TV proğramcılığı ile Soner Demiröz ve İstanbuldan Hacer Haniç,

Spor dalında:
Köşe yazısı,
Ali Osman Yörük, Taka Gazetesi,

Edebiyat dalında:
Şiirde, 
M.Nihat Malkoç-Trabzon,Barış Kul-Van,Mehmet İnan-Trabzon,
Kitapta,
Murat Yüksel-Isparta,İlknur Bektaş-İstanbul, Mustafa Yazıcı,

Görsel sanatlar dalında:
Resimde,
Filiz Naz,Kadir Şişkinoğlu,Zekeriya İskefiyeli
Fotoğrafta,
Yüksel Yavuz

Sahne sanatları dalında:
Tiyatroda,
Fahri Şirin-Giresun

TV Belgesel dalında:
TRT Belgesel Yapımcılarından Halil Demirci, ödüle layık görüldüler ve ödüllerini aldılar.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI