Reklam
Bugun...
GAZETECİLİK ZOR ZANAAT!


Salih ERGÜL Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı
egemtv@gmail.com
 
 

Senelerce Radyo Yayıncılığı, yapımcılığı ve yöneticiliği yaptım. Aynı anda köşe yazarlığım da oldu. Yayıncılığım ve köşe yazarlığım genelde muhafazakâr ağırlıklı idi.

Bu arada Dernekçilik ağırlığım hep ön planda oldu. ABB Bşk. Yardımcılığı, Radyo TV Yayıncıları Derneği Kurucu Bşk. Yardımcılığı, Şairler ve Yazarlar Derneği Kurucu Bşk. Yardımcılığı, Radyo TV Yayıncıları Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği ve Anadolu Basın Yayın Birliği Kurucu Genel Sekreterliği ve  şu anda da ABYB  Genel Başkanı olarak devam ediyorum.

Bir ay öncesi, Genel Başkan yardımcım Egem TV Yönetim Kurulu Başkanı, Soner Demiröz bir teklifte bulundu.”Uşak Egem TV ve Kanal 15 ortak yayınında EGEDE GÜNDEM adı ile canlı yayına katılır mısın Başkanım “dedi. Değişik İllerden Gazetecilerin, hem illerindeki gündemi, hem de Türkiye ve dünya gündemini değerlendirmek üzere gazeteci dostlarla, her Salı akşamı bir araya gelmeye başladık. Canlı Yayın Salı akşamları 20.00 dan 24.00 kadar devam ediyor. Programa aşırı bir ilgi başladı. Tabi’i ki bizde gazetecilik görevimizi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Her görevin artı ve eksileri olduğu gibi bizimde artılarımızı öven, eksilerimizi de yeren dostlar oldu. Bu arada birçok telefonlar aldık.”Söyleyemediklerimizi söylediniz” diyenler olduğu gibi,”taraf tutuyorsunuz” diyenlerde oldu.

Gazeteci gözüyle vardığımız Uşak’ta eksiler çarptı il önce gözümüze. Yollar dar ve berbattı. Kaldırımlar altı aydır tamamlanamamış. Atık su boruları ayaklarımıza takıldı. Hizmet olarak artı hanesinde iki kavşak ve yollardaki laleli aydınlatmalardı. Bunları dile getirdik.

Tabi’i ki, eleştirirken de eleştirildik.

Denizliyi ve gündemini anlatırken ise: Yapılan hizmetleri, alt yapı yatırımlarını, kavşakları ve vizyon şehir olduğunu söyledik. Bu arada eleştirimiz de vardı. Hizmetler yapılırken plansızlıktan herkes şikâyetçiydi. Yollar zamanında bitirilememiş, her taraf toz duman, trafik felçti. Bunları dile getirdik.

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi çalışıyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan çalışıyordu. İki tane Merkez ilçe Belediyesi çalışıyordu. Yatırımların yapılıyor olmasına rağmen, Referandumda Denizli hezimeti yaşamıştı. Denizli seçmeni %44.53 evet,%55.47 hayırla tepkisini göstermişti.

Ak Parti Teşkilatı Bakan Zeybekçiye tabi olmuştu. Sadece onun çalışmalarında boy gösteriyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve iki merkez ilçe Belediye başkanları çalışırken, teşkilat sadece yanlarında olmaya çalışıyordu. Hâlbuki Teşkilat böyle olmamalıydı. Teşkilat plan yapar, Bakan, vekil ve belediye başkanları o plana göre çalışırlardı. Teşkilata güven de zayıflamıştı. Fetöden arındırılmadı deniliyordu. Fetönün siyasi ayağına neden dokunulmuyor deniliyordu. Bunları dile getirdik.

CHP deki çalkantıları, Genel Başkanlık kavgalarını, referandumdaki yaptıkları gafları dile getirdik.

MHP deki Genel Başkana olan tepkileri ve parti içi muhalefeti konuştuk. Bahçeliye rağmen teşkilatın ve ülkücülerin oylarının evet olarak yansımasının sağlanamadığını dile getirdik.

Aldığımız teşekkürlerin yanında, parti yöneticilerinden tepki de aldık. Üç haftadır yaptığımız programlar fazlasıyla ilgi gördü. Kızanlar, kıskananlar oldu. Siyasi gelecek peşindesiniz diyenler oldu. Biz gazeteciyiz. Kamu görevi yapıyoruz. Halkın gözü kulağı olmaya talip olmuşuz. İyileri övecek, yanlışları eleştireceğiz ki halk doğruyu bulsun.

Velhasılı, Gazetecilik zor zanaat vesselam…

Saygılarımla.

 

 

Salih Ergül

Anadolu Basın Yayın Birliği 

Genel Başkanı

SİTE NOTU..YAZILARIN HUKUKİ VE İDARİ,TELİF VB TÜM SORUMLULUGU YAZAR A AİTTİR,SAYFALAR AÇILIR SAYFALARDIR.SİTE DEN BAGIMSIZDIR.YAZIDAN DOLAYI SİTE SORUMLU TUTULAMAZ.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI