Reklam
Bugun...
BAŞTA SAYIN İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI NURİ DEMİR OLMAK ÜZERE TÜM YETKİLİLERE SORUYORUZ..??


Şehrin Gözcüsü Şehrin Gözcüsü
egemtv@gmail.com
 
 

Şehrin gözcüsü ekibi ,sizler için atıl durumda olan ,çürümüş,ve içler acısı bir vaziyetde ,kamu zararı olan bekleyen Belkaya köyündeki Özel idareye ait ,memba suyu tesislerini yerinde görüntüledi..

Uşaklı vatandaşlar kamu malı olan bu tesislerin halini görünce Şehrin gözcüsü ekibi aracılıgı ile , yetkililere sordu..

İL ÖZEL İDAREYE AİT OLAN UŞAK'IN BELKAYA KÖYÜNDE BULUNAN BELKAYA SU DOLUM TESİSLERİNE EN SON NE ZAMAN KONTROLE GİTTİNİZ?

KAMU YATIRIMI OLAN ATIL VAZİYETTEKİ BU TESİSLERİN İÇLER ACISI HALİ KAMU BÜTÇESİNE ZARAR VERMEK DEĞİLMİDİR..?

UŞAK'LININ ÖZ MARKASI VE ÖZ KAYNAĞI OLAN ,BELKAYA KÖYÜNDE BULUNAN BELKAYA MEMBA SUYU TESİSLERİ NEDEN KADERİNE TERK EDİLİYOR 

İNSAN YAŞANTISI İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ OLAN, SU KAYNAKLARININ BULUNMASI, ÇIKARILMASI VE VATANDAŞA ULAŞTIRILMASI SON DERECE DE ÖNEMLİ BİR VAZİFEYKEN, İL ÖZEL İDARE’NİN BÜNYESİNDE BULUNAN BELKAYA TESİSLERİ NEDEN YIKIK DÖKÜK VE YAĞMALANMIŞ GİBİ BİR  VAZİYETTE DURUYOR..? 

BAŞTA İL GENEL MECLİSİNİN ,SİYASETÇİ OLARAK HALKA HESAP VERME SORUMLULUĞU OLAN SAYIN BAŞKANI NURİ DEMİR VE SAYIN İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ BU DURUMA NEDEN ENGEL OLMUYORSUNUZ..? 

İŞTE MİLLETİN VE DEVLETİN MÜLKÜ OLAN UŞAK İL ÖZEL İDARESİNE AİT OLAN BELKAYA KÖYÜNDEKİ SU TESİSLERİNİN ŞEHRİN GÖZCÜSÜ EKİBİ OLARAK BİZZAT YERİNDE YENİ ÇEKTİGİMİZ İÇLER ACISI SON HALİ......

Uşak'ın milli değeri ve serveti olan, Belkaya tesisleri içler acısı bir durumda, atıl vaziyette kaderine terkedilmiş halde... Tesislerdeki zemin kaplamaları bile kaldırılmış, camlar kırılmış, bu görüntüler karşısında üzüntü duymamak mümkün değil...

Özellikle zamanında ciddi paralar harcanarak yapılmış olan, bu tesiste ne bir alarm, ne bir kamera ne de bekçi var... Tesis tamamıyla kaderine terk edilmiş gözden çıkarılmış.

Tesis tamamıyla yağmalanmış gibi bir durumda zaten şu anda görmüş olduğunuz görüntüler bu durumun bir kanıtıdır.

Döneminde ciddi yatırımlar yapılan ve Uşak'ın memba suyu ihtiyacını karşılaması planlanan Belkaya su tesislerinin şu anki hali tüm Uşaklıyı kahrediyor.

Binanın dışında sıvalardökülmüş camlar kırılmış, tesisin binası çatlamış, hiç bir bakım yapılmadan adeta doğaya hibe edilmiş gibi atıl vaziyette duruyor.

Tesisin makinaları atıl vaziyette kaderine terkedilmiş durumda... Döneminde binlerce liralık paralar harcanılarak alınan Belkaya su dolum tesislerinin makinalarının şuandaki hali yürekleri sızlatıyor.

AYLARDIR GÖREVDE OLAN İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI NURİ DEMİR'İN HALA BİR ŞEY YAPMADIGI BU TESİSLERDEKİ DURUMA TEPKİ VEREN VATANDAŞLAR ,BURASI UŞAKLININ MALI, KAMU MALI NEDEN İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI BU OLAYI ÇÖZMÜYOR DİYOR.

GÖREVE GELDİGİ GÜNDEN BERİ CİDDİ BİR ÇALIŞMASINI DUYMADIGIMIZ, İL GENEL MECLİSİN GÖREV ALANINDA   ,BAŞKA BELKAYA GİBİ OLAN  YERLER VARSA ,BİR AN ÖNCE BAŞKANIN OTURMAK YERİNE ÇALIŞARAK ,BUNLARI KAMU YARARINA DÖNDÜRMESİNİ İSTİYORUZ DEDİLER.

HABERİN ORJİNAL GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN LÜTFEN LİNKE BASINIZ.

https://www.youtube.com/watch?v=KxaX_eb0TeQ&feature=share&fbclid=IwAR2tc8PH9b4fdoiCX6Mxy_sO_RrscBwmaZCi7vfeMVnbPlxdQV4xMkvV5T0

Not: 21 Eylül Cumartesi günü haber ekiplerimiz tarafından çekimi yapılmıştır.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI