Reklam
Bugun...
UŞAK İL GENEL MECLİSİNDE NELER OLUYOR..


Şehrin Gözcüsü Şehrin Gözcüsü
egemtv@gmail.com
 
 

 Kurulduğu günden bu yana,Uşak’ta İl Genel Meclisi bu kadar kısa bir süre içinde, hiç bu kadar çok tartışılmamıştı.

Uşaklının ,çoğunluğu İl Genel Meclisinin ne iş yaptığını bile bilmediğini ortaya çıkartan röportajlarda, ayrıca bir gerçek daha ses verdi.

Buda ,Uşak'lı İl Genel Meclisi Başkanını da çok fazla tanımıyor, İl Genel Meclisi Başkanı başarılı mı diye sorduklarımız, yaptıkları bir çalışma duymadık ki değerlendirme yapalım diyerek çok net cevaplar verdi.

[Bu röportajlar yayınlandı, fakat yeniden izlemek isteyenler için linki aşağıda verilmiştir.]

https://www.youtube.com/watch?v=ZGnxJNoe4Dc&feature=youtu.be

Bu röpörtajlarla, İçler acısı bir duruma düşen bu olay için kimse, sokakda sordukları röportaj ettikleri insanlar  kendi adamlarıydı, o partili ,bu partili veya şu partiliydi diyemezler.

Çünkü insanlar caddenin ortasında adı ve soyadını söyleyerek karnından degil bizzat agzından ,kameralara bakarak aslanlar gibi konuşuyor.

 Uşak’ın orta yerinde yapılan, bu röportaj için, röportaj yapılanlar, cahil, baksanıza, il genel meclisinin ne iş yaptığını bile bilmiyor derlerse, acaba ne iş yaptıklarını anlatabildiler mi ki ,vatandaştan olumlu cevap istesin diyenlerde mutlaka çıkacaktır.

   Nedir bu,Uşak İl Genel meclisinin durumu diye, Uşaklı düşünmeye başlarken, birden yeni yeni şeylerde duymaya başladık.

Neler mi oldu bir daha hep beraber gözden geçirelim.

  VATANDAŞ İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ,SAYIN NURİ DEMİR'DEN, EN TEMEL İNSANİ HAKKI İÇİN TEMİZ İÇME SUYU TALEP ETTİ, hem de basın aracılığı ile ,adını soyadını vere vere büyük bir cesaret ve yiğitlikle ortaya çıktı,ve Güre’de 7 adet evde ve bu evlerin olduğu yerde temiz içme suyu yok dedi.

Ayrıca sözlerini ispat için, Şehrin Gözcüsü ekibimizi bizzat olay yerine götürüp belgeledi, söylediklerini…

Hep beraber Şehrin gözcüsünde içimiz kan ağlayarak ,bu yüz yılda susuz evler gördük ,hem de Uşak’ta,

Güre Beldemize yakın, tabiri caizse burnumuzun dibinde izledik, bu içler acısı durumu.. Fakat bizim bile duygulanarak takip ettigimiz en yaşamsal hak olan temiz su isteyen vatandaş ve bölgeye temiz içme suyu  için,

İl Genel Meclisi ve Başkanından tek kelime çıkmadı. Yok saydılar , görmezden geldiler ,oldu bitti.

Vatandaş ise İl Genel Meclisi Başkanın,bu durumu görmemezlikden gelmesinden daha çok,Uşak 'a ciddi hizmetleri olan siyasi partilerin ,bu olayları  görmezden gelmesine çok şaşırdı.

Bu çagda su isteyenler için, hizmet yapmayanları ,siyasiler siyasiler görmezden geldikleri kadar, bu durumu yazan kamu duyurusu yapan şehrin gözcüsüne verdikleri tepkiyi bile vermediler.

Vatandaşa su vermeyenler aynen göevlerine ,büyük işler yapmış insanlar edası ile devam ederken, çok yakında bu kamu yararına duyuruları demokratik ve tarafsız bir ortamda yapan ,şehrin gözcüsü ekibine tepkileri ne olacak vatandaş onuda merak ediyor.

[Bu röportajlar yayınlandı, fakat yeniden izlemek isteyenler için linki aşağıda verilmiştir.]

https://www.youtube.com/watch?v=lvVjtUEQDs8

Tüm bunları daha anlamaya çalışırken, Vatandaş'dan yine bir ses özellikle ,Hacım ve Sivaslı ilçesinin köylerine, İl Genel Meclisi Başkanı ayrımcılık yapıyor, yol ve birçok hizmet gitmiyor dedi.

Yine şehrin gözcüsü ekibi gitti, bizzat yerinde, köy sakini ve sadece hizmet isteyen, cesaretli ve fedakâr insan, Sayın İbrahim Özdemir ile görüşerek iddiaları yerinde çekimlerle ispatladı.

[Bu röportajlar yayınlandı, fakat yeniden izlemek isteyenler için linki aşağıda verilmiştir.]

https://www.youtube.com/watch?v=uJi4isGO7mo

Yine tüm bunlar tartışılırken, İl Genel Meclisi Başkanı ve yetkilileri,Uşak’a aş iş lazım, yatırım yapacağız ama bu bölgeye su bile vermiyorsunuz diyenleri ve dilekçe verenleri de görmezden geldi dediler, yine  bizzat şehrin gözcüsü ekibi gitti yerinde görüntüledi ve tüm olayı yorumsuzca sizlere duyurdu.

Bu durum Uşak ve çevresinde bolca konuşulurken, yine arkası kesilmeden, İl Genel Meclisinin, Köylere yaptıkları çocuk parkları paslı çürümüş, kırık dökük bırakın çocukların eğlenmesini, çocuklara büyük tehlike saçıyor dediler, şehrin gözcüsü ekibi bizzat görüntüleri ile kırılmış parçalanmış bakımsız köy çocuk parklarını sizlere çekip sundu.

Vatandaş İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir’le görüştüm, ne talebimize ilgi ne de hizmet alabildim, ayrıca defalarca dilekçe yazdım, hala hizmet alamadık deyip,

DİLEKÇEMİZE BİLE CEVAP VERİP HİZMET YAPMAYAN, İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI  NURİ DEMİR YERİNE, DİLEKÇELERİMİZİ UZAYA MI, YOKSA RUSYA BAŞKANI PUTİN’E Mİ YAZALIM,

Hizmetin ana mercisinden ses yok diye, TÜRKİYE’DE İLKLER ŞEHRİ UŞAK’TA BİR İLK OLARAK İL GENEL MECLİSİ BAŞKANINA BASIN ARACILIGI İLE AÇIKCA KAMARALAR ÖNÜNDE HAYKIRDI, onu da yazdık.

 Fakat tüm bunlar son olmadı.

Uşak İl Genel Meclisi ve Başkanı Uşak’ta tartışılmaya devam etti ve hala ediliyor.

Bu sefer meclisin içinden bir İl Genel Meclisi üyesinden cesaretli bir ses geldi, ‘VEBAL SİZİNDİR’ dedi.

Neden, direk İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir ve İl Özel İdaresini hedef alan bu açıklama yapıldı, neden bu üye meclis sıralarından feryadı figan bir ses verdi.

Seçmeninin hakkını, düşüncesini talebini açık açık meclis sıralarında gürleyerek söyleyen, bu İl Genel Meclisinin cesaretli üyesi, İsmail Çavuş’un ta kendisiydi.

    Hem de öyle fısıldatarak, sessizce değil basın önünde de gürleyerek sözünün arkasında olarak,

BAŞKAN NURİ DEMİR VE ÖZEL İDARE YETKİLİLERİ HİZMET ETMİYORSUNUZ, YOLLARIMIZ ÇOK BOZUK, BİRÇOK CİDDİ KAZA OLUYOR, FAKAT SİZ ÖDENEK YOK DİYE HİZMETİ ÖBÜR YILLARA SÜRÜNDÜRÜYORSUNUZ.

HİZMET İSTEDİĞİMİZ YERDE KAZALAR OLUYOR, İNSANLAR VE ARAÇLAR ZARAR GÖRÜYOR, BEN BİLE ORADA KAZA YAPTIM, YOL BOZUK, DÜZELTİN, ASLİ İŞİNİZ OLAN YOLUMUZU YAPIN, YOKSA SİZİN YAPMADIĞINIZ BU İŞTEN DOLAYI İNSANLAR ÖLÜR YA DA ZARAR GÖRÜRSE VEBAL SİZİNDİR, ANLAMINA GELEN BİRÇOK SÖZLE SESLENDİ.

bu haberin videosunu yeniden izlemek için lütfen linke basınız yada linki kopyalayıp internetde aratınız.

http://www.usakegemtv.com.tr/ismail-cavus-bu-vebal-hepimizin-olur/5744/

Ne mi oldu, meclis üyesinin bizzat yaşadığı kazayı bile anlatıp yapın dediği yol ödenek yok diye şimdilik ötelendiğini yine hizmet talep eden, Meclis Üyesi Sayın İsmail Çavuş söyledi..

CESARETLİ BİR ŞEKİLDE SEÇMENİN TALEBİNİ, MECLİSİNDE DİLE GETİREN, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Çavuş Bey bir tek şeyi söylemedi... VATANDAŞIN TEPKİ VERDİĞİ GİBİ, DİLEKÇELERİMİZİ TALEPLERİMİZ İL GENEL MECLİSİ YAPMIYOR, BİZ HİZMET GELMESİ İÇİN DİLEKÇE VE TALEPLERİMİZİ UZAYA MI YAZALIM YOKSA RUSYA BAŞKANI PUTİN’E Mİ DEMEDİ.

Ama bu tür cesaretli ve hizmet isteyen, bunu da üslubunca dile getiren meclis üyeleri olduğu sürece, Uşaklı merak etmesin ki, İl Genel Meclisi Başkanı da, eninde sonunda vatandaşa talep edilen hizmeti götürecektir diyen umutlu bir kesimde Uşak’ta mevcut.

  NURİ DEMİR Başkan götürmezse o gider başka bir başkan gelir o götürür. HALKA HİZMET GÖTÜRMEYENLERİ, HALK SEÇİMLERDE GÖTÜRÜR, diyen birçok vatandaş ve özelliklede AK Parti seçmeni, zaten Nuri Demir’in İl Genel Meclisine Başkan olacağını bilseydik oturur düşünürdük çünkü bunları yaşacağımız zaten belli idi.

    Biz hizmet gelsin diye AK Partiye oy verdik, milletvekillerimiz Sn. Mehmet Altay ve Sn. İsmail Güneş ve Valimiz Sn. Funda Kocabıyık, zaten çok fazla ve yoğun şekilde, tüm Uşak'ın olduğu gibi, köylerinde sorunları ve hizmetleri ile ilgileniyor.

    Buna rağmen ödenek yok  vb vb, bahanelerle insana en doğal hakkı olan temiz suyu bile vermeyen, hatta bir çok ciddi kazalar olan, Kapaklar, Kediyünü köyleri arasındaki çene mevkisinin  yollarını  bile yapmayan, bir İl Genel Meclisi Başkanını yine AK Partiye havale ediyoruz diyenler de mevcut.

Bir kısım vatandaşta, madem ödenek yok, para yok, bu kadar kötü durumda ,bir il genel meclisi var, bunun sorumlusu kim, il genel meclisi, Uşak’ta kurulduğundan beri hep Ak Partide olmadı mı.?

Ak Parti harici, İl Genel Meclisini Yöneten başka bir parti olmadı ki, ödenek para yok diyerek ölüm yoluna dönen, kapaklar, kediyünü köyü arası yolunu bile yapamayacak kadar kötü durumda bir özel idare varsa bunun sorumlusu kim, diyerek şaşkın şaşkın bir birlerine soruyorlar.

Bir grup vatandaşta, il genel meclisinin durumu, Uşak’ta bu kadar kötü, ödenek yok diyerek vatandaşa su verilmiyor, ölüm kusacak yollar yapılmıyorsa ve bu durum il genel meclisi Başkanı Nuri Demir tarafından eğer düzeltilmiyorsa, bu durum bir önceki İl Genel Meclisi Başkanlarını eleştirmek değil midir, bu durum muhalefetin ekmeğine yağ sürmez mi, bu durum tabiri caizse kendi ayağına taş düşürmek değil midir, diyerek soruyor…

Diğer bir grupta belki Başkan Nuri Demir, bu işleri yapamayacağını biliyor ve başarısızlık olursa bunu önceki başkanlara yıkmak mı istiyor diye soruyor.

Ama en önemlisi vatandaş, ödeneksizlikten yol yapamayacak durumda olan, il genel meclisinin, günlerce oturum yaparak bir günde bitireceği toplantıları günlerce sürdürerek oturum ücretlerini neden yüksek tuttuğunu da soruyor.

Ödeneksizlikten ölüm yollarını bile düzeltemeyen il genel meclisi başkanına soruyoruz diyenler, bu yılki bütçenize ciddi ciddi bakacağız, bakalım yola bulunmayan para nelere bulunuyormuş takip edeceğiz diyor.

İl Genel Meclisinin, faal üyesi İsmail Çavuş, Kapaklar, Kediyünü Köyü arasında tehlike saçıp kazalara yol açan birileri ölmeden bir an önce düzeltin diye haykırdığı yolun mevkii adı, ÇENE mevkisidir.

Yani ÇENE YOLU MEVKİSİNİ YAPMAYIP İNSANLARI ÖDENEK YOK DİYE KAZALARA RİSKE ATANLAR, ACABA SEÇİMLERDE O MAKAMA GELMEK İÇİN ÇENE Mİ YAPTILAR, diyenleri de buradan esprili bir kinaye ile sizlere duyuruyoruz.

Madem para yok diye insanları ölüme götürecek yolları bile düzeltip yapmayacaksınız, neden o zaman her şeye ödenek bulan, İl Genel Meclisine Başkan oldunuz diyenler,

AK Partide zaten Ali Işık, Mehmet Arslan gibi zaten birçok tecrübeli isim var. Onlara görev versinler, birde onları deneyelim, 6 aylık sürede bir hizmet göremedik de diyenleri de buradan yazıyoruz.

   Tüm bunlar olurken, birde CHP gruplarından,Grup Başkan Vekili Sn. Engin Özcan dan, çok ciddi bir ses geldi. CHP’liler İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir’i hakkaniyetsizlik ve adaletsizlikle suçlayarak, ilçelerde TYP [ Toplum Yararına Projeler ] ile işe alınan insanların, il merkezinde kura ile belirlendiğini fakat ilçelerde mülakatla alındığını söyleyerek bir başka cepheden farklı bir konu sundular.

CHP İL GENEL MECLİSİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ,SN.ENGİN ÖZCAN IN KONUYLA İLGİLİ HABERİ YENİDEN İZLEMEK İÇİN LİNKE BASINIZ YADA KOPYALARAK İNTERNETDE ARATINIZ.

http://m.usakegemtv.com.tr/il-genel-meclisi-chp-grup-baskan-vekili-engin-ozcan-typ-alimlarini-elestirdi/5745/

CHP’liler büyük bir cesaretle, seçmeninden aldığı tepkiyi, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir’e ileterek, açıkça İl Genel Meclisine alınan, TYP çalışanlarının torpil vb şeylerle açık olarak şaibe ile alındığını, hakkaniyet olmadığını söylediler.

    Hakkaniyet ve adaletsizlikle suçlanan, torpile açık, iddialarla insanların işe alınıp veya alınmadığını söyleyenlerin, Başkan Nuri Demir, böyle ciddi ayrımcılık, kayırma, torpil, insanların ekmek ve kaderleri ile oynama iddialarını ciddiye alarak hemen işlem yapmalı, eğer bundan haberi yoksa veya yeni duymuşsa hemen bunu durdurup bu işçi alımlarını hakkaniyetli hale getirmesi gerekir diyor.

Bu TYP ile alımların mülakatla olduğunu, Nuri Demir’in İl Genel Meclisi Başkanı olarak bilmemesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğunu söyleyen gruplar,

Uşak’ta çok ciddi çalışmalar yapmış olan, AK Partinin adının böyle anılması hoş değil ve hep bu olumsuzluklarla anılan yer, İl Genel Meclisi ve Başkanı Nuri Demir olduğuna göre bir an önce bu durum düzeltilmelidir de diyor.

Ödenek yok diye ölüm yokuşuna dönen, Kapaklar, Kediyünü yolunun çene mevkideki yerini yapmadığı söylenen, il genel meclisinin, Uşak Belediyesinin bütçe hariç olan toplantılarını bir günde bitirdiğini de hatırlatarak neden, Demir, Uşak Belediyesi gibi meclis toplantılarını bir günde değil de günlerce sürdürerek yapıyor bu oturumlar bedava mı, yoksa Başkan Nuri Demir her oturum için ayrı ayrımı ücret alıyor, yani ne kadar çok oturum yaparsa, o kadar çok ücret mi alıyor ki, Uşak Belediye Meclisinin bir günde yaptığı toplantıyı, il Genel Meclisi günlerce sürdürüyor.

   Eğer oturumlar oturum ücreti için çoğaltılarak yapılmıyorsa, bir gün hariç oturum yaptıkları diğer günlerin oturum ücretlerini almasınlar onunla da ölüm yoluna dönen yollara hizmet versinler diyerek haber ekiplerimize not gönderdiler.

   Bu konuyu önümüzdeki dönemlerde araştırarak detaylı yazacağız, ölüm yollarına ödenerek bulamayanların, oturum ücretleri yıllık ne kadar, çeşme suyu varken özel damacana suları vb vb birçok konuyu ayrıca inceleyeceğiz.

Yani köy yollarına ödenek yok, bakalım nerelere var diyeceğiz.

Vatandaşların bir kısmıda, asli görevi olan köy yollarına ödenek veremeyen bir il genel meclisi ,biz bu işi  kamu için yapıyoruz maddi beklentimiz yok denilen ,il genel meclisinden üye ve başkanları dahil 5 yıllık kaç tl ödenek alacaklar,

ACABA ÖLÜM YOLUNA ÖDENEK BULAMAYAN BAŞKAN NURİ DEMİR KENDİ VE MECLİS ÜYELERİNİN OTURUM ÜCRETLERİNE ÖDENEGİ NASIL PEŞİN PEŞİN BULUYOR DİYEREK KAMU ADINA SORUYOR.

Bir kısımvatandaşda il genel meclisi başkanı ve üyeler ,çok çok oturum çok ücret almasınlar ,az oturup çok iş yapsınlar ,hatta mümkünse bir taviz verip,vatandaşa gidecek olan hizmete katkı sunmak için, oturum ücretlerinide bagışlasınlar diyerek bir öneri sunuyor.

 Ölüm yoluna vebal sizindir diyerek büyük bir uyarı yapan İYİ Parti, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Çavuş’un söyledikleri kulaklarımızda çınlarken, atıl çürümüş perişan vaziyetteki, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir’in sorumluluğundaki ,Belkaya memba suyu tesislerinin içler acısı durumunu, milli servetin, devlet malının nasıl ilgisizlikten viraneye döndüğünü de unutmayalım diye not düşüyoruz.

Haaa ,gerçekten bir çok olayı görmezden gelen ,                                          

NE DEMİŞTİ İSMAİL ÇAVUŞ BEY,,, BİZDE ÖYLE BİTİRELİM..

 

VEBAL SİZİNDİR..

not ..il genel meclisi ve başkanı Sn.Nuri Demir hakkında bir çok bilgi gelmeye devam etmektedir. Gelen bilgileri dogrulayıp tekrar sizlere ayrıca sunacagız. bilgileriniz için,

  egemtv@gmail.com

https://www.facebook.com/egem.televizyon

https://www.facebook.com/tv.egem.usak/?modal=admin_todo_tour

https://www.facebook.com/groups/egemtv/

www.usakegemtv.com.tr

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI